Jump to content

Bios şifresini Unuttum. şifreyi Nasıl Sıfırlayabilirim Veya Kaldırabilirim ?

DiSSa6321
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Benim TOSHIBA Satallite C660-21M Modelinde bir notebook um var. Biosuna şifreyi koyup şifreyi unutmuşum. Sistemde çökmüş fakat bilgisayarı her açtığımda direk bios a girip şifre istiyor. Bu şifreyiden kurtulmak için remlerin altındaki çiplerde kısa devre yaptım olmadı, internette başka çözümler aradım bios pilini çıkarıp taktığında sıfırlanır denildi onu da yaptım olmadı. Varsa aranızda bizi bu konuda yardımcı olabilecek bir abimiz, ustamız.. Yardımcı olabilirsiniz çok iyi olur.. 

ramlerin altındaki cmos reset jumper ı bataryayı söküp kısa devre ettiğinizde sıfırlaması gerekiyor

şifreyi 3 kez yanlış girdiğinizde hata kodu veriyorsa aşağıyı deneyin

Please register to see this content.

yukarıdakiler işe yaramazsa hdd yi söküp usb bellek ile bios yazmayı deneyin buda işe yaramazsa bios chip in sökülüp bios loader ile yazılması gerekiyor

bir diğer öneri hiç şifreyle uğraşmadan açılışta boot menu çalışıyorsa biosa girmeden sistem kurabilirsiniz yada istediğiniz sürücüyü başlatabilirsiniz toshiba için F12 olması gerekiyor  kolay gelsin

• Like 1

Bu biostan şifre atamalarında biosa şifre konulabildiği gibi HDD yede koyulmuş olabiliyor mesela bende phoenix biosta biosa veya hdd ye şeklinde iki seçenek var biosa koyulan kolayca reset oluyor hdd ye koyulan konusunda bi fikrim yok siz hdd ye koymuş olabilirsiniz zannımca bu şekilse bios hdd ye erişemiyor olabilir hdd şifrelendiğinde bu bilgiyi bios değil hdd tutuyordur sanırım hdd yi aradan çıkararak post ile bios ekranına ulaşabiliyorsanız bu dediğim şekildir o zaman hdd için çözüm arayışlarına yönelebilirsiniz

büyük ihtimal sizdeki durum bu çün ki bios şifresi sıfırlama basit bir şey ve tüm denemelerinizde olmuyorsa hdd şifrelidir 

biosu komple uçurup yenilemeyi bir daha denemek ister iseniz biosunuz phoenix ise nette wincrisis şekinde arama yapın 

o yöntemde mevcut bios yenisi ile değiştirilir ayar mayar kalmaz

bunlarda bi fikir aklınıza yatıyor yapabilirim derseniz deneyebilirsiniz kolaygelsin

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By NAMIKABI
      SATILMIŞTIR

• By kadirben
      İzoly Bilgisayar Alınır mı?
      Eski nesil ürünler kullanıyor farkındayım ama malum piyasa aldı başını gitti benimde 2000 tl bütçem var.Aşağıdaki vereceğim linkteki bilgisayar alınır mı diye danışma gereği duydum.İçindeki ekran kartını kullanmayacağım yerine r7 240 var elimde şimdilik takıp daha takviye yapacağım.Eğer sistem alınmaz derseniz bana 2000 tl max 2300 tl pc toplama tavsiyesi verir misiniz? Vereceğiniz tavsiye içerisinden harddiski ve ekran kartını çıkarın ve en az 16 gb  eşdeğer ram olsun lütfen.Rami yüksek istememim sebebi biraz zevkinede olsa montaj işiyle uğraşmayı seviyor olman vereceğiniz tavsiyede burdanda yola çıkabilirsiniz.Merak ettiğim pc'yse buyrun burada : İzoly Bilgisayar
    • By ceobey
      Notebook Fan Control Programı

Anlatım Videosu
      Youtube: Acemi Üstad'a Ayittir Video.
      İndirme Linki
      http://dosya.co/t61ezjomb3yc/NoteBookFanControl.1.5.0.setup.rar.html

• By galasonic
      Arkadaşlar yeni bir laptop almayı düşünüyorum. Bütçem 1500-2000 TL aralığında olacak. Editörlük yapıyorum o yüzden klavye çok önemli benim için, Ayrıca oyun geliştiricisiyim bu yüzden performans da gerekiyor. Önerilerinize açığım.
      Not: İşlemci i5, işlemci hızı 2.2 Ghz ve üzeri olmalı
    • By ihsan43
      arkadaşlar  samsung notebook var, açılışta sürekli biosa giriyor, boot sekmesinden secure boot disabled yapıp , os mode selection seçeneğini CSM OS yapınca sistem açılıyor fakat  pc yi kapatıp fişi çektikten sonra yine çalıştırınca bios a giriyor tekrar, bios update yapıldı, serviste bios chipseti değişti, sorun hala devam etmekte , bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Win 7 ile denedim, win 8 ile denedim , win 8 de uefi mode ile açılmıyor illaki csm mode yapmam gerekiyor, ama açılıp kapanınca yine sıfırlanıyor, yardımlarınızı bekliyorum :(
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...