Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

59 dakika önce, ozanaus yazdı:

dostum bişey sormak istiyorum, menu list kodlarını hangi programla oluşturdun, ben farklı bişey eklemek istesem kodu hangi programla oluşturacam

WinSetupFromUSB ile yapabilirmiyim tşkler

-----

konu sahibi istemzse linki kaldırıım

sistemleri ayrı ayrı indirmek isteyenler 

kendinize mega hesabı açar dosyaları kend hesabınıza aktarın sonra megadıskın windosw uygalamasıyla hızlı indirin

megadısk windows uygulması

USBMENU dosyasını Notepad ile açmanız yeterli olacaktır. Sistem eklemek istiyorsan aşağıda bulunanları dosya isimlerini isteğine bağlı düzenleyebilirsin.

Örnek :  Windows 7 ekleyeceksen benim eklediğim windows 7 kodlarını kopyalayıp yeni satır oluşturduktan sonra oraya kopyala/yapıştır yapman  ve iso dosyasını İSO klasörüne atman yeterli olacaktır. Bunları diğerleri içinde yapabilirsin. Eklediğin işletim sistemi kopyaladığın sistem ile aynı olması sorun yaşama olasılığını düşürür.

İşletim sistemleri dışında kalan standart programlara ait iso dosyalarını çalıştıran komutu konumun içinden alabilirsin bütün iso dosyalarını çalıştırmayabiliir 

USBMENU : Ana Menü

USBMENU2 : Windows Kurulumu

USBMENU3 : Ubuntu - Pardus Kurulumu

USBMENU4 : Windows Araclar Menusu

Please register to see this content.

• Like 2

12 dakika önce, cankusa yazdı:

ByChilavert

Programı usb flaş bellege yazdırdıktan sonra  bir resim ekleyebilirmisin

Flash belleğe multibootu yazdırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp bios a girip boot seçeneklerinden USB'yi seçip F10 ile çıktıktan sonra otomatik olarak multiboot ekranı geliyor. Yada MB_USB.exe çalıştırdıktan sonra qmenü ile test yapabilirsin.

ben sizden neden böyle bir istekte bulundum  multıbotu 1 ay kadar önce indirip zipten çıkartmış vaziyette  HDD disk te arşive almıştım  2 gün önce bu hdd nin içerisini neden belli olmayan bir sebeple ulaşamadım haliyle kurtarma programı ile hhd içindekileri kurtarmaya çalıştım  diger arşivlerimle beraber sizin hazırlamış oldugunuz multıbotu da kurtardım

multıbotu usb flaş bellege yazdırdım  kontrol etmek için sizden flas bellege yazdırdıktan sonraki resmini istememin sebebi bu yüzden  benin usb ye yazdrdıktan sonraki görünüm resimi aşadaki gibi

Bir saat önce, ByChilavert yazdı:

Flash diske kopyalamayı yaptıktan sonra qmenü ile test edin eğer multiboot ekranı geliyor ise sorun yok demektir. Eğer gelmiyor ise sorun olabilir dosya silinmiş olabilir.

Bendeki de aynı degerlerde

ISO özellikleride böyle  şimdilik görüntü olarak herşey yolunda gibi yarın sabah format başlangıcı nı denerim  temmenim bir aksilik olmaz yoksa herşey çöbe gidecek.

Edited by cankusa
  • Like 1

32 gb lik olanı 64gblik falash belleğe yükledim. QEMU testte ekran geliyordu dedim sorun yok verdim arkadaşa format atacakmış. işletim sistemi seçtiğinde dosya yolu hatası veriyormuş kurulum yapamıyor. sebebi ne olabilir.

29 dakika önce, ByChilavert yazdı:

Windows sistemlerde ESD sıkıştırma uygulanmıştır bazı makinelerde bu tip sorunlar verebiliyor. Ekran görüntüsü paylaşabilir misin daha ayrıntılı bilgi verebilmem için

flash bellek bende değil arkaşa söyledim deneyip ekran görüntüsü alıcak bana göndericek gelir gelmez paylaşırım. teşekkürler

• Like 1

2 saat önce, ByChilavert yazdı:

İnşallah sorun olmaz :)

Malesef  kurulum ekranı gelmiyor ''multiboot ekranı''  ( (demme ki kurtrma programı ile kurtarılan yazılımlarda) sonuç bazen olumlu bazende  bunda oldugu gibi olumsuz olabiliyormuş bizde deneme yanılma usulü ögrenmiş olduk yapacak bir şey yok.

Edited by cankusa

2 saat önce, cankusa yazdı:

Malesef  kurulum ekranı gelmiyor ''multiboot ekranı''  ( (demme ki kurtrma programı ile kurtarılan yazılımlarda) sonuç bazen olumlu bazende  bunda oldugu gibi olumsuz olabiliyormuş bizde deneme yanılma usulü ögrenmiş olduk yapacak bir şey yok.

Mega linkleri hızlı tekrar indirebilirsin :)

2 sorum olacaktı.

