Jump to content

Alpelwin 7+8.1 [x64] 2 In 1 [25.04.2016]

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Değerli Kardeşim, Ellerine sağlık.

İndirip deniyorum.

Çalışmalarını özlemiştik. 

Tekrar teşekkür.

Bu aralar biraz işlerim yoğun, Ama en kısa zamanda yorum yaparım.

NOT: Hızlı ve Sorunsuz bir şekilde indirdim.

Kurup yorum yaparım.

Edited by NAMIKABI
İndirme işlemi için bilgilendirme
  • Like 2

@Alphonso_Elric sistemi yormaya yönelik 10 uygulama durdurulmuştur yazmışsın. o uygulamarın açıklmasını kısaca yapar mısın? ve Nerden durdurabileceğimi söylermisin? Hizmetler kısmında hiç birini göremedim win 8.1 kullanıcısıyım.

• Like 1

On 29.04.2016 at 22:58, razio yazdı:

@Alphonso_Elric sistemi yormaya yönelik 10 uygulama durdurulmuştur yazmışsın. o uygulamarın açıklmasını kısaca yapar mısın? ve Nerden durdurabileceğimi söylermisin? Hizmetler kısmında hiç birini göremedim win 8.1 kullanıcısıyım.

Kopyala yapıştır yaparken her ikisi için ibaresi geçmiş bu konuda özür dilerim, ayarlamalar win 7 için geçerlidir.

On 29.04.2016 at 23:11, hasan835 yazdı:

Üstad, emeğine, gözlerine, ellerine sağlık,

3,4,5,6 partlarıda sabırla bekliyorum,

saygılarımla;

Ben teşekkür ederim.

On 29.04.2016 at 00:14, çakırkuşu yazdı:

eline sağlık teşekkürler

Ben teşekkür ederim.

11 saat önce, ıspartalı yazdı:

alfonso hocam çalışmalarınız cok güxel eelerinize sağlık sızden aynı çalışmaları Windows 10 içinde bekliyoruz varmı Windows 10 için bir çalışmanız saygılar

Ben teşekkür ederim.  Aslında editlediğim bu icon paketi ile hazırlamıştım, hazırdı daha sonra win 10 u ayırdım onun için ayrı bir icon paketi ile DLL editlimesi yapacağım.

10 saat önce, Smartsis yazdı:

Ben ilk tecrübemi paylaşayım. windows 7 kurdum gayet hoş görünüyor. Sorunsuz stabil sıkıntısız tavsiye ederim.

Kullanmanız beni sevindirmiştir.

37 dakika önce, hayredin yazdı:

indirdim ve kurulum yaptım ikisinide hızlı ve güncel sadece lisanslama yapılmıyor her ikiside eline ve klavyene sağlık

Lisans olayı evet konu içinde bahsetmiştim, yükleme tamamlandığında sonradan fark ettim, sanırım her ikisi içinde güncel bir lisanslama yazılımı hazırlamam gerekecek. UYARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

SAYGILARIMLA.

• Like 1

On 02.05.2016 at 10:08, nuri6633 yazdı:

dostum şuan 8.1 proyu kurdum gerçekten süper 0 hata sadece lisans kurulumu yapmadı oda kms ile hallettim çok akıcı stabil hızlı

Begenmenize sevindim.

4 saat önce, hayredin yazdı:

win 7 ve win 8.1 de lisanslama olmuyor tam 3 laptop ve 4 masaüstü denedim lütfen düzeltirseniz seviniriz

Evet bu konu hakkında konu içeriğinde bilgilendirme yapmıştım. Yükleme tamamlandıktan sonra farkettim bu konuda kusura bakmayınız, herhengi bir aktivasyon aracı ile aktivasyon yapabilirsiniz.

1 saat önce, tapfer yazdı:

paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık.bunları dvd ye sığacak şeklilde ayrı ayrı paylaşma imkanınız yok mu?

Şuan için zaman ve imkanım yok malesef.

Şimdi, hayredin yazdı:

OLMAMIŞ BU HATAYI KABUL ETMEM DİYORSANIZ DÜZELTİR, YENİDEN YÜKLERİM SORUN DEĞİL. -------bu yazıyı siz yazmışsınız sözünüzde durun lütfen

Sözümüzde duralım o zaman ama şöyle yapalım müsadenizle, yeni gücellemeler geldiğinde hem güncellemeleri ekleyelim hemde aktivasyon olayına çözüm bulalım, iyi düşünce eleştirileriniz için teşekkür ediyorum.

