Jump to content

Uydu Alıcısı Tavsiyesi?

Share

Recommended Posts

Tkgs özellikli geçişleri hızlı menüsü iyi uydu alıcısı tavsiyesi verirmisiniz.

evet arkadaşlar yokmu rizıvır tavsiyesi? sunny iyimi tkgs li?

Rizıvır ı nasıl bir televizyonda kullanacaksın mübarek?  :trollface:

Hiremco kullanıyorum ben, marka olarak önerebilirim 

http://www.hepsiburada.com/hiremco-zapper-hd-turksat-kgs-uyumlu-full-hd-uydu-alici-p-EVHIREMCOZAPPERHD

Yeni nesil televizyonların estetiğini bozmamak adına fazla kablo karmaşasını önlemek amacıyla mnibox lar alınabilir ayrıca

http://www.hepsiburada.com/sunny-14950-tkgs-uyumlu-full-hd-pvr-usb-mini-uydu-alicisi-uydudan-guncelleme-p-EVSUNNY14950

Hem mini olsun hemde USB den medya oynatayım dersen (film,mp3,fotoğraf)

http://www.hepsiburada.com/dreamstar-dreamini-usb-media-player-full-hd-mini-uydu-alicisi-hdmi-kablo-hediye-p-EVDREAMINI

miniboxlar ses görüntü eşitsizliğine neden oluyormuş diye okumuştum. ama dark gibi ürünlerle birlikte kullanıncamıydı hatırlamıyorum. çünkü dark hem uydu alıcısı hemde mini pc galiba..? 

saolasın eksik olma hızır inceleyeyim.

miniboxlar ses görüntü eşitsizliğine neden oluyormuş diye okumuştum. ama dark gibi ürünlerle birlikte kullanıncamıydı hatırlamıyorum. çünkü dark hem uydu alıcısı hemde mini pc galiba..? 

saolasın eksik olma hızır inceleyeyim.

Hiremconun hem normal uydu alıcısı hemde mini uydu alıcısı var. Birkaç senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım 

Hiremco kullanıyorum ben, marka olarak önerebilirim 

http://www.hepsiburada.com/hiremco-zapper-hd-turksat-kgs-uyumlu-full-hd-uydu-alici-p-EVHIREMCOZAPPERHD

Yeni nesil televizyonların estetiğini bozmamak adına fazla kablo karmaşasını önlemek amacıyla mnibox lar alınabilir ayrıca

http://www.hepsiburada.com/sunny-14950-tkgs-uyumlu-full-hd-pvr-usb-mini-uydu-alicisi-uydudan-guncelleme-p-EVSUNNY14950

Hem mini olsun hemde USB den medya oynatayım dersen (film,mp3,fotoğraf)

http://www.hepsiburada.com/dreamstar-dreamini-usb-media-player-full-hd-mini-uydu-alicisi-hdmi-kablo-hediye-p-EVDREAMINI

hızır  sonuncu iyiymiş medya oynatması yani. diğerlerinde usb girişi var onlar oynatmıyormu? birde bu sonuncu iyi ama onda da kaydetme özelliği yok galiba değilmi? gerçi bende next mini cx var kaydetme tek dosya ile olmuyor ve formatı neyse acaip yer kaplıyor bir kere bir diziyi kaydetmeyi denemiştimde..?  hem kaydetme hemde bu sonuncu linkte verdiğin gibi yokmuki ? ne dersin?  birde bunlar scartla değil hdmı ile bağlanıyor değilmi monitör/tv ye? hdmı hdmı ucu olan kablomu ? yoksa hdmı dvı-d uçlumu?

elektronikçi olarak sana tavsiyem... görüntü kalitesi  kanal geçişleri Baff  6700hd veya 6200hd  al derim...

link verebilirmisin sayın kardeşim?

hızır  sonuncu iyiymiş medya oynatması yani. diğerlerinde usb girişi var onlar oynatmıyormu? birde bu sonuncu iyi ama onda da kaydetme özelliği yok galiba değilmi? gerçi bende next mini cx var kaydetme tek dosya ile olmuyor ve formatı neyse acaip yer kaplıyor bir kere bir diziyi kaydetmeyi denemiştimde..?  hem kaydetme hemde bu sonuncu linkte verdiğin gibi yokmuki ? ne dersin?  birde bunlar scartla değil hdmı ile bağlanıyor değilmi monitör/tv ye? hdmı hdmı ucu olan kablomu ? yoksa hdmı dvı-d uçlumu?