1- yüklemelerde sorun çıkıyor bizden kaynaklı rica etsem md5 değerlerini paylaşır mısın ?
2- Blue_lifenin diğer programı ile yapıyordum eskiden direk iso oluşuyordu dvd ye yazdırıyorduk. Bundan önce Wmvare ile sanal pc de kurulum yapıyorduk baştan sona kadar hata olup olmadığını anlıyorduk. Şimdi bu direk usb ye yazdırıldığından vmware de olmuyor acaba başka bir program filan yada başka bir yöntem varmı bildiğiniz

Şimdiden teşekkürler.

48 dakika önce, suskun123 yazdı:

2 sorum olacaktı.

1- yüklemelerde sorun çıkıyor bizden kaynaklı rica etsem md5 değerlerini paylaşır mısın ?
2- Blue_lifenin diğer programı ile yapıyordum eskiden direk iso oluşuyordu dvd ye yazdırıyorduk. Bundan önce Wmvare ile sanal pc de kurulum yapıyorduk baştan sona kadar hata olup olmadığını anlıyorduk. Şimdi bu direk usb ye yazdırıldığından vmware de olmuyor acaba başka bir program filan yada başka bir yöntem varmı bildiğiniz

Şimdiden teşekkürler.

Upload ettiğim dosyaları sildim. MD5 değerlerini maalesef paylaşamayacağım. Elimde olan Haziran güncel sistemler. Vmware de nasıl test yapıyorsanız bunuda aynı şekilde test yapabilirsiniz. iso dosyasını vmware de kurulum aşamasında seçerek test yapabilirsiniz. Flash belleğe kopyaladıktan sonra test yapmak istiyorsanız PLoP Boot Manager 5.0.14 ile test yapabilirsiniz. Eski multiboot ile bunun arasında sadece iso dosyası işlem görmüyor. Başka bir farkı yok. 

7 saat önce, ByChilavert yazdı:

Windows sistemlerde ESD sıkıştırma uygulanmıştır bazı makinelerde bu tip sorunlar verebiliyor. Ekran görüntüsü paylaşabilir misin daha ayrıntılı bilgi verebilmem için

ekran görüntüsü geldi. varmı bi çözümü

Edited by huppi

3 dakika önce, huppi yazdı:

ekran görüntüsü geldi. varmı bi çözümü

USB Windows çalışırken takıp Firadisk klasörünün özelliklerini açıp o kısımdan resim atar mısın. ByChilavert'in gösterdiği özellikler gibi.

Sistem dosyaları silinmiş. Ekte gönderdiğim multibootun boş hali multiboot klasörünün içeriğini bilgisayara indirmiş olduğun multiboot klasöründeki dosyalar ile değiştirip tekrar kontrol edebilirmisin  Önemli sistem dosyaları (Tools, Firadisk, AutoUnattend.xml, USBDR) USBMENU dosyalarında değişiklik yapmadıysanız sorununuz düzelecektir.

Edited by ByChilavert
  • Like 1

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar, öncelikle emeğini geçen arkadaşların ellerine sağlık

Benim sorunum 2 farklı usb ve farklı bilgisayarlarda denememe rağmen (64 gb ve 16 gb versiyonlarını) kurulum yaparken yükleyecek sürücü bulamadı hatasını veriyor.(W7, W10)

Ben mi yanlış bir şey yaptım ? Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler..

PMJ0r9.jpg

Edited by omenra

@omenra, bu hata Firadisk'in ESD ile çakışmasından kaynaklı bilgisayarların %95'inde hata yok ama ben ve birkaç kişide böyle bir hata mevcuttur ne yazıkki. Çözüm olarak isolardaki ESD'yi wim e çevirip yada esd sıkıştırma olmayan sistemler indirip multiboota eklerseniz çözüm olur. Dediğim gibi çok az kişide bu hata var ve nedeni daha tam belli değil.

• Like 1

9 dakika önce, canavar123 yazdı:

@omenra, bu hata Firadisk'in ESD ile çakışmasından kaynaklı bilgisayarların %95'inde hata yok ama ben ve birkaç kişide böyle bir hata mevcuttur ne yazıkki. Çözüm olarak isolardaki ESD'yi wim e çevirip yada esd sıkıştırma olmayan sistemler indirip multiboota eklerseniz çözüm olur. Dediğim gibi çok az kişide bu hata var ve nedeni daha tam belli değil.

Teşekkürler.

On 15.07.2016 at 14:14, omenra yazdı:

Merhaba arkadaşlar, öncelikle emeğini geçen arkadaşların ellerine sağlık

Benim sorunum 2 farklı usb ve farklı bilgisayarlarda denememe rağmen (64 gb ve 16 gb versiyonlarını) kurulum yaparken yükleyecek sürücü bulamadı hatasını veriyor.(W7, W10)

Ben mi yanlış bir şey yaptım ? Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler..

Konu içerisinde canavar123 cevaplamış multiboot kurulumları bazı makinelerde ESD kurulumlarında hata vermektedir. Buna şuan için bir çözüm bulamadım. Aşağıda gönderdiğim program ile ESD To Wim ile sorunsuz kullanabilirsin. Çevirme işlemi yapmadan önce dosya boyutunun artacağını bilmeni isterim.

• 4 hafta sonra ...