Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

2 dakika önce, esmer_46 yazdı:

Ben pek anlamam canavar kardeş bana ayrıntılı bir şekilde anlatırsan çok makbule geçer. Eğer yapabilirsen...

Olmadı Murat abi ile konuşurum bakarız FiraDisk uyumuna.

1 saat önce, esmer_46 yazdı:

Aldığım hata bu kardeş

Please register to see this content.

Multiboot ile alakalı sorun değil bu tip sorunları windows iso dosyalarında da alıyordum. BCD dosyası bozulduğu zaman veriyordu. İndirmiş olduğun iso dosyasında da sorun olabilir. Müsait zamanımda indirip test yaparım. 

Güncel DLC'yi indirdim hem firadisk hemde kendi orjinal sitesinde vermiş olduğu kodları kullanarak test ettim maalesef çalışmadı.

Edited by ByChilavert
  • Like 1

4 saat önce, ozanaus yazdı:

hocam firadisk hakkında biraz bılgı verebılrımsıınız, isolar nt6 ıle hazırlanmadımı? farkı nedır 

Firadisk sistemlerde iso dosyalarını NT5 yada NT6'dan geçirmenize gerek yok. Windows kurulum ekranında siyah MS-DOS ekranı açılıyor ve kapandıktan sonra kuruluma devam edebilirsiniz. Firadisk klasörünün içinde olan dosyalar sayesinde kurulum yapabiliyorsunuz.

• Like 2

Usta bir şey sormak istiyom...multiboot çalişmalarda ekran açılışında sistemde kilitlenme oluyor...genelde bu sorun usb li mouse ve usbli klawyeden kaynaklı :( bende bu yüzden multiboot sistemlerden pek sıcak bakmıyorum..sizinde bu konuda bilginiz varmı yada daha önce böyle bir durumla karşılaştınızmı?

Multibootu test yapan arkadaşlarımdan bu tip sorun hiç gelmedi. Benim yapmış olduğum test pc leri son sistem olduğu için onlarda da böyle bir sorun hiç olmadı. Bu karşılaşmış olduğun sorun yeni tip bilgisayarlarda mı? yoksa eski tip bilgisayarlarda mı? 

hocam benim eski sistemlerde bir kaç defa başıma geldi ..her ikiside kablolu usb ya mouse yada klawyede tam hatırlamıyorum başıma geldi ....

ben daha dragon multiboot sistemini kullanıyordum ..bu çalişmada kitlenme sıkıntısını yaşadım..o günden sonra multiboot sistemleri kullanmadım eger sizde bu sıkıntı yoksa kullanırım

drgmlbtdvdprov3x86.png

1 saat önce, bozart yazdı:

hocam benim eski sistemlerde bir kaç defa başıma geldi ..her ikiside kablolu usb ya mouse yada klawyede tam hatırlamıyorum başıma geldi ....

ben daha dragon multiboot sistemini kullanıyordum ..bu çalişmada kitlenme sıkıntısını yaşadım..o günden sonra multiboot sistemleri kullanmadım eger sizde bu sıkıntı yoksa kullanırım

drgmlbtdvdprov3x86.png

Bu sistem Easy Boot ile yapılmış benim yaptığım sistem bunun kadar görsel ve işlevsel değil o yüzden bu ön yargıyı bir seferliğine kırıp benim çalışmamı indirip dene bakalım neler olacak :) Ben böyle bir soruna hiç denek gelmedim şimdiye kadar indirip kullananlardan da böyle bir şikayet gelmedi.

• Like 2

Emeğiniz için teşekkür ederim.Çok güzel bir çalışma olmuş indirdim kullanmaya bile başladım fakat benim eklemek istediğim multibootlu bir xp sistemi var.Yakın çevremde olan eski bilgisayarlara sıkıntısız cdden kurduğum bir multiboot XP sistemidir.Normal sadece bir xp içerse sizin usb menüden cd ismini yazarak çalıştırabiliriz fakat bu cd zaten multiboot cd direk sizin sistemin içine ilgili yere attım sonra usb menüden ismini değiştirdim sonrasında test etmek için denedim menünün içinden bu cdnin multiboot sistemine kadar geldim kur dediğimizde ilk mavi ekran bile geldi sevinmiştim fakat sonra mavi ekran hatası verdi.Bu durumu mantıken multiboot menü içinde başka bir multiboot menülü iso dosyası olduğuna bağladım.Şimdi bu multiboot menülü iso dosyasını sizin multiboot sisteminize ekleyerek nasıl çalıştırabilirim.Resimdeki sistem.