Var varda biraz tuzlu :)  http://www.vatanbilgisayar.com/goldmaster-hd-1050-pvr-full-hd-dijital-uydu-alicisi-usb-sd-kart.html

Bunların hepsi hdmı bağlantı yapıyor. Başka türlü olursa görüntü ve ses kalitesi düşer 

TKGS konusunda ısrarlı mısın? Kargo dahil 60 TL ye gittigidiyorda yumatular var bak istersen. Zaten yakında 4K receiverler yaygınlaşmaya başlayacak bu sefer de 4K lı arayacaksın. Ben Sunny AT-14850 ve Jameson JS-3010 kullanıyorum. Jameson da TKGS var ama kapatıyorum. Kanalların sıralamasının değişmesi sinirimi bozuyor. Sunny AT-14850 ise aldığımdan beri en ufak hata yapmadı. Garantisi bitti ve hala çalışıyor. Kanal geçişleri ve görüntü kalitesi çok iyi. Sunny iyidir fakat model konusunda biraz seçici olmak lazım. Mesela AT-14100 almıştım. Görüntü kalitesi iyi olmasına rağmen binbir türlü problem çıkardı. Garanti süresi içinde 3 kere servis gördü. Hala donmalar var. Bu sebeple kullanmıyorum ve boşta duruyor. Kendime küfür ettirmemek için satamıyorum da. Onun yüzünden Jameson'u aldım ve TVde onu kullanıyorum. Tek sıkıntısı Sunny ye göre HD kanallarda kanal geçişi yavaş. Full HD receiver alırken özellikle mini tavsiye ederim. Ne fazla para ver, ne de TV çevresinde kablo ve görüntü kirliliği oluştur.

Naçizane fikrim budur. Gerisi size kalmış.

Bu arada Sunny AT-14850Yi şu anda kullandığım PC nin 22 inch LCD ekranı ile kullanıyorum. Yine gittigidiyordan aldığım Hdmi to VGA+Ses aparatıyla.

Edited by ersur

TKGS konusunda ısrarlı mısın? Kargo dahil 60 TL ye gittigidiyorda yumatular var bak istersen. Zaten yakında 4K receiverler yaygınlaşmaya başlayacak bu sefer de 4K lı arayacaksın. Ben Sunny AT-14850 ve Jameson JS-3010 kullanıyorum. Jameson da TKGS var ama kapatıyorum. Kanalların sıralamasının değişmesi sinirimi bozuyor. Sunny AT-14850 ise aldığımdan beri en ufak hata yapmadı. Garantisi bitti ve hala çalışıyor. Kanal geçişleri ve görüntü kalitesi çok iyi. Sunny iyidir fakat model konusunda biraz seçici olmak lazım. Mesela AT-14100 almıştım. Görüntü kalitesi iyi olmasına rağmen binbir türlü problem çıkardı. Garanti süresi içinde 3 kere servis gördü. Hala donmalar var. Bu sebeple kullanmıyorum ve boşta duruyor. Kendime küfür ettirmemek için satamıyorum da. Onun yüzünden Jameson'u aldım ve TVde onu kullanıyorum. Tek sıkıntısı Sunny ye göre HD kanallarda kanal geçişi yavaş. Full HD receiver alırken özellikle mini tavsiye ederim. Ne fazla para ver, ne de TV çevresinde kablo ve görüntü kirliliği oluştur.

Naçizane fikrim budur. Gerisi size kalmış.

Bu arada Sunny AT-14850Yi şu anda kullandığım PC nin 22 inch LCD ekranı ile kullanıyorum. Yine gittigidiyordan aldığım Hdmi to VGA+Ses aparatıyla.

anladım saolun. bu tkgs sadece otomatik güncellemmi yapıyor. onu 10 yıllık rahmetli babamın aldığı neta da yapıyor sadece o işe yarıyorsa :)  4 k lı lar da bu özellikler yokmu link verebilirmisiniz ucuz pahalı.. hepsinin bir yerde olduğu veya olmadığı şeklinde örnek olarak?

