Jump to content

Alpelwin 10 [x64] Enterprise Shine [07.05.2016]

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Hocam öncelikle eline sağlık teşekkür ederim uzun zamandır ilk defa bir sistem indirip kuruyorum gayet güzel yapmışsın. Cahilliğime ver Windows 10 ilk defa kullanıyorum bi sorum olacak bu görev çubuğunda simgelere sağ tık yapılmıyor neden ? Win 7 de Crome mozilla vs sağ tıklayıp birden fazla pencere acabiliyorduk yada skype da sağ tıklayıp direk çıkış yapabiliyorduk ama burda olmadı bende mi sıkıntı acaba ?

Please register to see this content.
@Alphonso_Elric Kardeşim bu başarlı çalışma için çok teşekkür ederim. Çok stabil bir versiyon olmuş. Ellerine sağlık.

@sosyal55 Kardeşim yaşadığın wifi sorunu için öncelikle intell hd graphics driverinin son versiyonunu laptobuna kurman gerekiyor.

@conaxx Kardeşim seninde aynı şekilde ekran kartının driverini güncellemen gerekiyor güncelledikten sonra bu sorunla karşılaşmayacaksın.

Edited by esC_Rx

Dostlar format isteyen makineme temiz öncelikle stabil bir win10 x64 kurulumu yapmak istiyorum lakin okuduğum kadarıyla leptoplarda wi-fi bağlantısı sıkıntısı ile araç çubuklarında sağ tık problemleri şimdiden rapor edilmiş durumda. İndirdiğim halde kurmaktan çekiniyorum çünkü tekrar tekrar kurulumlarla cebelleşmek istemiyorum. Bana stabil çalışan görsellik ile fazla oynanmamış, ayarlar ile fazla kurcalanmamış ama herşeyden önce stabil çalıştığı bilinen bir win10 x64 tavsiye edebilir misiniz? Bu sürüm için yapan test eden herkesin ellerine sağlık. Benim aradığım aslında bütünleşik kurulumlar yani baz programları (winrar, office, gom veya bs player...gibi) ihtiva eden temiz kurulumlar...

Şimdiden teşekkürler...

Bir saat önce, Aldehit yazdı:

Dostlar format isteyen makineme temiz öncelikle stabil bir win10 x64 kurulumu yapmak istiyorum lakin okuduğum kadarıyla leptoplarda wi-fi bağlantısı sıkıntısı ile araç çubuklarında sağ tık problemleri şimdiden rapor edilmiş durumda. İndirdiğim halde kurmaktan çekiniyorum çünkü tekrar tekrar kurulumlarla cebelleşmek istemiyorum. Bana stabil çalışan görsellik ile fazla oynanmamış, ayarlar ile fazla kurcalanmamış ama herşeyden önce stabil çalıştığı bilinen bir win10 x64 tavsiye edebilir misiniz? Bu sürüm için yapan test eden herkesin ellerine sağlık. Benim aradığım aslında bütünleşik kurulumlar yani baz programları (winrar, office, gom veya bs player...gibi) ihtiva eden temiz kurulumlar...

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba,

bahsettiğin şeyler yani raporlanan şeyler ekran kartının driverlerinin güncel olmamasından kaynaklı. Sizin pc nin ekran kartını güncellerseniz bu raporlanan iki şey otomatik olarak aşılıyor.

Kolay gelsin.

Edited by esC_Rx
alıntı

• 2 hafta sonra ...
On 25.06.2016 at 18:22, esC_Rx yazdı:

Merhaba,

bahsettiğin şeyler yani raporlanan şeyler ekran kartının driverlerinin güncel olmamasından kaynaklı. Sizin pc nin ekran kartını güncellerseniz bu raporlanan iki şey otomatik olarak aşılıyor.

Kolay gelsin.

merhaba ben intel hd driver i güncelledim sonuç aynı suan bakalım nvidia driver ı da güncelleyecegim umarım sağ tık problemi düzelir

Action Center geri nasil activ edebilirim acaba

birde bildirim ekraninda wifi baglanti iconuna basinca wifi baglanacagim baglantilari acilmiyor

mecburen agbaglantilarini acip wifi ye sagtiklayip baglan diyorum oradan cikan wifi lerden birine baglaniyorum arada baglanti degistirmem gerektigi icin bu bayagi bir can sikici oluyor bunu nasil duzelte bilirim

Çok Teşekkürler güzel çalışma olmuş bir sorum olacak Stardock10 u kaldırdığım zaman yada Stardock10 un ayarlarından Windows10 başat menüsünü seçtiğim zaman hiç bir şekilde açılmıyor ve  sağ alt kenarda işlem merkezi var normalde onu nasıl etkin hale getirebilirim pasif durumda iyi çalışmalar.

