Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ttnet Download Hızı Garipliği

canavar123
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben ayın son günü olduğu için biraz film indirmek istedim. Şu ana kadar 300kb de indirdim. AKN ayın 16 sında filan bitti. Şu an dikkatimi çekti. 8-10 dk dır 480-550 arasında değerlerde indirme yapıyorum. Bu tuhaf acaba TTNET AKN sonrası neti 5 MB mi yaptı? Yoksa bizi trollüyor mu her zamanki gibi?

Pkmgov.png

Düşüncelerinizi alabilir miyim? Birazdan kuzenin internete de hız testi yapacağım.

9 dakika önce, canavar123 yazdı:

Arkadaşlar ben ayın son günü olduğu için biraz film indirmek istedim. Şu ana kadar 300kb de indirdim. AKN ayın 16 sında filan bitti. Şu an dikkatimi çekti. 8-10 dk dır 480-550 arasında değerlerde indirme yapıyorum. Bu tuhaf acaba TTNET AKN sonrası neti 5 MB mi yaptı? Yoksa bizi trollüyor mu her zamanki gibi?

Pkmgov.png

Düşüncelerinizi alabilir miyim? Birazdan kuzenin internete de hız testi yapacağım.

Yok Hocam bende bugun 2.1M ile indirirken birden hız 380K ya düştü.. Şimdi speedtest yaptım 2.89Mbps gösteriyor.. Bu haliyle çekilmez ama yapacak bir şey yok .. :(:(

Ben geçen ay tamamen 3MB'de kullandım. Normalde modem ayın son günü gece yarısına gelince reset atılması gerekiyormuş. Yeni modem vermişlerdi onda böyle gerekiyormuş. Ben atmamıştım reset. Tüm ayı 3 MB de geçirdim. Müşteri temsilcisi reset at dan başka bir şey demiyor mübarek. Kuzene mesaj yazdım PC'si açık ama cevap bekliyorum. Onda da aynı tarife var. Hız testi sonrası resmini gönderirim.

EDIT:

Kuzenin sonuçlar: 

Benim sonuçlar: 

Please register to see this content.

İnanmıyorum, hız testini yaptım torrenti başlattım yeniden yavaşladı. TTNET dalga mı geçiyor yoksa benim modem veya utorrent bug mu yaptı. Şu an modeme reset atacağım.

Edited by canavar123

17 dakika önce, canavar123 yazdı:

Ben geçen ay tamamen 3MB'de kullandım. Normalde modem ayın son günü gece yarısına gelince reset atılması gerekiyormuş. Yeni modem vermişlerdi onda böyle gerekiyormuş. Ben atmamıştım reset. Tüm ayı 3 MB de geçirdim. Müşteri temsilcisi reset at dan başka bir şey demiyor mübarek. Kuzene mesaj yazdım PC'si açık ama cevap bekliyorum. Onda da aynı tarife var. Hız testi sonrası resmini gönderirim.

EDIT:

Kuzenin sonuçlar: 

Benim sonuçlar: 

Please register to see this content.

İnanmıyorum, hız testini yaptım torrenti başlattım yeniden yavaşladı. TTNET dalga mı geçiyor yoksa benim modem veya utorrent bug mu yaptı. Şu an modeme reset atacağım.

öyle saçmalık olurmu yaa hızı düşürürken nasıl düşürüyolar modemi mi resetliyolar ki hızı arttırmak için resetlemen gereksin

5 dakika önce, MaDLoCK yazdı:

öyle saçmalık olurmu yaa hızı düşürürken nasıl düşürüyolar modemi mi resetliyolar ki hızı arttırmak için resetlemen gereksin

Aynen orasını bende anlamıyorum, ama cidden resetlemeyince hızım 3MB kalıyor. O bir gerçek. Nasıl düşürüyorlar hiçbir fikrim yok.

telefon hattını kullanmıyorsanız 330 ohhmluk direnc bağlayarak hattı açık duruma çeker hız yükselir.adsl modem kullandığım zamanmalrda işe yarardı bu yöntem halen işe yarıyor mu bilmiyorum .

