Jump to content

Treelist' E Next Ve Prev Butonu

mguclu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. veritabanıyla treeliste radyo mms adresleri ekletiyorum radyolar arasında önceki radyo ve sonraki radyoya geçiş yapıp mediaplayer pluding ile çalacak buton üzerinde çalışmaktayım fakat olmuyor seçim yapılan radyodan sonraki radyoya geçiş için bir çok kod yazdım bir türlü olmuyor. bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

ileri ve geri gitme hakkında küçük bir örnek hazırladım. 

İleri buttonu: ilk olarak treelist'de satır var mı diye bakıyor, eğer varsa seçilen satır noyu alıyor. daha sonra seçilen satır eğer son satırsa ilk satırı seçiyor, son satır değilse (seçilen satır + 1) yapıyor.

geri buttonu: ilk olarak treelist'de satır var mı diye bakıyor, eğer varsa seçilen satır noyu alıyor. daha sonra seçilen satır eğer ilk satırsa son satırı seçiyor, ilk satır değilse (seçilen satır - 1) yapıyor

https://yadi.sk/d/e4wteKk-r9CWj

• Like 1

hocam çok teşekkür ederim mantığı anlamış bulunmaktayım. çözüme ulaştım. Normalde radyolar treeliste sıralanırken

1. falan radyo

2. dskjd radyo

3. sask fm

sıralanıyordu fakat atıyorum 2. radyoyu sildirdiğimde listem

1. falan radyo

3.sask fm

diye yazdığından radyolara numara verdirme olayını kaldırdım. bu konuda da veri tabanından verileri çekerken sıralamayı düzeltme imkanımız var mı ?

Yanlış anlamadıysam silme işlemini yapan kodların devamına listeyi tekrar sıralatmamız gerekiyor. peki liste sıralandığında ( aradan silinen radyo numarası 1-3 iken 1-2-3 diye devam edecek mi ? denemeye başlıyorum biraz vakit alacak çünkü veri tabanına eklenen her radyoya otomatik numara verdirmem gerekiyor.