Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

64 gb lıkta Linux mint rosa yazmışsınız mate sürümleri mi acaba ve mesela cinnamonla değiştirebilir miyiz. tekrar teşekkürler çalışma için (Uefi bekliyoruz)

Edited by efes34

2 saat önce, efes34 yazdı:

32 gb olanı indirebildim sonunda ama 32 gb lık flashdisk yetmiyor!!

Flash disklerde kayıplar bazen çok olabiliyor Benim kullandığım flash bellek 30.9 GB İSO klasöründen kullanmadığın iso dosyasını sildikten sonra USBMENU dosyasından ilgili kodları silmen durumunda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsin.

• Like 1

2 saat önce, ByChilavert yazdı:

Flash disklerde kayıplar bazen çok olabiliyor Benim kullandığım flash bellek 30.9 GB İSO klasöründen kullanmadığın iso dosyasını sildikten sonra USBMENU dosyasından ilgili kodları silmen durumunda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsin.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Ubuntu yerine aynı isimle mint isosu koysam mint çalışır mı?

edit : 3 tane iso dosyasını çıkarttım 28gb lık flash diske yükledim. w10 çalışıyor, hirens boot cd çalışmıyor, elcomsoft çalışıyor, Ultimate.DLCD nin bazı programları çalışmıyor. acronis çalışıyor. denediklerim. (zaten hiren 15.2 de benim donanımda (yeni olduğu için sanırım) eksik çalışıyordu.

Tekrar teşekkürler çalışma için. 64 gb için olan şu an işyerinde iniyor. Yarın da onu denerim.

Bu arada kullanmadığımız isoların kodlarını silmek şart mı üstad

Edited by efes34
ek

10 saat önce, efes34 yazdı:

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Ubuntu yerine aynı isimle mint isosu koysam mint çalışır mı?

edit : 3 tane iso dosyasını çıkarttım 28gb lık flash diske yükledim. w10 çalışıyor, hirens boot cd çalışmıyor, elcomsoft çalışıyor, Ultimate.DLCD nin bazı programları çalışmıyor. acronis çalışıyor. denediklerim. (zaten hiren 15.2 de benim donanımda (yeni olduğu için sanırım) eksik çalışıyordu.

Tekrar teşekkürler çalışma için. 64 gb için olan şu an işyerinde iniyor. Yarın da onu denerim.Bu arada kullanmadığımız isoların kodlarını silmek şart mı

Aynı mantık ile boot ediliyor ise çalışması lazım. Ultimate.DLCD nin içinde olan bütün programları tek tek test etmedim ama benim işime yarayan bazı alanları kontrol ettim Hiren boot cd konusunda ayrıntılı bilgiye sahip değilim talep üzerine ekledim.Sorunsuz bir kurulum için flash belleğin FAT32 olması gerekiyor sanırım.İso dosyalarının kodlarını silmezsen multiboot ekranında gözükür ama tıkladığında hata verir eğer sorun etmezsen kalabilir.

9 saat önce, seloxs yazdı:

Gfx menü çalışması çok güzel hocam. Bu dosyaları paylaşabilecek olan arkadaş var mı acaba. Bu menü lerden bazılarını blue_life hocanın multiboot sistemine entegre etmek istiyorum..

# MAKING_GFX_MENU_v1.4 programı ile sende yapabilirsin. Çok zor bir işlem değil 

4 dakika önce, ByChilavert yazdı:

Aynı mantık ile boot ediliyor ise çalışması lazım. Ultimate.DLCD nin içinde olan bütün programları tek tek test etmedim ama benim işime yarayan bazı alanları kontrol ettim Hiren boot cd konusunda ayrıntılı bilgiye sahip değilim talep üzerine ekledim.Sorunsuz bir kurulum için flash belleğin FAT32 olması gerekiyor sanırım.İso dosyalarının kodlarını silmezsen multiboot ekranında gözükür ama tıkladığında hata verir eğer sorun etmezsen 

Tesekkurler. Ntfs yapmistim diski. Hiren o yuzden calismamistir

Edited by efes34
  • Like 1

56 dakika önce, ByChilavert yazdı:

FAT32 sistemlerde 4 Gb ve üzeri dosya kopyalaması yapamazsınız  Hiren boot konusunda düzenleme yapan arkadaş ile çözüm yolu arayacağım.

hiren çok da önemli değil hocam 4 yıldır güncelleme yok yeni sistemlerde full çalışmıyor zaten

9 saat önce, lfkaya yazdı:

Arkadaşım 64 GB olana Windows 10 UEFI Ekleme imkanı varmı

Multiboot sistem UEFİ ile uyumlu değildir. 

13 saat önce, efes34 yazdı:

Hocam yanlış hatırlamışım. hirens boot cd NTFS de çalışıyor. (yumi ile denedim)

NTFS sistemlerde çalışıyor ama bütün özellikleri ile çalışmıyor diye biliyorum. 

17 saat önce, montevo yazdı:

aga yükleme yapıyımdeidm kuruloum ekranında yükleme emdyası bulunamadı hatası aldım win 7 ve win 7 lite te.

Multiboot 64GB olan sürümü kullanıyorum. Sizin talebiniz üzerine Windows 7 Tüm Sürümler, Windows 7 Ultimate (x86 ve X64) işletim sistemlerini kontrol ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Yaşamış olduğunuz sorun donanımsal olabilir. Bazı makinalarda bu tip hataları verebiliyor. Arka planda sanal sürücü oluşturamadığı için bu tip hatalar verebiliyor.

64 GB part7 bilgilerini kontrol edebilir misin Murat abi?

CRC32: 800247B8
MD5: BC255EC76B1F5CA6BA127414CEF6F21C
SHA-1: 876EC79B7787E24842B59E7267BEE306973072C7

Part7 2 kere indirdim diğeri hatalı inmiş. Şu an rardan çıkarcağım hadi hayırlısı. 

49 dakika önce, ByChilavert yazdı:

Gönderdiğin bilgiler ile uyuşuyor sanırım sende bir kontrol et :)

Please register to see this content.

İlk indirdiğimin değerleri çok farklıymış garip. :) Demek ki yanlış indirmişim. Neyse 64GB indirmesi bitti. Sorun yaşamadım. Rardan çıktı şu anda birkaç değişiklik yapacağım ve Harddiske yükleyeceğim. Sonrada 16GB indirip USB atmayı düşünüyorum.

• Like 1

Bir şeyleri eksik yada yanlış yapıyorsun demek bütün işletim sistemlerini tek tek kontrol ettim hiç birinde sorun yok. Elinizde kullandığınız Win7 - 8.1 - 10 iso dosyaları var ise test amaçlı multiboot un içindeki İSO dosyasına atarak kontrol edebilirmisiniz

Edited by ByChilavert

3 saat önce, montevo yazdı:

aga bugün bi leptoba denedim windows kısmında sadece canlı windowslar çalıştı, win 8 ve 7 kurulumunda yine medya bulunamadı uayarıs aldım.

Kullandığım sistemlerde ESD sıkıştırma yapılmıştır. install.esd adını install.wim olarak değiştirdikten sonra multiboot sistemde kullanıyorum. Aklıma gelen tek sorun senin sistemin bu olayı desteklemiyor sanırım. ESD sıkıştırma yapılmamış sistemleri denemende fayda var.