Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

16 gb lik olanıda 32 gb lik olanıda indirdim. fakat ne 16 gb lik olan 16gb flash belleğe sığıyıor nede 32 gb olan 32 lik flash belleğe. bunların sığdığı flash bellekler hangisi yükleyen varsa yazsın da onlardan alim. şimdiden teşekkürler..

25 dakika önce, huppi yazdı:

16 gb lik olanıda 32 gb lik olanıda indirdim. fakat ne 16 gb lik olan 16gb flash belleğe sığıyıor nede 32 gb olan 32 lik flash belleğe. bunların sığdığı flash bellekler hangisi yükleyen varsa yazsın da onlardan alim. şimdiden teşekkürler..

belleklerin toplam kapasitesi tam oalrak 16 yada 32 değil.sorun o yüzden meydana gelyor.işine yaramayan bi kaç bileşeni çıkar sorun olmaz

7 saat önce, huppi yazdı:

16 GB Flash Bellekler genelde 15.4 GB olarak geliyor multiboot 15.3 GB eğer senin flash ında fazla kayıp var ise içeriğinden silmen lazım. Keza 32 Gb olanındada aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

• Like 1

9 saat önce, montevo yazdı:

belleklerin toplam kapasitesi tam oalrak 16 yada 32 değil.sorun o yüzden meydana gelyor.işine yaramayan bi kaç bileşeni çıkar sorun olmaz

biliyorum tam olarak 16 yada 32 olmadığınıda her markada aynı değildir. kiminin kayıp oranı az kiminin fazla. bileşen silmeden yükleyebilen varsa hangi marka model usb ye yüklediğini belirtirse ona göre yükleriz. 32 gb lik olanı içinden 1.5gb lık iso silip yükleyebildim. usb bellekte 170mb boş yer kaldı. sunumu yapan arkadaş hangi 32 lik flash belleğe göre yapmış bunu.

8 dakika önce, montevo yazdı:

bence 40 gb 2,5 ide yada sata bi hdd al.hem usb belleğe göre hızlı hemde 37 gb kapasite veriyor.üstelik ek enerji de istemiyor.

dediğin mantıklı ama. herdaim yanında taşıyamazsın dimi..

9 saat önce, huppi yazdı:

biliyorum tam olarak 16 yada 32 olmadığınıda her markada aynı değildir. kiminin kayıp oranı az kiminin fazla. bileşen silmeden yükleyebilen varsa hangi marka model usb ye yüklediğini belirtirse ona göre yükleriz. 32 gb lik olanı içinden 1.5gb lık iso silip yükleyebildim. usb bellekte 170mb boş yer kaldı. sunumu yapan arkadaş hangi 32 lik flash belleğe göre yapmış bunu.

Please register to see this content.

Bir saat önce, eskimooo yazdı:

Windows 7 Sp1 Tum Surumler'de Format Attığımızda pc açıldığı Zaman internete Bağlanabiliyormuyuz yoksa biz yeni mi Driveri Yüklüyecez 

Standart windows kurulumu sonrası eğer driver yüklü gelirse internete girebilirsiniz. Aksi durumunda driveri sizin yüklemeniz gerekiyor Paylaşmış olduğum sistemlerde Windows Xp Drivers hariç driver entegre değildir.

Hocam eline sağlık ...

16 gb olan versiyonu indirdim. (internet yavaş olduğu için)

Flash belleğime yazdırdım.

Deneme maksatlı bilgisayarıma windows 10 , ve windows 7' yi sorunsuz şekilde kurdum.

xp kurmayı denediğimde harddisk secme ekranına gelmeden mavi ekran verdi.

bu sorun sizinle alakalı değil. daha öncelerdede çok sefer firadisk yöntemiyle xp kurmayı denedim.

hep sorun yaşadım. farklı diskler farklı komutlar farklı firadisk dosyaları denedim.(farklı bilgisayarda deneyemedim )

çözüm için bir öneriniz var mı acaba ?

Windows xp konusunda çok fazla deneme yapmadım 2-3 makine kurdum ondada bu tip bir sorun ile karşılaşmadım zaten müşteriler genelde Win10 istiyor. Win xp isteyen pek kalmadı o yüzden kesin ve net bir şey diyemem Direk CD üzerinden kurulum yapmayı denediniz mi aynı hatayı veriyor mu? Büyük bir olasılıkla donanımsal sorun gibi me geliyor.

• Like 2

Hocam çalışmanız güzel ellerinize sağlık ben indirdim hardiske boot ettim bu güzel çalışmayı fakat hiren boot da hata vermekte grupdos4 error press key countiune geliyor karşıma nedeni nedir yardımcı olurmusunuz?

Edited by esmer_46

5 saat önce, esmer_46 yazdı:

Hocam çalışmanız güzel ellerinize sağlık ben indirdim hardiske boot ettim bu güzel çalışmayı fakat hiren boot da hata vermekte grupdos4 error press key countiune geliyor karşıma nedeni nedir yardımcı olurmusunuz?

Hiren Boot hakkında NTFS belleklerde bazen bu tip hataları verebiliyor. canavar123 arkadaşım eğer bir çözüm bulabilirse güncelleme yayınlayacağım eğer çözüm üretemezse şuan için bu sorunu gideremedim.

On 30.05.2016 at 23:07, ByChilavert yazdı:

bence almana gerek yok sığmayan boyut kadar silmek daha mantıklı boşuna harcama yapma :) Sandisk in bu modelinde hep aynı boyut olmayabilir. 

pardus 2013 iso sunu silerek yükledim. ilk format denemesinide yaptım şuana kadar bir sorun yok. teşekkürler.

• Like 1

On 31.05.2016 at 17:10, naturel yazdı:

Hocam eline sağlık ...

16 gb olan versiyonu indirdim. (internet yavaş olduğu için)

Flash belleğime yazdırdım.

Deneme maksatlı bilgisayarıma windows 10 , ve windows 7' yi sorunsuz şekilde kurdum.

xp kurmayı denediğimde harddisk secme ekranına gelmeden mavi ekran verdi.

bu sorun sizinle alakalı değil. daha öncelerdede çok sefer firadisk yöntemiyle xp kurmayı denedim.

hep sorun yaşadım. farklı diskler farklı komutlar farklı firadisk dosyaları denedim.(farklı bilgisayarda deneyemedim )

çözüm için bir öneriniz var mı acaba ?

nt5 le denediniz mi ben nt5 ile yapıyorum daha sonra tüm xp iso larını tek iso altında birleştiriyorum yerden tasarruf etmiş oluyorum biraz meşakkatli ama bugüne kadar hiç sorun yaşamadım kolay gelsin

• Like 3

Hocam dlc boot un 2016 versiyonunu indirip usb root klasöründeki iso dosyasına ismi aynı olmak kaydıyla attım fakat ultimate dlc boot çalışmadı hatayı nerde yaptım yardım edermsiniz? Kolay gelsin...

Edited by esmer_46

11 dakika önce, esmer_46 yazdı:

Hocam dlc boot un 2016 versiyonunu indirip usb root klasöründeki iso dosyasına ismi aynı olmak kaydıyla attım fakat ultimate dlc boot çalışmadı hatayı nerde yaptım yardım edermsiniz? Kolay gelsin...

İndirdiğiniz yeri atar mısınız?

7 dakika önce, esmer_46 yazdı:

Bu videonun açıklama kısmında mevcut isterseniz 2 dk içinde tek link olarak link verebilirim uğraşmak istemiyorsanız.

Please register to see this content.

Birde ben deneyeyim belki sorunu çözerim. :)