Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7, Light (updated X64) (w0rmy)

xanadu73
 Share

Recommended Posts

W0rmy arkadaşımızın çalışması üzerine yapılmıştır, izin verdiği için kendisine teşekkür ederim. Özetle:
1.    64 Bittir. ESD sıkıştırma uygulanmış olup bunun için Windows 10 dosyaları kullanılmıştır. Dolayısıyla katılımsız kurulum çalışmaz. Kullanıcı adı, zaman dilimi vb. bilgileri kendiniz girmek ve pagefile boyutunu kendiniz ayarlamak durumundasınız. Pagefile hariç 5.30 Gb civarında yer tutar.
2.    W0rmy arkadaşımızın çalışmasındaki tüm güncellemeleri içerir (entegre edilemeyip kurulum esnasında yapılması gereken $$OEM$$ klasöründeki hariç, bunun nedeni winsxs’in boşaltılmasıdır).
3.    Ayrıyeten Directx 9.0 ve NetFramework 4.6 eklenmiştir.
4.    Winsxs klasörü boşaltılmıştır. Windows update, Windows hata raporlama vb. çalışmayabilir. Windows defender, klasik tema haricindeki temalar, sesler ve gereksiz gördüğüm birçok bileşen çıkartılmıştır.
5.    Fontlar ve driverlara dokunulmamıştır. Sürücülerin çıkarılmasına bağlı donanım tanıtma sorunu ve fontların çıkartılmasıyla komut penceresinde ortaya çıkan Türkçe karakter sıkıntısı oluşmaz.
6.    Windows media player, media center, dvd player vb. çıkartılmış fakat kodekler ve MTP sürücüsüne dokunulmamıştır. Android cihazları bağladığınızda sıkıntı çekmezsiniz. VLC, Gom player veya Klite gibi çok daha profesyonel ve daha sık güncellenen çözümleri öneririm.
7.    Alternatif link eklemek serbesttir. Aktivasyon içermez, kendiniz yapacaksınız.

Spoiler

https://onedrive.live.com/redir?resid=D3605A292756C01E!148&authkey=!ANBglWTCgQ3Eog8&ithint=file%2c7z

Not: OneDrive kafasına göre tutarsız olabiliyor, bazen hızlı bazen yavaş.
Şifre: DAREDEVIL (büyük harfle)

Edited by xanadu73
mimari açıklaması eklendi
  • Like 1

On 20 Nisan 2016 Çarşamba at 18:04, UmutKarakoç yazdı:

usb den boot etmedi sorun nerde acaba 

USB'den denemedim hiç bir de DVD dene istersen. Yalnız ISO dosyası virtualbox'ta boot etmişti.

Edited by xanadu73

3 saat önce, sezgin91 yazdı:

onedrive çok sıkıntı kaç kere yarıda kaldı, çalışma için teşekkürler..

Müsait bir zamanda google drive veya yandex yüklemeyi düşünüyorum dostum. One drive maalesef öyle kafasına göre bazen çok hızlı bazen yavaş. Ama (yanlış hatırlamıyorsam) download manager kullanırsan devam edebiliyorsun kaldığın yerden. Öyle bir güzelliği var.

yükleyip denedim,

çok hızlı bir sistem pc çok hızlı çalışıyor hatta mouse bile çok rahat hareket ediyor ,enterasan şekilde çok hoşuma gitti diğer sürümlerde böyle birşey görmedim.

resim görüntüleyiciyi kaldırman iyi olmamış

laptopta powesmart driverinı kurarken hata verdi düzgün kurulmadı onda sorun yaşadm, onun haricinde herşeyi kurdum netframework 4.6, directx falan sorun yaratmadı.

18 saat önce, sezgin91 yazdı:

resim görüntüleyiciyi kaldırman iyi olmamış / laptopta powesmart driverinı kurarken hata verdi düzgün kurulmadı

Sezgin şimdi driver'lara dokunmadım, onlarcası var bilemiyoruz maalesef hangisinde ne olacak :)

Resim için Irfan View veya ACDSee deneyebilirsin. Çok daha profesyonel çözümler :)

Merhaba

Sistemi yaklaşık 10 saat test ettim ve gördüğüm hataları yazmak istedim

1.Masa üzeri sağtık gönder'de masa üzerine kısayol atamıoyorsun.

2.Bazı program ve oyunlarda ''wmvcore.dll hatası'' hatası aliyorsun bunun çözümü ise''

Media Feature Pack for Windows 7 N with Service Pack 1 and Windows 7 KN with Service Pack 1 (KB968211)'' Bunu yüklemek fakatbu paketi yüklemek mümkün olmuyor ve ''bu güncelleme sistemiz için geçerli değil''hatası veriyor.

ben bu mouse un rahat hareket etme olayına takıldım, diğer hiçbir sürümde bunun kadar rahat ve hızlı hareket etmiyor, sistemimde iyi, microsoft bilerek bir güncelleme ile yada arkada çalışan birşey ile bu mouse u sakatlıyor, dostum mouse ile ilgile şeyleri bütük ihtimalle kaldırmışsın o yüzden bu kadar iyi oluyor, biliyormusun hangisi olduğunu?

8 saat önce, sezgin91 yazdı:

ben bu mouse un rahat hareket etme olayına takıldım, diğer hiçbir sürümde bunun kadar rahat ve hızlı hareket etmiyor, sistemimde iyi, microsoft bilerek bir güncelleme ile yada arkada çalışan birşey ile bu mouse u sakatlıyor, dostum mouse ile ilgile şeyleri bütük ihtimalle kaldırmışsın o yüzden bu kadar iyi oluyor, biliyormusun hangisi olduğunu?

Mouse ile ilgili ayar tam olarak hangisi, spesifik olarak bilmiyorum dostum :) İçindeki wcf'ye göz atmayı deneyebilirsin.

Edited by xanadu73

On 1 Mayıs 2016 Pazar at 02:32, condemned yazdı:

1.Masa üzeri sağtık gönder'de masa üzerine kısayol atamıoyorsun.

2.Bazı program ve oyunlarda ''wmvcore.dll hatası'' hatası aliyorsun bunun çözümü ise''

Media Feature Pack for Windows 7 N with Service Pack 1 and Windows 7 KN with Service Pack 1 (KB968211)'' Bunu yüklemek fakatbu paketi yüklemek mümkün olmuyor ve ''bu güncelleme sistemiz için geçerli değil''hatası veriyor.

Dostum geri bildirim için teşekkürler. Yalnız bu light bir sistemdir ve full fonksiyonellik hiçbir zaman garanti değildir. Bahsettiğin dosyalar Windows Media Player'a ait. Bunu çıkardığımı ve güncellemelerin yüklenmesinde sorun olabileceğini yukarıda yazdım.

Unutmayınız!!!! Geri Bildirimleriniz bizler için her zaman değerlidir. Saygılarımla...

• 1 yıl yıl...
  • 3 ay sonra...
asd720, 10.01.2018 - 10:06 yazdı:

yandexe upload yapabilirmi bi üstad

OneDrive'daki dosya çalışıyor halen. Bu sistemi yapalı bayağı bir olmuş ve şu anda bilgisayarımda yok. Dolayısıyla indirip tekrardan yüklemek lazım. Onu yapabilir miyim kısa zamanda bilmiyorum.

• 4 hafta sonra ...

Hocam cd takınca okumuyor.D diskinin Windows uygun olduğuna emin olun.Disk biçimlendirilmemiş olabilir tarsı bi hata veriyor.

Boş cd takınca oluyor.Dolu hiç deneyemedim.Problem ne olabilir.Bi servis falanmı kapalı acaba

• 2 years yıl...