Tekrar Teşekkür ederim...

On 11.07.2016 at 20:50, codeslarkes yazdı:

Öncelikle ellerine sağlık indirdim Winnar dosya cilt bozuk hatası veriyor. Dosya açılmıyor. Var mı bunun bir çözü mü? 

Dosyayı yeni indirdim bende böyle bir sorun yok muhtemelen hatalı inmiş olabilir tekrar indirmeyi deneyebilirsin hata veren partı.

On 09.07.2016 at 12:08, kartal 41 yazdı:

Çok Teşekkürler güzel çalışma olmuş bir sorum olacak Stardock10 u kaldırdığım zaman yada Stardock10 un ayarlarından Windows10 başat menüsünü seçtiğim zaman hiç bir şekilde açılmıyor ve  sağ alt kenarda işlem merkezi var normalde onu nasıl etkin hale getirebilirim pasif durumda iyi çalışmalar.

Tekrar Teşekkür ederim...

Bende de aynı durum söz konusu orjinal windows başlat butonunu kullanmak istiyorum fakat üstüne basınca herhangi bir tepki olmuyor. 

dvd ye direk yazdırırsak da uefi özelliği oluyor değil mi illa rufus ile değil keşke winsxs boşaltsaydınız.herşeye admin yetkisi istiyor mu ya uac kapatıyorum yine aynı sırf bu yüzden kullanmıyorum win 10 çok saçma bi sıkıntı

wi fi çubuğu ve görev çubuğuna sabitlenen ikonlara sağ tıklanmıyor. wi fi çubuğu malesef büyük bir sorun laptop kullananlar için. Açılışı biraz yavaş geldi bana, ben daha önce ki sizin modifiyenizi kullanıyordum o daha hızlı açılıyordu.

bencede windowsun acılışı biraz yavaş. 2 ayrı özellikteki  laptop a kurdum ikisinde de sağ alttaki wifi ikonları çalışmıyor. illaki ağ ve internetten wifi'ye girmek gerekiyor. görsellik güzel ama işlevsel değil. gene de teşşekürler

On 15.06.2016 at 10:13, flowest yazdı:

win store 'yi bir türlü geri getiremedim bunun bir yöntemi varmı yüklemenin ?

Yeni kullanıcı hesabı açarak deneyebilir misin bende öyle yapınca sağ taraftaki ikonlarda düzeldi aktif durumdalar.

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Ellerine sağlık gösrel olarak güzel hoş ama amaa Görev çubuğuna programları sabitliyemiyoruz çünkü sağ tıklanmıyor mesela operayı açıyorum ama çubukta kalmıyor sabitliyemiyorum menü çıkmıyor ayrıca wifi üzerine tıklıyorum menü gelmiyor bunların çözümü var mı kardeşim.

Merhaba ,

Çalışman için tebrik ederim gerçekten çok şık bir çalışma olmuş emeğine sağlık.Benim bir sorunum var :

Bu windowsu kurduktan sonra sağ alt köşedeki kablosuz ağ menüsü açılmıyor yani kablosuz ağlara bağlanamıyorum sürücüsünü indirip kurduğum halde olmadı.Çözüm önerin var mıdır? ayarlardan müdahele etmek istediğimde hata verdi.Çalışmalarında başarılar.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By _2024_
      Windows 11 Tüm Sürümler Güncel | x64 | TR | TPM Fix