5 yıldır adsl kullanmıyorum.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By artae
      CrystalMaker 10.7.1.300 (x64)
      File size: 227.7 MB

CrystalMaker is the most-efficient way to visualize crystal and molecular structures. Its interactive design lets you "see the wood for the trees" and build your own visual understanding of complex materials. CrystalMaker transcends traditional crystallography software, letting you create dynamical visualizations with rotatable animations. Energy-modelling tools let you design and relax new structures, predict their vibrational properties, and explore how they interface with other materials.

CrystalMaker provides a streamlined workflow that majors on productivity: just drag-and-drop your data files into the program for instant display in spectacular photo-realistic colour. Manipulate structures in real time, with the mouse. Multiple View "bookmarks" and undo levels encourage exploration and discovery - ideal for teaching and research.

Integrated Structures Library - Now Add Your Own
      CrystalMaker X includes an integrated structures library with 1000+ structures: annotated, indexed and with previews - ready for immediate display. The library includes all the major rock-forming minerals (350+ structures), plus important inorganic and organic crystals and molecules: from buckyballs to zeolites, and from dental ceramics to high-Tc superconductors. Also included is a teaching library of crystal-chemical type structures, plus thematic libraries covering topics as diverse as chemical warfare, medicinal chemistry, food flavourings and more.

You can browse structures in the Library Browser, by folder, or flat view or simply browse by selecting a thumbnail and watching a rotating structure with notes. This isn't just a static library: you can add your own content, grouping structures into folders and taking advantage of CrystalMaker's powerful search capabilities: search by filename, notes or chemical formula.

Comprehensive Data Import & Export
      Whilst the built-in libraries are great for teaching, researchers will want to visualize their own data - and they can! CrystalMaker X lets you import structural data from 40 different formats: with instant display and powerful customization. CrystalMaker can handle including multi-structure files such as DL_POLY HISTORY - use CrystalMaker's synchronization and animation capabilities to rapidly understand structural behaviour, lattice dynamics, or visualize the trajectory of a simulation. CrystalMaker X can also handle truly massive structures. Take advantage of our unique "Depth Profiling" tool, to rapidly scan ares of interest in massive structures - ideal for characterizing the results from computer models.

Build New Crystals & Molecules Fast!
      With CrystalMaker you can build any kind of crystal or molecular structure - quickly and easily. Built-in symmetry handling and the elegant spacegroup browser takes the slog out of crystallography, and the program will automatically generate all your bonds and polyhedra. Molecule building is even easier: point-and-click to add atoms and bonds. Use the new Relax command to minimize energy and optimize your structure.

CrystalMaker provides a wide range of model types, including traditional "ball-and-stick", space-filling, polyhedral, wireframe and thermal ellipsoids. Each model type can be extensively customized, with the option of photo-realistic graphics or simpler, line-art display. CrystalMaker allows continuous plot range settings for millions of atoms, bonds and polyhedra.
      and more...
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/59A32D5C91AE17E/kq9c0.CrystalMaker.10.7.1.300.x64.rar

https://rapidgator.net/file/c25404dfb4891872a79bedb39c9740ea/kq9c0.CrystalMaker.10.7.1.300.x64.rar

• By artae
      Size:215.15 MBLanguages:English |

Free Download CrystalMaker full version standalone offline installer for Windows, it is used to visualize and build crystal and molecular structures in a efficient way.

Overview of CrystalMaker
      It is the most-efficient way to visualize crystal and molecular structures. Its interactive design lets you "see the wood for the trees" and build your own visual understanding of complex materials. It transcends traditional crystallography software, letting you create dynamical visualizations with rotatable animations.
      Energy-modelling tools let you design and relax new structures, predict their vibrational properties, and explore how they interface with other materials. provides a streamlined workflow that majors on productivity: just drag-and-drop your data files into the program for instant display in spectacular photo-realistic color.
      Manipulate structures in real time, with the mouse. Multiple View "bookmarks" and undo levels encourage exploration and discovery - ideal for teaching and research.