• Like 1

8 dakika önce, erenbey19 yazdı:

Windows 10 çalışmanız olacak mı? :) Uzun süredir Windows 10 kullanıyorum, galiba sizin çalışmanızı indirerek 8.1'e döneceğim.

Win 10 çalışması elbetteki düşünüyorum, ama göze hoş gelen icon paketi bulamadım. Biraz daha zamanı var yeterli birikim tamamlanana kadar.

• Like 1

usta çalişma için ellerine saglık ..yanlız boyutu çok abartılı :o  ilerde sistemi günellerseniz esd sıkıştırmalı yapsanız daha iyi olur aslında.....zaten 64bit sistem oldugu için sıkıştırmak daha uygun olur

• Like 2

Güzel konu ve sistem indirip arşivime ekleyeceğim. Bu arada EDS yazmışın ESD olcaktı. :) Yanlış anlamasın arkadaşlar. Yoksa cidden EDS diye sılıştırma var mı yanlış biliyor olabilirim. :D 

• Like 1

Sistem çok hızlı ve stabil. Rufusla GPT Partition NTFS ile UEFI kurulum gerçekleştirdim. Sanırım destekliyor UEFI kurulumu. (Biosta UEFI seçili sadece) Aynı performans ve ince ayarları Windows 10 çalışmanızda da bekliyorum hocam, teşekkürler.

• Like 1

Ayri şekilde verme imkanim maalesef yok bu calismayi buluta yukledigim icin diger kaliplari sildim. Diğer isteğiniz konusunda bugün yardımcı olamam isim nedeniyle ama nette ararsanız rahatlıkla bulabilirsiniz, bulamazsanız yarin yardımcı olabilirim.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By _2024_
      Windows 11 Tüm Sürümler Güncel | x64 | TR | TPM Fix

Windows 11 Tüm Sürümler Güncel | x64 | TR | TPM Fix
      Windows 11 İndir, türkçe dil desteğine kavuşan windows 11 tpm fixli şekilde artık kullanılmaya hazır. Windows 10’nun 2025’te desteği biteceği söylendikten sonra yeni bir işletim sistemi çıkacağı kesinleşmişti. Önceki sürümün yerini almaya hazırlanıyor. Geliştirilmiş görünüm desteği ile sanki mac cihaz temasını andırıyor. Resimlerde bu görünümü detaylıca inceleyebilirsiniz. Windows 11, önceki sürümlerin aksine artık sadece x64 ve arm64 mimarideki cihazlarda çalışacak. 32 bit yani x86 mimari desteği yoktur. Sistem oldukça görselleştirilmiş bir windows 10 tabanı üzerine inşa edilmiş, bir çok yerde halen windows 10 yazısını görebiliyorsunuz 🙂 Görselleştirmenin yanı sıra artık android cihazları gibi APK dosyalarını çalıştırmak için Amazon App Store ile mümkün. Bu sayede artık android oyun ve programlarınızı masaüstü denemiyle birleştirip oynayabilirsiniz.
      Yeni windows sizlere performans ve stabil bir birliktelik vadetiyor. İşletim sistemi içerisinde yapılan değişikliklere alışmak biraz zaman alacaktır ancak her geçen gün gelen güncellemeler yine peşimizi bırakmayacağı kesin. Yeni bir işletim sistemi yeni sorunları beraberinde her zaman getirmiştir. Örnek olarak bu sistem TPM ve Secure boot engeline takılıyordu. Bunu çözüp sizler için hazırladık. Artık sadece microsoft hesabı ile oturum açılabiliyor denmiş ancak çözümü mevcuttur. Kullanıcı adı kısmına “a” ve şifre kısmına “a” yazıp devam edin. Hata verince sizi offline yani microsoft hesabı olmayan şekilde hesap oluşturmanıza ve oturum açmanıza izin verecektir.
      Sadece kullanıcı adı girip şifre girmeden oturum açabilirsiniz. Kurulum sonunda yer alan gizlilik maddelerini kabul etmemenizi öneriyorum. Kurulum aşamalarındaki görüntüleri bir gif haline getirdim aşağıdan inceleyebilirsiniz. Klasik kurulum adımları içerir, sadece süslenmiş püslenmiş bir şekildedir 🙂

Minimum Donanım Gereksinimi ise şu şekildedir:
      İşlemci: 1 GHZ veya üstü en az 2 çekirdekli ve x64 mimari uyumlu RAM: 4 GB e üstü Depolama: 64 GB ve üstü Sistem üretici yazılımı: EFI, Güvenli Önyükleme özellikli ve TPM 2.0 Grafik kartı: WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üstü Ekran: 720p ekran, renk kanalı başına 8 bit  

