Jump to content

ram alacam tavsiye

Recommended Posts

ARKADASLAR ASUS A3E dizüstü bilgisayarım var ram 512 ben 1gb daha ekletmek istiyom sizce hangi marka ram almalıyım(içindeki ramın markasını bilmiyorum) bide harici ramlar var onlar hakkında ne düşünüyosunuz sizce işe yarıyolarmı?

şimdi üzerindeki ram tek parça 512 mb mı yoksa iki parçadan mı oluşuyo (2x256 mb)? normalde laptoplarda iki ram yuvası vardır muhtemelen iki parçadan oluşuyodur. senin ayrıca iki tane ram alman lazım kingston tavsiyemdir... bir numaralı ram kingstonedir

hayır arkadasım ram tek parca 512 şimdi ben yine tek parca 1gb ram taktıramicakmıyım

takabilirsin tabiki ama...2 adet markası hızı ve bellek miktarı eşit ram takarsan daha iyi verim alırsın

öncelikle maksimum kaç mb bellek desteklediğine bak(laptopun)

sonrada kaç mhz desteklediğine

ocz ram leri tavsiye ederim

uygun mhz de bulamazsan hi-level dene derim ben kullandım memmnunum

hi-level de hem çeşit fazla hem fiyat uygun

maksimum 2 gb kendi ramı 512mb 533mhz ozaman ben şimid buna yine aynı ramdanmı taktırim yoksa hi level demişsiniz ondanmı peki harici ramle ilgili bi fikirniz varmı

533 tahminimce işlemcinin hızıdır.bildiğim kadarıylaa3e çok yeni bi laptop deil. 333 mhz ddr ram desteklio yanlış hatırlamıyosam..

o laptop için 1 gb ram yeterli.çünkü 1,5-2 gb yapmak performansı bekledigin kadar artırmayacaktır...

onun için içindeki ram bildik bi markaysa aynı markadan 333 mhz 512 lik bi tane daha taktır

bulamayacagın bi markaysa 512 mb 333 mhz ddr hi-level işini görür

bence....

harici ram lerin veri iletim hızı daha düşük oldugundan aynı verimi vermeyecektir..

fiyatıda daha yüksek olsa gerek...

tabi o işlemci hızı olabilir ama öle die hatırlıyom bilgisayar 1 yıllık centrino 1.73 512 ram 128 ekran kartı 40 gb harddisk.tamam o zmana aynından yada hi level bi 512 taktıralım tesekkürler yardım için ha bide bunda pci expres kart huvası varya oraya harddis takılırmı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...