Features of CrystalMaker
      Build New Crystals & Molecules Fast
      Outstanding 3D Graphics
      Real-Time Manipulation
      Multi-Structure Animation
      Create Compelling Education Content
      Volumetric Data Visualization
      Powerful Measurement
      Molecular Modelling and Vibrational Modes
      Molecular Crystal Tools
      Transformation & Crystal Engineering
      3D Printing & Model Export
      Diffraction Support
      Cross Platform

Technical Details and System Requirements
      Supported OS: 64-bit PC running Windows 7 or later
      Graphics card with OpenGL 3.2 (or later) capability
      Hard Disk : 1 GB free disc space.
      RAM: 4 GB RAM

HomePage:http://www.crystalmaker.com/

DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/1E3B05EE63BFB59/l1x3b.CrystalMaker.10.6.2.300.rar

https://rapidgator.net/file/762f5ef93f8d8c380c5e11e12e059f68/l1x3b.CrystalMaker.10.6.2.300.rar

• By KenanK
      Türk Telekom, AKK'yi kaldırıp limitsiz internet sunacağını açıkladı. Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerindeki AKK, AKN uygulamasını kalkacak ve limitsiz internete dönüştürecek. Türk Telekom, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
      BTK’nın aldığı karara göre 1 Ocak 2019 itibariyle internet paketlerindeki AKK (Adil Kullanım Kotası) kalkacak, tüm paketler AKK’siz internete dönüşecek. Firma yetkililerinden yapılan açıklamaya göre kullanıcıların tarifeleri, ek ücret ödemeden limitsiz internete dönüşecek.
      Basına yapılan açıklamalara ve röportaja baktığımızda “limitsiz internet” müjdesi verilse de hızın düşmesi ile ilgili açıklama yapılmadı.
      Geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberlere göre AKK’li paketler kotalı tarifelere dönüştürülecek ve kota aşımından sonra ücretsiz ek paketler devreye gireceği belirtiliyordu. Bu ek paketlerin hızı, ana paket hızından düşük. Örneğin 16 Mbps internet paketi olan kullanıcıların hızı 8 Mbps’e düşecek.
      Türk Telekom’dan yapılan güncel açıklama şu şekilde:
      Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “1 Ocak’tan itibaren Evde İnternet ve İşte İnternet limitsiz paketlerimizi güncelleyerek, hem yeni hem de mevcut müşterilerimizi limitsiz paketlere geçireceğiz. Yeni müşterilerimize, ayda sadece 59,90 TL’den başlayan giriş fiyatlarıyla limitsiz paket seçenekleri sunacağız. Yeni dönemde yeni müşterilerimiz farklı hız seçeneklerine sahip limitsiz paketlerimizden dilediklerini seçebilecekler. Mevcut müşterilerimizi de ek hiçbir ücret ödemeden limitsiz paketlere geçirmiş olacağız” dedi.
      Yeni yılda tamamen limitsiz ve hız düşürülmesi yaşanmadan internete bağlanmayı ümit ediyoruz. 

Alttaki Görsel ise bana gelen bu ayki faturaya ait. Umarım dendiği gibi herkes sinirsiz internete geçer ve herkese hayırlı olur. 

Güncellemeler.
      Musteri Hizmetlerinden gelen bilgilendirme mail i

TurkTelekom yeni Limitsiz tarifelerini acıkladı. (Ocak 2019 dan sonra yeni abone olacaklar icin geçerli)

24.12.2018 
      TürkTelekom taahhütlü kullanıcılar için bugünden itibaren AKN uygulaması kaldırılıp, Limitsiz e geçişi sağlanmıştır. Taahhüt süresi dolana kadar bu şekilde kullanım sağlanacaktır. 

Özet : Daha onceden taahhüt u olan kisiler icin Taahhüt suresi bitene kadar ek ücretlendirme olmadan tarifelerini aynen AKN, KOTA ve AKK olmadan Limitsiz sekilde kullanacakları kesinleşti. Taahhüt suresi bittinginde ise nasıl bir kampanya veya fiyatlandırma olacağı belli degil suan icin.  
    • By ugur4721
      Merhaba Forum üyeleri adminlerim arkadaşlarım hocalarım dostlarım;
      Bu Konuyu şuan gündemde olan ve her geçen gün yeni bir lbelirsizliğe doğru giden kota konusundaki alınan kararlar ve alınan kararlardaki yapılan değişiklikler.

