Jump to content

Windows Update Güncellemeler Denetleniyor Sorunu Ve çözümü

Share

Recommended Posts

• Editor

Geçtiğimiz bir kaç aydan beri windows 7 de güncellemeler denetleniyorda takılı kalıyoruz diye mesaj atanlar olmuştu. benim başıma gelmediği için dns ayarları ile ilgili olabileceğini düşünüyordum. bu soruna çözüm olabilecek bilgiler buldum ve paylaşmak için bu konuyu açtım. Resimlerde yazdıklarımı uygulayın yeterlidir.

nrVZ2R.png

NE6mgk.png

R3L2oo.png

0Dj9nD.png

X86: https://download.microsoft.com/download/A/0/9/A09BC0FD-747C-4B97-8371-1A7F5AC417E9/Windows6.1-KB3102810-x86.msu

X64: https://download.microsoft.com/download/F/A/A/FAABD5C2-4600-45F8-96F1-B25B137E3C87/Windows6.1-KB3102810-x64.msu

OMnmE5.png

bbAmkV.png

Edited by MOTUN
  • Like 9

• Editor
Bir saat önce, casper0007 yazdı:

sysprep 'te sistem guncellek isteyenlere duyrulur artık güncellemeler aktıf deil 7 sürümlerinde .

Ek yazılım kullanmaları gerekir wintoolkit yada WindowsHotfixDownloader

:huh:

MOTUN  verdiginiz uygulamayı yaptıgım halde cihaz hala güncellemeleri denetleniyor deyip aramaya devam ediyor

anlamadım gitti 2 gün oldu cihaza format atalı hala güncellemeler bir türlü bulup kuramadı.

MoTuN: Konuda da yazdığım gibi, benim başıma gelmediğinden kesin çözüm nedir bilmiyorum :( bilenler varsa yardım eder belki :)

Edited by MOTUN

• Editor
19 dakika önce, oopmr yazdı:

Asagidaki Windows 7 sürümünde bu sorun yoktu. uLuBeY bu problemi çözmüstü.

Ben sorunsuz güncellemeleri yapmıstım.

robert-de-niro-taxi-driver-alkis-gif.gif

• Like 1

Merhabalar

Linkteki verilen KB3102810 güncelleme yerel saat ve Win10 yükseltme için dağıtılmaktadır. Güncellemeleri denetlemek için yerel saat ayarlarınızı kontrol eder ve  time.nist.gov olarak ayarlayıp şimdi güncelle yapmanız, update sorununu ortadan kaldıracağı kanısındayım. Çünkü ben kurduğum bilgisayarlara hep bu şekilde yaparak biraz uzun sürse de güncellemede bir sorun yaşamadığımı söyleyebilirim.

Aşağıdaki linkte mevcut olan makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Please register to see this content.

Spoiler içinde Verdiğim kodları CMD uzantılı olarak kaydedin ve yönetici olarak çalıştırın. Bunun da bir çözüm olduğunu söyleyebilirim.

Spoiler

net stop wuauserv
rmdir %windir%\softwaredistribution /s /q
rmdir %windir%\system32\softwaredistribution /s /q
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wuaueng1.dll
regsvr32 /s atl.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuweb.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
net start wuauserv

Herkese kolay gelsin..

• Like 4

14 saat önce, x-force yazdı:

Windows update servisini durdurup Windows\SoftwareDistribution klasöründe ne varsa silin.

KB3138612  güncellemesini yükleyip yeniden başlattıktan sonra güncelleme kontrolü yapın.

Selam

Ben bu Windows Update istemcisi KB3138612 kodlu güncellemeyi her nedense normal şartlarda entegre edemiyorum. Sizde de böyle mi acaba?
Bunu sadece SCRIPT yöntemini kullanarak yükleyebiliyorum.. :)

KB3138612 hakkında bilgi ve yükleme linki.. :)

Bu KB3138612 güncellemesi aşağıdaki güncelleştirmelerin yerini almıştır.
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB2990214)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB2990214)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3050265)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3065987)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3075851)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3083324)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3083710)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3112343)
Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3135445)

• Like 1

Konunun DNS ile alakası yok. Güncelleme kontrol sırasında işlemci kullanımı %100'e çıkıyor ve svchost.exe cevap veremez hale geliyor.