Türkçe 23H2
      Win11_11in1_AIO_13.03.2024.zip
      or
      or

Sistemin Kurulum ve Kullanım Görselleri ise:

• By shadesofdeath
      Defender Dışlama Aracı v1.0
      Microsoft Defender Antivirüs ya da üçüncü taraf bir antivirüs çözümü seçmeniz fark etmeksizin, bu ürünlerin kritik Dosya ve klasörleri taramadığından emin olmanız gerekir çünkü Microsoft Security Essentials ya da Microsoft Defender zaman zaman bazı Dosya ve klasörlerde sorunlara neden olur. Tipik sorunlar arasında yavaş performans, bazı gerekli dosyaların silinmesi veya düzensiz çalışma yer alır ya da güvendiğiniz bir dosya veya klasörü kötü amaçlı olarak işaretleyebilir. Bu sorunları aşmak için bu tür dosya ve klasörleri istisnalar listesine ekleyebilirsiniz.
      Özellikleri
      Kolay kullanıcı arayüzü Export ve Import özelliği Açık / Karanlık tema desteği 4 Tane dil desteği (Türkçe , İngilizce , Almanca , Rusça) Ekran Görüntüleri

İndir

• By wallbangZ
      Silinenler Elle kurulum dosyaları WinRe.wim Defender silindi  Eklenenler DirectX Visual C++ Net Framework 3.5 Net Framework 4.8 USB 3x / nVME / (W)LAN Sürücüleri Masaüstüne KMS Suite eklendi // Yazdırma biriktiricisi (Spooler) devredışı aktif edilebilir Temalar devredışı aktif edilebilir 64 bit sürümde UEFI için windows 10 kalıp kullanıldı Mediafire Windows 7 Professional VL x86 Windows 7 Professional VL x64  
    • By utkurei19
      • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • 
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamaların Bazıları (Lite Sürümde Hepsi)
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Lite Sürümde Yukarıdakilere Ek Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları:
      Windows Defender | Windows Update | Telefon Uygulaması Desteği | Biyometrik Hizmet Bileşenleri (Pin ile oturum açma ve diğer oturum açmalar çalışmaz sadece denetim masasından parola eklenebilir) | MIDI Desteği
      Bazı .inf Dosyaları (Sürücüler) | Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu | Hyper-V Guest | Windows Search (Kısmen) | Fotoğraflar Uygulaması ve Eklentileri (Eski fotoğraf görüntüleyici aktif)
      Detaylı Bilgi:
      Lite Sürümle İlgili Bilgiler:
      Microsoft Edge üzerinden Copilot kullanılabilir
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Google Drive
      ESD UYGULANMAMIŞTIR
      23H2 Kurulu Boyut: 12 GB - LZX ile 8 GB
      23H2 Lite Kurulu Boyut: 8.3 GB - LZX ile 5.5 GB
      SHA 1 (23H2): 002ff8ce3bdd024e2d8c5949e74eb2311362b506
      SHA 1 (23H2 Lite): 13531c3b526607b087d56e8459b2f3831d64bdfa
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
      23H2 Sürümden Ekran Görüntüsü
      chickOS Helper

• By utkurei19
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamaların Bazıları (Lite Sürümde Hepsi)
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Lite Sürümde Yukarıdakilere Ek Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları:
      Windows Update | Windows Defender | Telefon Uygulaması Desteği | Biyometrik Hizmet Bileşenleri (Pin ile oturum açma ve diğer oturum açmalar çalışmaz sadece denetim masasından parola eklenebilir) | MIDI Desteği
      Bazı .inf Dosyaları (Sürücüler) | Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu | Hyper-V Guest | Windows Search (Kısmen) | Fotoğraflar Uygulaması ve Eklentileri (Eski fotoğraf görüntüleyici aktif)
      Detaylı Bilgi:
      Lite Sürümle İlgili Bilgiler:
      Microsoft Edge üzerinden Copilot kullanılabilir
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Google Drive (⚡Tnc Debrid ile İndir)
      ESD SIKIŞTIRMA UYGULANMAMIŞTIR
      22H2 Kurulu Boyut: 10 GB - LZX ile 7 GB
      22H2 Lite Kurulu Boyut: 7 GB - LZX ile 4.5 GB
      SHA 1 (22H2): 5f98444f1e584eae5fa12e0fc85a8e45b02c7899
      SHA 1 (22H2 Lite): 6d8119e6cc3d1574063ce9755fdc6ddd1a21e667
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
      22H2 Sürümden Ekran Görüntüsü
      chickOS Helper