Çoğu Teknoloji ile yakından alakası olan veya bu konuya ilgisi olan arkadaşında bildiği gibi BTK'ya son zamanlarda biz internet kullanıcıları tarafından şikayetler yapılıyordu. Teknoloji 4Kya ilerlemiş elin gavuru diye nitelendirilenler Nvidia1080ti ile 5Kya geçmişler bizim ülkemizin 16% si hala 4Mbit/s aldında internete mahkum. Bilişim teknolojileri kurulu şikayetler üzerine geçen sene iss(servis sağlayıcıları) ile toplantı yaptı ve şuanki altyapının kotanın kaldırılmasına uygun olup olmadığını test ettirdi. Yapılan araştırma ve ölçümlere göre kotanın tamamen tarihe karışmasının şuan için hayal olduğu belirtildi.
      BTK bunun üzerine çeşitli kararlar aldı Aldığı kararlarda Gece saat 2-8 arası kotadan sayılmayacak ve kotan bitmiş olsa dahi kullanıcıların o saatte kotaya tabi tutulmamasına karar verdi. Ayrıca aldığı diğer karar ile eskiden kota sonrası 3Mbit/s yeye düşen hızın da paket hızıyla doğru orantılı olarak düzenlenmesine karar verdi (Örneğin 35Mbit/s lik bir paket kotadan sonra 16ya düşsün denildi)Aşağıdaki gibi bir tablo ile karşımıza Çıktı;

Kotanın Türkiyeden tamamıyla kaldırılmasını da 2019 a erteledi.
      Buraya kadar herşey hoş helal olsun BTKya diye sevindik mutlu olduk kota derdinin kısmen de olsa kalkacağına sevindik ve en azından 2019 da olsa bir tarih atılmasına razı olduk takii 

Bugün iss servis sağlayıcılarının yeni paketler ile ilgili olan fiyat düzenlemeleri ortaya çıkana kadar resmen servis sağlayıcıları bir araya gelip toplu olarak fiyat arttırımına gitmiş ve kendilerince dahiyane fikirlerle ortaya çıkmışlar.
      Ee benim sözleşmem hali hazırda var sözleşmemi iptal edecek halleri yokya diyenler için de 2019u hedeflemişler 2019a kadar hepimizin sözleşmesi bitmiş olacak ve yenilenmesi için yeni paketleri seçmek zorunda olacağız.

Servis sağlayıcılarının ne yaptıklarına gelince;
      Herbirinin öncelikle fiyatlarda artışa geçtiğini çok rahat söyleyelim yeni paketlerinde
      ikinci olarak yukarıdaki spoilerin içinde de gösterdiğim gibi örneğin superonline kota aşımından sonraki her 1Gb için 1 tl, veya kota aşımından sonraki 50gb'tı 24.90₺ 'ye satma kararı almış Bu bilgiler Superonlinenın çalıştığı bayiliklere gönderilen belge ne herhangi bir bilgilendirme ne de herhangi bir duyuruda bulundular bunu bir çalışan internete aktarmış.

Şuan diğer firmaların fiyat yükseltmekten başka ne yapacaklarını pek kestiremiyoruz fakat bizim lehimize olmayacağı kesin gibi görünüyor.
      ileride 3Mbit/s 'de olsa sınırsız kullandığımız bu interneti mum ile arayabiliriz yani. Bu konuda yorumu veya başka bilgisi olan arkadaşlar da fikirlerini belirtirse en azından gizli olanlar gün yüzüne çıkar farkındalık olur bir nebze. Alınan kararlar gerçektende sinirbozucu
      turktelekom güncel fiyat listsi
    • By theater5583
      Laptop Lenovo G580 geçenlerde bilgisayara virüs girmesi sebebiyle format attım formatdan sonra fan gereksiz yere sürekli hızlı dönmeye başladı format atmadan önce sadece işlem yoğunluğu arttı mı fan hızını artırıyordu şimdi ise sürekli hızlı bir şekilde dönüp ses yapıyor hiç yavaşlamıyor sebebi nedir işlemciyi gereksiz yere çalıştıran birşeyler mi vardır donanımsal mı yazılımsal mı nasıl çözebilirim yarıdmcı olurmusunuz
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...