@Bay_KG

Uzun süredir Wintoolkit kullanıyorum, entegre edilecek güncelleme listesi için de ile kullanılabilecek güncelleme indirme listesi çalışması yapılan Wincert forumunda yer alan alttaki konuyu takip ediyorum ve fırsat buldukça da destek oluyorum.

• Like 3

22 saat önce, cankusa yazdı:

Bay_KG

Güncelemeyi SCRIPT yöntemini kullanarak yükleyebiliyorum  demişsiniz 

nasıl yaptıgınızı buraya yazabilirmisiniz

Selam
Aşağıdaki resme bir şeyler karaladım. :)

• Like 1

On 16.05.2016 at 18:13, x-force yazdı:

Konunun DNS ile alakası yok. Güncelleme kontrol sırasında işlemci kullanımı %100'e çıkıyor ve svchost.exe cevap veremez hale geliyor.

@Bay_KG

Uzun süredir Wintoolkit kullanıyorum, entegre edilecek güncelleme listesi için de ile kullanılabilecek güncelleme indirme listesi çalışması yapılan Wincert forumunda yer alan alttaki konuyu takip ediyorum ve fırsat buldukça da destek oluyorum.

Programın oldugu sayfa Fransızca

Edited by cankusa

Microsoft dün Windows7 için toplu güncelleştirme paketi yayınlamış. Nisan ayına kadar olan tüm güncelleştirmeleri içeriyormuş. IE11 ve Dotnet 4.x hariç.

Windows Update Catalog'tan indirebilirsiniz. KB3125574

• Like 2

2 saat önce, x-force yazdı:

Microsoft dün Windows7 için toplu güncelleştirme paketi yayınlamış. Nisan ayına kadar olan tüm güncelleştirmeleri içeriyormuş. IE11 ve Dotnet 4.x hariç.

Windows Update Catalog'tan indirebilirsiniz. KB3125574

Yuakarda verdiginiz siteye üye oldum KB3125574  olarak arattıgımda bulamıyor

İndirme linkini verebilirmisin

• Editor
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2016/05/windows6.1-kb3125574-v4-x64_2dafb1d203c8964239af3048b5dd4b1264cd93b9.msu
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2016/05/windows6.1-kb3125574-v4-x86_ba1ff5537312561795cc04db0b02fbb0a74b2cbd.msu

• Like 1

Link için teşekür ediyorum 

cihaza format atalı bir hafta oldu güncellemeleri almak istiyorum  denetim masasında windows update açıyorum güncellemeleri denetle  diyorum  fakat bir türlü güncellemeleri bulup indiremiyor.

Muhtemelen takılıyor  veya güncelemeleri almamı engelleyen birşeyler olmalı. Bununla ilgili söyleyecekleriniz önemli

1 saat önce, köylü yazdı:

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2016/05/windows6.1-kb3125574-v4-x64_2dafb1d203c8964239af3048b5dd4b1264cd93b9.msu
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2016/05/windows6.1-kb3125574-v4-x86_ba1ff5537312561795cc04db0b02fbb0a74b2cbd.msu

Selam üstad...
Tam linki verecektim ki, baktım siz eklemişsiniz.. :)
Kolaylıklar diliyorum..

köylü üsdadım bir ricam olacak sizden

-Uefı ve esd sıkıştırma ile yaptıgınız ıso olmasın  ben bununla yapılan ıso lar ile cihaza format atamıyorum veya benim cihaz kabul etmiyor

-Windows 7  x64 Ultımate  veya Pro serisinden  kendi hazırlamış oldugunuz kurulumdan sonra windows güncellemelerini normal alabilen indirme linki varsa verebilirmisin.

-Windowsun 7 nin 86x64 bütün versionlarını içeren link de kabulumdür