TKGS sadece kanal listesini güncelliyor. Başka işe yaramıyor. O da hazırladığın kanal listenin içine ediyor. 4K ise 4K lı televizyonlarla gömülü receiver olarak var şu anda. Zaten TV 4 K olmadıktan sonra 4K lı receiverın da anlamı yok. Sunny Next iyi markalar ama biliyorsun elektronik biraz da şans işi.

Almak için seçtiğin receiver  model adı + sorunlar olarak Google amcama sorarsan zaten sana fikir verecektir.

Buda udu alıcı aramak için kullandığım link

https://www.google.com.tr/#q=en+ucuz+ful+hd+uydu+al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1

Edited by ersur

TKGS sadece kanal listesini güncelliyor. Başka işe yaramıyor. O da hazırladığın kanal listenin içine ediyor. 4K ise 4K lı televizyonlarla gömülü receiver olarak var şu anda. Zaten TV 4 K olmadıktan sonra 4K lı receiverın da anlamı yok. Sunny Next iyi markalar ama biliyorsun elektronik biraz da şans işi.

Almak için seçtiğin receiver  model adı + sorunlar olarak Google amcama sorarsan zaten sana fikir verecektir.

Buda udu alıcı aramak için kullandığım link

https://www.google.com.tr/#q=en+ucuz+ful+hd+uydu+al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1

@ersur kardeş teşekkürler. sormanın danışmanın faydası çok. mesela yukarıda yasak ask arkadaşın verdiği bir rizıvır linkinin aynısımı tam emin değilim ama bu gün 14950 sunny gördüm  ta- 14950, 314 tl lik bunda tüm aradıkların var dediğinin tüm özellikleri var . gördüğüm yerde 110 tl @yasak ask ın verdiği linkte 85 tl. 25 tl fark az değil. gerçi aynısımı emin değilim dediğim gibi. çünkü o bu gün gördüğümde kaydetme oynatma  hepsi var boyutuda  5.5 inç bir telefon kadar. biss ota varmı onu bilmiyorum yalnız..?  tkgs banada pek gerekli gibi gelmedi. teletex genelde var zatende kutunun üzerinde tüm özellikler yazmıyordu. teletexte lazım oluyor bana. pinpirikli müşteri demiş telefon konu mda bana bir arkadaş. evet titizlik var biraz bende pek hoşnut değilim ama bazanda bu titizliğimin hastalık derecesinde değil mükemmelliyetçiliğe kaydığını görüp iyiki titiz davranmışım diyorum. hem birde şu var benden daha çok teknolojiye para veren arkadaşlar ve anlayanlar acaba teknolojiyi benim kadar yerinde kullanıyorlarmı? :) yaa..

bende çok kullanışlı olmasada next mini cx var. uydudan kanal güncelleme  yazılım güncelleme var. kaydetmede var ama film falan oynatıyormu hiç denemedim.

Edited by abdulhey_

@ersur kardeş teşekkürler. sormanın danışmanın faydası çok. mesela yukarıda yasak ask arkadaşın verdiği bir rizıvır linkinin aynısımı tam emin değilim ama bu gün 14950 sunny gördüm  ta- 14950, 314 tl lik bunda tüm aradıkların var dediğinin tüm özellikleri var . gördüğüm yerde 110 tl @yasak ask ın verdiği linkte 85 tl. 25 tl fark az değil. gerçi aynısımı emin değilim dediğim gibi. çünkü o bu gün gördüğümde kaydetme oynatma  hepsi var boyutuda  5.5 inç bir telefon kadar. biss ota varmı onu bilmiyorum yalnız..?  tkgs banada pek gerekli gibi gelmedi. teletex genelde var zatende kutunun üzerinde tüm özellikler yazmıyordu. teletexte lazım oluyor bana. pinpirikli müşteri demiş telefon konu mda bana bir arkadaş. evet titizlik var biraz bende pek hoşnut değilim ama bazanda bu titizliğimin hastalık derecesinde değil mükemmelliyetçiliğe kaydığını görüp iyiki titiz davranmışım diyorum. hem birde şu var benden daha çok teknolojiye para veren arkadaşlar ve anlayanlar acaba teknolojiyi benim kadar yerinde kullanıyorlarmı? :) yaa..

bende çok kullanışlı olmasada next mini cx var. uydudan kanal güncelleme  yazılım güncelleme var. kaydetmede var ama film falan oynatıyormu hiç denemedim.

