Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot Kurulum V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Please register to see this content.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ByChilavert hocam yukarıdaki linkten sizin projenin hem UEFI hemde Legacy sistemli olanı kurabiliyorsun. Sen bize bugün Firadisk ile ISO ları NT6 işlemine tabi tutmadan nasıl kurabileceğimize dair büyük bir yol gösterdin...şahsına teşekkür ederim...sistemimdeki ISO ları bundan sonra senin Firadisk yöntemin ile kuracağım.

Edited by MOTUN

25 dakika önce, Proof_of yazdı:

başka upload sitesine atılıcakmı acaba

Mega.nz dışında Turbobit gibi siteler var ama onlarda malum free kullanıcıya sınırlama getiriyor o yüzden alternatif link olmayacaktır.

19 dakika önce, crasadure yazdı:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ByChilavert hocam yukarıdaki linkten sizin projenin hem UEFI hemde Legacy sistemli olanı kurabiliyorsun. Sen bize bugün Firadisk ile ISO ları NT6 işlemine tabi tutmadan nasıl kurabileceğimize dair büyük bir yol gösterdin...şahsına teşekkür ederim...sistemimdeki ISO ları bundan sonra senin Firadisk yöntemin ile kuracağım.

Belirttiğin multibootu biliyorum ilerleyen zamanlarda UEFİ sistem için araştırma yapacağım.

Edited by MOTUN
  • Like 1

indirdiğiniz iso dosyasının adını WINXP yapmanız yeterlidir. USBMENU2.LST dosyasındaki kod ile sorunsuz çalışacaktır. Kısaca güncellemek istediğiniz iso dosyasının adı ne ise aynı isimde yaptığınız sürece sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Paylaşım için teşekkürler

Hiren's boot cd 13.0 ı kullanma sebebiniz acaba daha çok mu lisanslı program içeriyor? (Ben multiboot usb imde 15.2 kullanıyorum 13 e mi döneyim.

Tekrar teşekkürler, başarılar

9 saat önce, efes34 yazdı:

Paylaşım için teşekkürler

Hiren's boot cd 13.0 ı kullanma sebebiniz acaba daha çok mu lisanslı program içeriyor? (Ben multiboot usb imde 15.2 kullanıyorum 13 e mi döneyim.

Tekrar teşekkürler, başarılar

canavar123 Hiren boot üzerinde değişiklikler ve düzenlemeler yaparak stabil çalışmasını sağladı. Yeni sürümünde sorunlar yaşadığım için tercih etmemiştim ama şimdiye kadar kullandıklarım arasında en sorunsuz olanı o sebeple 13.0'ı tercih ettim.

9 saat önce, yy1980 yazdı:

yanlış anlaşılma   olmasın 16 gb 5 partı.olan o anda elektrik kesildi hasar görmiş olabilir.

Tekrar indirip kontrol edebilir misin eğer sorunlu ise yenilerim.

• Like 1

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recoveryedition 2

"social"  ; yukarıdaki linkte "köylü" hocanın paylaştığı sistem hem UEFI + hem LEGACY sistemler için kullanılabiliyor...bu konu başlığını inceleyiniz..ByChilavert hocamız bize LEGACY sistemde ISO ların FIRADISK ile nasıl kullanıldığına dair güzel bir çalışma sunmuş. Bu sistem sadece LEGACY bios'a sahip sistemlerde geçerlidir

• Like 1

ByChilavert

üsdadım yazınızı baştan sona okudum ilk defa sizin yönteminizle kendime daha önceden indirdigim çeşitli ıso dosyaları ile bir Makay Multiboot V6 hazırlamak istiyorum,verdiginiz linklerden aşadakileri indirip içeriklerini resim olarak verdim.

-FiraDisk-Multiboot  içerigi

-USBMENU Kodları  içerigi

MB_USB.exe çalıştırdıgımda   aşadaki programa açılıyor

-Sormak istedigim elimdeki ıso dosyalarının isimlerini nasıl degiştirecegim

-ıso ları hangi klasöre yazdıracagım  (aşadaki klasörlerden)

Edited by cankusa

Windows işletim sistemlerine ait kodlar USBMENU2,LST dosyasında Linux, Ubuntu, Pardus, Wifislax sistemlerine ait kodlar USBMENU3,LST Windows araçlarına ait kodlar USBMENU3,LST dosyalarında bulunmaktadır hangi iso dosyasının adını değiştireceksen kodların bulunduğu USBMENU dosyasını açtıktan sonra ekte gönderdiğim şekilde değiştirmen yeterli olacaktır.

Eğer eklemek istediğin bir işletim sistemi var ise mesela windows 10 ekleyeceksin windows 10 için bulunan kodları kopyaladıktan sonra altında yeni bir satır ile ekledikten sonra ekte gönderdiğim şekilde değiştirdiğin zaman multibootu kendine özgü değiştirmiş olursun.

• Like 1

10 dakika önce, eskimooo yazdı:

ellerine Sağlık indirmeye Başladım

Saygısızlık olmasın ßen  ßu ''Windows 10 1511 Tum Surumler Windows 8.1 Upt. 3 Tum Surumler '' bunlar Komple Silmek istiyorum flahşa Girmesin nasıl Yapacam ?

İSO klasöründen WIN10, WIN8 iso dosyalarını sildikten sonra USBMENU2.LST dosyasında ekte gönderdiğim alanları silerseniz multiboot sisteminden bu iki işletim sistemi silinmiş olacaktır.

• Like 1

Arkadaşlar mega linklerini ıdm ile indirmeya başlıyorum %80 gelince indirme sıfırlanıyor yeniden sıfırdan indirmeye başlıyor.

Mozilla tarayıcı ile indiriyorum burda da aynen ıdm deki gibi indirme yarıda kalıyor yeniden baştan başlıyor

Bu mega servisinde bir problem var kendi istedigi boyuttaki veya kendi istedigi linkleri indirmeya müsade ediyor

Mega linklerini sorunsuz nasıl indirebiliriz sorunu çözen arkadaşlardan yardım bekliyoruz.