Windows 11 İndir, türkçe dil desteğine kavuşan windows 11 tpm fixli şekilde artık kullanılmaya hazır. Windows 10’nun 2025’te desteği biteceği söylendikten sonra yeni bir işletim sistemi çıkacağı kesinleşmişti. Önceki sürümün yerini almaya hazırlanıyor. Geliştirilmiş görünüm desteği ile sanki mac cihaz temasını andırıyor. Resimlerde bu görünümü detaylıca inceleyebilirsiniz. Windows 11, önceki sürümlerin aksine artık sadece x64 ve arm64 mimarideki cihazlarda çalışacak. 32 bit yani x86 mimari desteği yoktur. Sistem oldukça görselleştirilmiş bir windows 10 tabanı üzerine inşa edilmiş, bir çok yerde halen windows 10 yazısını görebiliyorsunuz 🙂 Görselleştirmenin yanı sıra artık android cihazları gibi APK dosyalarını çalıştırmak için Amazon App Store ile mümkün. Bu sayede artık android oyun ve programlarınızı masaüstü denemiyle birleştirip oynayabilirsiniz.
      Yeni windows sizlere performans ve stabil bir birliktelik vadetiyor. İşletim sistemi içerisinde yapılan değişikliklere alışmak biraz zaman alacaktır ancak her geçen gün gelen güncellemeler yine peşimizi bırakmayacağı kesin. Yeni bir işletim sistemi yeni sorunları beraberinde her zaman getirmiştir. Örnek olarak bu sistem TPM ve Secure boot engeline takılıyordu. Bunu çözüp sizler için hazırladık. Artık sadece microsoft hesabı ile oturum açılabiliyor denmiş ancak çözümü mevcuttur. Kullanıcı adı kısmına “a” ve şifre kısmına “a” yazıp devam edin. Hata verince sizi offline yani microsoft hesabı olmayan şekilde hesap oluşturmanıza ve oturum açmanıza izin verecektir.
      Sadece kullanıcı adı girip şifre girmeden oturum açabilirsiniz. Kurulum sonunda yer alan gizlilik maddelerini kabul etmemenizi öneriyorum. Kurulum aşamalarındaki görüntüleri bir gif haline getirdim aşağıdan inceleyebilirsiniz. Klasik kurulum adımları içerir, sadece süslenmiş püslenmiş bir şekildedir 🙂

Minimum Donanım Gereksinimi ise şu şekildedir:
      İşlemci: 1 GHZ veya üstü en az 2 çekirdekli ve x64 mimari uyumlu RAM: 4 GB e üstü Depolama: 64 GB ve üstü Sistem üretici yazılımı: EFI, Güvenli Önyükleme özellikli ve TPM 2.0 Grafik kartı: WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üstü Ekran: 720p ekran, renk kanalı başına 8 bit Sistemin Kurulum ve Kullanım Görselleri ise:

Türkçe 23H2
      Win11_11in1_AIO_13.03.2024.zip
      or
      or

• By _2024_
      Windows 10 Enterprise LTSC – Türkçe Şubat 2024

Windows 10 Enterprise LTSC – Türkçe Şubat 2024
      Windows 10 Enterprise LTSC sürümü, Windows 10‘un sürümün ömrü boyunca değişebilecek bileşenlerinden hiçbirini içermez. Bu bileşenler, Microsoft Edge’i (modern bir tarayıcı olarak, mevcut modern tarayıcı web standartlarını desteklemek için sürekli olarak gelişmektedir) ve Microsoft Store aracılığıyla düzenli olarak güncellenen Camera, Cortana, OneNote ve diğer modern uygulamalar gibi bileşenleri / uygulamaları içerir. yenilikçi gelişmelerle ilerlemeye devam edin.
      Windows 10 LTSC sürümünün ömrü boyunca güvenlik düzeltmeleri almaya devam etmesine rağmen, Internet Explorer özellik kümesi değişmediği için Windows 10 LTSC sürümlerinde bulunmaktadır.
      Yaklaşık üç yılda bir yeni bir LTSC sürümü çıkıyor ve her sürüm, önceki Enterprise LTSC sürümünden bu yana yayınlanan Windows 10 özellik güncellemelerinde bulunan tüm yeni yetenekleri ve desteği içeriyor. Windows 10 özellik güncellemelerini (örn. 1703 veya 1809) tanımlamak için kullanılan yıl ve ay terminolojisinin aksine, LTSC sürümleri, Windows 10 Enterprise LTSC 2016 veya Windows 10 Enterprise LTSC 2019 gibi belirli bir yılla adlandırılır ve kalıcı olarak hizalanır tıpkı Office 2019 gibi Office sürümleri gibi.
      Her bir Windows 10 LTSC sürümü 10 yıllık servis ve destek alır. Bir Windows 10 LTSC sürümünün ömrü boyunca, cihazlarınızı yerinde yükseltme veya Windows 10’un şu anda desteklenen herhangi bir sürümü kullanarak ücretsiz olarak bir sonraki veya en son LTSC sürümüne sorunsuz yükseltebilirsiniz. Windows 21H2 sürümünü içerir. İşletim Sistemi Derlemesi 19044.4046

————————————————————-
      Sıkıştırma: Zip / Şifresiz
      ————————————————————-
      2021 (21H2) Sürümü