Sunny AT-14950 nasıldır, sorunları var mı diye internette araştırdım. Dişe dokunur bir sorun göremedim. Fakat AT-14850 yi kullanıyorum. TV den kaydetme ve USb den film oynatma bildiğim kadarı ile mini receiverların hepsinde var. AT-14950 ile AT-14850 birbirine yakın modeller. Tipleri de birbirine çok benziyor. Fakat kullanmadığım için kesin bir şekilde al memnun kalırsın diyemedim. Sunny AT-14100 de sorunlar yaşamama rağmen Sunny markasının receiver konusunda oldukça iyi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. 2000 li yıllardan beri receiverlar yazılımları, emuları ile ilgilendim. Bir çok receivere emulu yazılım yükledim. Sunny beni hiç birinde mahcup etmedi. Bunun yanında goldmaster ve next ile de problem yaşamadım. Tek problem Vestel makinalarda oldu. O sebeple Jameson gibi adını receiverda ilk defa duyduğum bir receiverı aldım ama Vestel almadım.

Kısaca Sunny receiverlar fiyat/performans konusunda en iyisi diyebilirim.

Sunny AT-14950 yi plaza55 Samsundan 82TL ye ücretsiz kargo ile gönderebiliyor.

Edited by ersur

görüntü kalitesi arıyosan marka farketmez ali nec sunplus işlemcili ucuz soba borusu çin malı cihazlardan uzak durcaksın sti ve broadcom işlemcili cihazlara bak...türkiyede uydu üretimi diye bişey yok hepsi toplama...tavsiyen neta 6400 sti işlemci..

Edited by istanbul82

GENEL ÖZELLİKLER

ARM Cortex-A9 Core 1500 DMIPS 500 MHz özel işlemci (OpenGL ES 2.0 uyumlu) 
512 MB DDR2 SDRAM
256 MB FLASH BELLEK
30.000 kanal kapasitesi (10.000 kanalda kolay seçim için sınırlandırılmıştır)
32 bit OSD kalitesi
Ön panelde SD hafıza kartı yuvası 
FULL HD 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i, CCIR 601(720x576 ) çözünürlük desteği (1080p otomatik 3 konum seçimi/1080p24/30/60 fps)
Ekran formatı: 4:3 - 16:9 Letter Box
2 Tuner girişi DVBS / DVB-S2 - QPSK/8PSK/16APSK
1 Universal Smart Card Okuyucu
1 Standart CI Modül Girişi
Usb 2.0 Giriş 2 Adet (Usb Hub Uyumlu)
1 adet RS232 girişi
1 adet e-SATA Girişi
Ethernet Portu (RJ-45)
1 Adet 1.3a destekli HDMI Çıkışı
TV-VCR Bağlantısı için 2 Adet Scart
RCA Analog Ses ve Görüntü Çıkışı
1 Adet YUV (YPbPr) Çıkışı 
Optik SPDIF Ses Çıkışı
10 Haneli VFD Display
2 HD Uydu Kanalını PIP Özelliğiyle Canlı İzleme
4 SD ( mpeg4 -SD) Uydu Kanalını Tek Ekranda Canlı İzleme
3D (STEREOSCOPIC) Yayın Dönüştürücü (3D Derinlik Efekti Vermez)
Wi-Fi Desteğiyle Kablosuz Ağlara Bağlanabilme Özelliği
Usb Kamera Desteği
7 Günlük EPG ve EPG Üzerinden Direkt Kayıt Zamanlayıcısı
Programlanabilir Kayıt ve Görev Zamanlayıcısı
Timeshift Özelliği
Reklam Geciktirici (ADL- Reklam başladığında kumandadaki özel tuşla süre seçebilir ve süre sonunda diğer kanalı izlerken otomatik dönüş sağlayabilirsiniz)
FullHD Multimedya Oynatıcı Desteği
Geliştirilmiş YouTube Oynatıcı
IPTV Özelliğiyle WEB IPTV Linklerine Bağlanıp Oynatma
WEB Tarayıcı İle Bilgisayar Gerekmeden İnternette Gezinme
3G Usb Modem Desteği (Sadece tavsiye edilen modeller ile)
Internet Radyo Özelliği
Hızlı Kanal Değişimi
Donanım Destekli Kör Tarama Özelliği
Cihazın Ön Panel Tuşlarını Menüden Kilitleyebilme İmkanı
8 Kategorili Favori Listesi
Kısa ve Uzun Tip Seçilebilir Gelişmiş Bilgi
DiSEqC 1.2 Motor ve Merkezi Sistemlere Tam Uyumlu
Kumandadan Tek Tuşla HD Yayınları Ayrı Dizme ve Seçme İmkanı

