Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Çalışma İçin Teşekkürler 1 Adet flash Bellek Hazırladım kurdum fakat başka bir flash belleğe kurulum yapamıyorum . programı açıp başlat dediğimde sadece biçimlendirme yapıyor dosyaları kopyalamaya başlamıyor sorun nedir acaba 

merhaba 32 gb lık versiyone indirdim

ancak 2,3,4,8 ve 9. parçalarda FiraDisk - Multiboot - 32 GB.part03.rar: FiraDisk - Multiboot - 32 GB\USB_ROOT\ISO\PARDUS86.iso dosyasında sağlama toplamı hatası. Dosya bozuk

uyarısı geliyor. parçaları tekrar indirdim aynen devam ediyor. sorun nerde acaba?

• 3 hafta sonra ...

explorer ile indiriliyor fakat

mega linkleri açmayı başaramadım , firefoxta eklentisi de var chrome da aynı şekide  adres anlaşılamadı hatası veriyor.

tüm yorumları okudum bi ben mi indiremiyorum ? idm aktif olması mı engel acaba

yoksa mega.nz mi göçtü

lütfen yardım

Edited by termodinamic
revize

usbmenu.lst muhabbetini anlayamadım.   benim harici diskin ekran görüntülerini paylaşıyorum. mb_usb.exe yazmayı tamamladı. bu şekilde görünüyor.

bu şekilde doğru mudur? şimdi bir deneme yapacağım.

Please register to see this content.

Edited by SKARAKURT

açılışta boot menüden yazdırdığım diski seçtim.

arayüz geldi. windows  7 tüm sürümleri seçtim ekran 3-5 saniye siyah oldu ondan sonra windows 8 de kullanılan pencere ortada kalan yerler siyah ekranda duruyor.

hdd den sürekli bişeyler okuyor gibi. bekliyorum ama herhangi bir  değişiklik yok ekranda.

----------

Acele etmişim şimdi geldi win7 kurulum ekranı teşekkürler emeği geçenlere.

Edited by SKARAKURT
  • Like 1

• 3 hafta sonra ...

öncelikle emeğine sağlık ByChilavert firadiskmultiboot un boş halini bugün deneme fırsatım oldu acronis xp 7 8 10 hepsinde başarılı oldum ama hiren boot açılırken mavi ekran veriyor nedense  birde bi konu hakkında bilgi almak istiyorum wim uzantısı ve esd bugun attığım isoların hepsi esd sıkıştırmaydı ve hiç birinde bi problem vermedi sadece windows 7 de dikkatimi çeken 100mb mbr alan yerine 350 mbr atıyor bi problem olurmu yani esd ile sıkıştırılmış bi iso multibootta problem oluyormu bugün denediğimde bi problemle karşılaşmadım. 

Hiren Boot NTFS ile biçimlendirilmiş belleklerde sorunlar yaşatabiliyor tam anlamıyla kullanmak için flash belleğin FAT32 olarak biçimlendirilmesi lazım

Sisteme ayrılan alan işletim sistemine göre değişiyor. Senin açından sorun yaşatmaz sorunsuz bir şekilde kullanabilirsin. Eğer o alanın oluşmasını istemiyorsan sistemi kuracağın alan Örnek : C:\ yi sildikten sonra sisteme ayrıldı bölümünü tıkla ve alt kısımda genişlet butonunu tıkla o zaman belirtmiş olduğun alan oluşmamaktadır.

ESD sistemleri kullanabilirsin Win8.1 ve Win10 da bende sorun yaşamadım ama bazen Win7 de sorun yaşadığım oluyor.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

windows unatteend yanıt dosyasından <ProductKey> ayarını okuyamıyor.     Hocam bu hatayı WIN7.iso yeniledikten sonra aldım nasıl düzeltebilirim bunu bu hatayı.  windows 10 da da aynı şekilde iso yeniledim sorun olmadı ama win 7 de oldu bilginiz olsun.1-1280-x-960-jpg.164167

Edited by viera1905

USBMENU dosyası içinde USBMENU2.LST dosyasında kullandığın kod hangisi bilmiyorum ama ben her ikisinide gönderiyorum.sende hangisi var ise diğeri ile değiştirip tekrar kontrol edebilirmisin.

Test 1

# =========================================================================

title Windows 7 SP1 Tum Surumler
debug off
set MYISO=WIN7.iso
dd if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD
write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

# =========================================================================

Test 2

title Windows 7 SP1 Tum Surumler
debug off
set MYISO=WIN7.iso
dd if=()/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD
write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

Aradaki fark eski boot dosyaları d if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml ile çalışıyor yeni boot dosyaları ise dd if=()/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml ile çalışıyor sadece bu alanı değiştirsen bile yeter.

• 2 hafta sonra ...