Win10_LTSC_21H2_X86_26.02.2024.zip
      Win10_LTSC_21H2_X64_26.02.2024.zip
      or
      Win10_LTSC_21H2_X64_26.02.2024.zip
      or
      Win10_LTSC_21H2_X86_X64_26.02.2024.zip

• By wallbangZ
      Silinenler Elle kurulum dosyaları WinRe.wim Defender silindi  Eklenenler DirectX Visual C++ Net Framework 3.5 Net Framework 4.8 USB 3x / nVME / (W)LAN Sürücüleri Masaüstüne KMS Suite eklendi // Yazdırma biriktiricisi (Spooler) devredışı aktif edilebilir Temalar devredışı aktif edilebilir 64 bit sürümde UEFI için windows 10 kalıp kullanıldı Mediafire Windows 7 Professional VL x86 Windows 7 Professional VL x64  
    • By utkurei19
      • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • 
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamaların Bazıları (Lite Sürümde Hepsi)
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Lite Sürümde Yukarıdakilere Ek Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları:
      Windows Defender | Windows Update | Telefon Uygulaması Desteği | Biyometrik Hizmet Bileşenleri (Pin ile oturum açma ve diğer oturum açmalar çalışmaz sadece denetim masasından parola eklenebilir) | MIDI Desteği
      Bazı .inf Dosyaları (Sürücüler) | Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu | Hyper-V Guest | Windows Search (Kısmen) | Fotoğraflar Uygulaması ve Eklentileri (Eski fotoğraf görüntüleyici aktif)
      Detaylı Bilgi:
      Lite Sürümle İlgili Bilgiler:
      Microsoft Edge üzerinden Copilot kullanılabilir
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Google Drive
      ESD UYGULANMAMIŞTIR
      23H2 Kurulu Boyut: 12 GB - LZX ile 8 GB
      23H2 Lite Kurulu Boyut: 8.3 GB - LZX ile 5.5 GB
      SHA 1 (23H2): 002ff8ce3bdd024e2d8c5949e74eb2311362b506
      SHA 1 (23H2 Lite): 13531c3b526607b087d56e8459b2f3831d64bdfa
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
      23H2 Sürümden Ekran Görüntüsü
      chickOS Helper

• By utkurei19
      chickOS
      Gereksiz Microsoft Bileşenlerden Arındırılmış Windows İşletim Sistemi
      chickOS Helper GitHub
      chickOS GitHub
      chickOS Discord
      Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları: 
      SmartScreen | Otomatik Oynat | Windows Kurtarma (WinRE) | Elle Kurulum (Manual Setup) | Sistem Geri Yükleme | Sistem Sıfırlama | WinSXS\Backup | Cortana | Konum Hizmetleri
      Uzak Masaüstü İstemcisi (AnyDesk Kullanabilirsiniz) | Disket, Kızılötesi, Akıllıkart, POS ve VR Desteği | Metro Uygulamaların Bazıları (Lite Sürümde Hepsi)
      Gereksiz 32 Bit Windows Bileşenleri | Bazı Fontlar ve Dil Dosyaları
      Lite Sürümde Yukarıdakilere Ek Kaldırılan Bileşenlerden Bazıları:
      Windows Update | Windows Defender | Telefon Uygulaması Desteği | Biyometrik Hizmet Bileşenleri (Pin ile oturum açma ve diğer oturum açmalar çalışmaz sadece denetim masasından parola eklenebilir) | MIDI Desteği
      Bazı .inf Dosyaları (Sürücüler) | Widgets (Pencere Ögeleri), Haberler, Hava Durumu | Hyper-V Guest | Windows Search (Kısmen) | Fotoğraflar Uygulaması ve Eklentileri (Eski fotoğraf görüntüleyici aktif)
      Detaylı Bilgi:
      Lite Sürümle İlgili Bilgiler:
      Microsoft Edge üzerinden Copilot kullanılabilir
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Google Drive (⚡Tnc Debrid ile İndir)
      ESD SIKIŞTIRMA UYGULANMAMIŞTIR
      22H2 Kurulu Boyut: 10 GB - LZX ile 7 GB
      22H2 Lite Kurulu Boyut: 7 GB - LZX ile 4.5 GB
      SHA 1 (22H2): 5f98444f1e584eae5fa12e0fc85a8e45b02c7899
      SHA 1 (22H2 Lite): 6d8119e6cc3d1574063ce9755fdc6ddd1a21e667
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
      22H2 Sürümden Ekran Görüntüsü
      chickOS Helper