GENEL ÖZELLİKLER

ARM Cortex-A9 Core 1500 DMIPS 500 MHz özel işlemci (OpenGL ES 2.0 uyumlu) 
512 MB DDR2 SDRAM
256 MB FLASH BELLEK
30.000 kanal kapasitesi (10.000 kanalda kolay seçim için sınırlandırılmıştır)
32 bit OSD kalitesi
Ön panelde SD hafıza kartı yuvası 
FULL HD 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i, CCIR 601(720x576 ) çözünürlük desteği (1080p otomatik 3 konum seçimi/1080p24/30/60 fps)
Ekran formatı: 4:3 - 16:9 Letter Box
2 Tuner girişi DVBS / DVB-S2 - QPSK/8PSK/16APSK
1 Universal Smart Card Okuyucu
1 Standart CI Modül Girişi
Usb 2.0 Giriş 2 Adet (Usb Hub Uyumlu)
1 adet RS232 girişi
1 adet e-SATA Girişi
Ethernet Portu (RJ-45)
1 Adet 1.3a destekli HDMI Çıkışı
TV-VCR Bağlantısı için 2 Adet Scart
RCA Analog Ses ve Görüntü Çıkışı
1 Adet YUV (YPbPr) Çıkışı 
Optik SPDIF Ses Çıkışı
10 Haneli VFD Display
2 HD Uydu Kanalını PIP Özelliğiyle Canlı İzleme
4 SD ( mpeg4 -SD) Uydu Kanalını Tek Ekranda Canlı İzleme
3D (STEREOSCOPIC) Yayın Dönüştürücü (3D Derinlik Efekti Vermez)
Wi-Fi Desteğiyle Kablosuz Ağlara Bağlanabilme Özelliği
Usb Kamera Desteği
7 Günlük EPG ve EPG Üzerinden Direkt Kayıt Zamanlayıcısı
Programlanabilir Kayıt ve Görev Zamanlayıcısı
Timeshift Özelliği
Reklam Geciktirici (ADL- Reklam başladığında kumandadaki özel tuşla süre seçebilir ve süre sonunda diğer kanalı izlerken otomatik dönüş sağlayabilirsiniz)
FullHD Multimedya Oynatıcı Desteği
Geliştirilmiş YouTube Oynatıcı
IPTV Özelliğiyle WEB IPTV Linklerine Bağlanıp Oynatma
WEB Tarayıcı İle Bilgisayar Gerekmeden İnternette Gezinme
3G Usb Modem Desteği (Sadece tavsiye edilen modeller ile)
Internet Radyo Özelliği
Hızlı Kanal Değişimi
Donanım Destekli Kör Tarama Özelliği
Cihazın Ön Panel Tuşlarını Menüden Kilitleyebilme İmkanı
8 Kategorili Favori Listesi
Kısa ve Uzun Tip Seçilebilir Gelişmiş Bilgi
DiSEqC 1.2 Motor ve Merkezi Sistemlere Tam Uyumlu
Kumandadan Tek Tuşla HD Yayınları Ayrı Dizme ve Seçme İmkanı

700 tl mi? :) ben 150 tl yi pek aşmam yalnız..

Forum arkadaşım Next MACHINA 3D , Evet 700TL ama neler yapabildiğini bilseydin ne yapar eder o cihazı satın alırdın. Bilen bilir. :D

kardeşim onun neler yapabildiğini bilimyorumda siparişini verdiğim rizıvırı da üst postta yazdım. o da az şey yapmıyor sasnırım. wi-fi den internete girmeye kadar.. almadığımı boşver aldığım nasıl? bilgin varsa paylaşda hep beraber seviniriz :)