Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Standart iso dosyalarının çalıştırılması için gerekli kodları daha önceki mesajlarımda paylaşmıştım internetten indirdiğiniz dosyaları kullanabilirsiniz tek farkı USBMENU dosyasından kullanmakta olduğun iso dosyasının adını değiştirmek multiboot ta kullanılan WIN7 yerine güncel WİN7 yapmak istiyorsan adını aynı yapmak şartı ile değiştirip kullanabilirsin. MULTİBOOT V7 uzun bir süre çıkmayabilir iş değişikliği sebebiyle zamanım olmuyor o sebeple net bir zaman veremem. yakın zamandada olabilir hiçte olmayabilir.

• 3 ay sonra...

Paylaşmış olduğum multibootlarda böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Bildiğim kadarıyla tüm sürümler ei.cfg dosyasında tutuluyor tüm sürümlerin olduğu dosyayı kendi iso dosyanın içindeki ile değiştirmen durumunda çalışacağını düşünüyorum.

• 4 ay sonra...

s.a  ByChilavert 16 gb olan sistemi indirdim usb yazarken  bu 2 hata ie karşılaştım ne yapmam lazım 1. bu the update operation may be unreliable since the volume could not be locked continue anyway  ok dedikten sonra 2.bu error write sector 2048 erişim engellendi yardımcı olursanız sevinirim daha önceki multi boolarda sıkıntı yaşamamiştım sandisk 32 gb 3.0 flaş belleği kullanıyorum kolay gelsin

s.a ustam elimde tek flash kaldı 32gb bana yetiyo şimdilik normal biçimlendirdim dosya sisteminde kulanılıyor dedi biçimlendirmedi bende partition wizard sildim yeniden yükledim yeniden yazdırdım oldu  modifiyeli sistem var win7 onu nasıl atarım kolay gelsin.

Multiboot içinde bulunan sisteme dahil ek yapacaksan iso dosyasının adını büyük harflerle içide türkçe karakter olmadan yaz mesela WIN7MDFY bu iso dosyasını USB_ROOT\ISO klasörünün içine at aşağıda vereceğim dosyayı USB_ROOT\USBMENU içine atarak flash diskine kopyala sana 2 tane örnek dosya yolluyorum hangisi olursa onun adını USBMENU2 yapar kopyalarsın.  Nt6IsoSetup işlemden geçirmene gerek yok 

Please register to see this content.

ByChilavert, 4 saat önce yazdı:

Multiboot içinde bulunan sisteme dahil ek yapacaksan iso dosyasının adını büyük harflerle içide türkçe karakter olmadan yaz mesela WIN7MDFY bu iso dosyasını USB_ROOT\ISO klasörünün içine at aşağıda vereceğim dosyayı USB_ROOT\USBMENU içine atarak flash diskine kopyala sana 2 tane örnek dosya yolluyorum hangisi olursa onun adını USBMENU2 yapar kopyalarsın.  Nt6IsoSetup işlemden geçirmene gerek yok 

ByChilavert usta çok tesekkür ederim  iso ismini WIN7MDFY  adını verip attım  WIN7MDFY satırı kopyalayıp usb deki LTS  yapistırıp keydettim oldu çok sag olasın allaha emanet ol

• 3 ay sonra...
viera1905, 23.12.2016 - 16:36 yazdı:

windows unatteend yanıt dosyasından <ProductKey> ayarını okuyamıyor.     Hocam bu hatayı WIN7.iso yeniledikten sonra aldım nasıl düzeltebilirim bunu bu hatayı.  windows 10 da da aynı şekilde iso yeniledim sorun olmadı ama win 7 de oldu bilginiz olsun.

Maalesef aynı hatayı bende de verdi; çok umutlanmıştım oysa ki. Anlatılan şekilde kodu da değiştirdim; olmadı, güncel Windows 10 dosyasından boot.wim'i değiştirdim, yine olmadı...

Multiboot ile gelen iso dosyalarında sorun olmaması lazım çünkü tek tek kontrol ettim önceki mesajlarda yaşamış olduğunuz sorun hakkımda çözümünü yazmıştım. Eğer sorununuz devam ediyorsa sorun indirmiş olduğunuz iso dosyasında olabilir.

Ekranda gösterdiğim kodların hangisi sizdeki Win7 için yazılmış ise bir diğerini kullanın sorununuz çözülecektir.

• 1 yıl yıl...
ByChilavert, 04.01.2019 - 19:57 yazdı:

Multibootun boş hali inceleyebilirsin

Allah razı osun Bunca işin yanında ilgi ile cevap vermen çok güzel.... Diğer arkadaşlara yıl oldu yazdım cevap veren yok...

Tekrar teşekkürler

• Thanks 1

• 3 ay sonra...
ByChilavert, 6 saat önce yazdı:

Multiboot sistemi yapmayı uzun zaman önce bıraktım maalesef linkleri yenileme şansım bulunmamaktadır. Forumda çok daha kaliteli paylaşımlar var onlara yönelirseniz çok daha iyi olur. İyi Günler

s.a ustat kolay gelsin eski çasımanı kullanıyorum sadece güncel isoyla degiştiriyorum senin çalısmaların çok iyiydi peki yeni calısma yapacanmı umutla bekliyorum

AdnanG252m252351, 6 saat önce yazdı:

s.a ustat kolay gelsin eski çasımanı kullanıyorum sadece güncel isoyla degiştiriyorum senin çalısmaların çok iyiydi peki yeni calısma yapacanmı umutla bekliyorum

2016 yılından bu yana multiboot yapmadım. İlerleyen süreçtede yapabileceğimi zannetmiyorum. Forumda yapılan multibootlar çok daha kaliteli iso dosyalarını güncelleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz kodlarda hata vermiyorsa benim yapacağımda sadece iso dosyalarını yenileyerek upload etmek olacaktır. İyi günler