2 saat önce, NEHIR4233 yazdı:

Emeğiniz için teşekkür ederim.Çok güzel bir çalışma olmuş indirdim kullanmaya bile başladım fakat benim eklemek istediğim multibootlu bir xp sistemi var.Yakın çevremde olan eski bilgisayarlara sıkıntısız cdden kurduğum bir multiboot XP sistemidir.Normal sadece bir xp içerse sizin usb menüden cd ismini yazarak çalıştırabiliriz fakat bu cd zaten multiboot cd direk sizin sistemin içine ilgili yere attım sonra usb menüden ismini değiştirdim sonrasında test etmek için denedim menünün içinden bu cdnin multiboot sistemine kadar geldim kur dediğimizde ilk mavi ekran bile geldi sevinmiştim fakat sonra mavi ekran hatası verdi.Bu durumu mantıken multiboot menü içinde başka bir multiboot menülü iso dosyası olduğuna bağladım.Şimdi bu multiboot menülü iso dosyasını sizin multiboot sisteminize ekleyerek nasıl çalıştırabilirim.Resimdeki sistem.

İçinde kullanılan kodlar farklı olduğu için sizin kullanmış olduğunuz sistem 2012_06_14_Nt5SetupFromIso ile işlemden geçirildiği için Firadisk ile çalışan sistemde çalışmaz. Elinizde multiboot sisteminizde kullandığınız 2012_06_14_Nt5SetupFromIso ile işlemden  geçmemiş hali var ise Firadisk ile multiboot sisteme ekleme yapabilirsiniz.

1 dakika önce, ozanaus yazdı:

hocam iso dosyaları herhangi bir işlemden geçtimi, yoksa indirmiş oldugun haliyle orjinal mi

İnternetten indirmiş olduğunuz iso dosyalarını herhangi bir işlemden geçirmeden direk İSO klasörünün içine atıp kullanabilirsiniz. Ben herhangi bir işlem yapmadan direk attım. Dikkat etmemiz gereken sistemler Dual Boot olmayacak bazı makinelerde sorun yaşatabiliyor.

• Like 1

9 dakika önce, NEHIR4233 yazdı:

İşlemden geçmemiş hali maalesef yok.Bu sistemide sizin yapmış olduğunuz multiboota eklemek istiyordum ama anladığım kadarıyla bu haliyle mümkün değil.

2012_06_14_Nt5SetupFromIso ile işlemden geçirildiği için Firadisk ile çalışan sistemde çalışmaz.

7 dakika önce, ByChilavert yazdı:

2012_06_14_Nt5SetupFromIso ile işlemden geçirildiği için Firadisk ile çalışan sistemde çalışmaz.

yani bu iso dosyalrını nt6 işleminden geçirip mutliboot yapabilirm dimi

On 12.05.2016 at 17:23, ByChilavert yazdı:

Şifre yok 

Sanırım Mega.nz için Chrome ve Mozilla tarayıcılarına özel eklentiler ile sorun yaşamadan indirebilirsiniz.

Mozilla : 

Chrome : 

bunlara gerek yok, bı mega hesabı açın, linkleri hesabınıza aktarın, sonra MEGAsyncSetup programını indirin, programda hesaba giriş yapıp senkrizasyonun bitmesini bekleyen arkaplanda hepsi bilgisayarınıza iner

3 saat önce, AdnanG252m252351 yazdı:

S.A  Admin kardeşim eline koluna saglık ben arlaplandaki resimleri degiştirmek istiyorum bayrak ve win 10 resimlerini kolay gelsin

MAKING_GFX_MENU_v1.4 programı ile USB_ROOT\USBMENU\GFXMENU içindeki gfx dosyalarını isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Program forumda mevcuttur.

Ana Menü : BL_NATURE.GFX

Windows : WINDOWS.GFX

6 saat önce, ozanaus yazdı:

yani bu iso dosyalrını nt6 işleminden geçirip mutliboot yapabilirm dimi

İşlemden geçirirseniz benim yaptığım bu sistemde kullanamazsınız daha önce paylaşmış olduğum multiboot sistemlerde kullanabilirsiniz.

• Like 2

dostum bişey sormak istiyorum, menu list kodlarını hangi programla oluşturdun, ben farklı bişey eklemek istesem kodu hangi programla oluşturacam

WinSetupFromUSB ile yapabilirmiyim tşkler

-----

konu sahibi istemzse linki kaldırıım

sistemleri ayrı ayrı indirmek isteyenler 

kendinize mega hesabı açar dosyaları kend hesabınıza aktarın sonra megadıskın windosw uygalamasıyla hızlı indirin

megadısk windows uygulması