Jump to content

Multiboot Için 64 Gb Flash Bellek

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 64 gb Flash bellek alacağım. Bazı flash bellekler multiboota olmuyor sizin kullandıklarınızdan memnun kaldığınız ve multiboota uygun olan önerilerinizi söyler misiniz şimdiden teşekkürler. 

Bu nasıl
http://images.samsung.com/is/image/samsung/tr_MUF-64BA-APC_001_Front_gold?$TM-Gallery$

Edited by suskun123
  • Like 1

Multiboot'a uygun derken? Flashların yarıdan fazlası Linux'e göre 64GB olarak satılıyor diye biliyorum. Bildiğim kadarıyla tüm USB'ler 62.500.000.000bayt civarında satılır. satılır. İstisnalar olabilir. Benim HDD mesela 1TB ama 1.000.000.000.000bayt olarak geldi ve 931GB. Örnek olarak benim 16GB USB 15.500.000.000bayt ve 14.3GB

46 dakika önce, canavar123 yazdı:

Multiboot'a uygun derken? Flashların yarıdan fazlası Linux'e göre 64GB olarak satılıyor diye biliyorum. Bildiğim kadarıyla tüm USB'ler 62.500.000.000bayt civarında satılır. satılır. İstisnalar olabilir. Benim HDD mesela 1TB ama 1.000.000.000.000bayt olarak geldi ve 931GB. Örnek olarak benim 16GB USB 15.500.000.000bayt ve 14.3GB

bazı flash bellekler boot olmuyor ondan :S

3 saat önce, canavar123 yazdı:

Elimde 4 adet flash bellek var öyle bir olayla karşılaşmadım..? Arkadaşlar yardımcı olur umarım konuyu takip edeceğim.

Sandisk exreme 64 gb var mesela onda olmuyor. windows kurarken hata oluyor :S Sende ki Flash bellekler ne varmı 64 gb olan ?

Bunu alayım mı bunda sorun çıkmaz demi ?

Allah var sandiskin bu modelini denemedim ama neredeyse bütün 2.0 flashlara boot attim zamanında hiç denk gelmedim böyle bir sorunla belki fat32 ntfs felan ayarlayamamışsındır olamazmı?

benim en beğendiğim toshibanın beyaz standat olanları en sağlamı onlar ne sıkıntı çektim nede defalarca makinede yıkanmasına karşın bi sorunla karşılaştım

6 saat önce, ugur4721 yazdı:

benim en beğendiğim toshibanın beyaz standat olanları en sağlamı onlar ne sıkıntı çektim nede defalarca makinede yıkanmasına karşın bi sorunla karşılaştım

Kapak kapalı mıydı? Yoksa açık mı? :D xD Ona göre düşünelim. :) 

4 saat önce, PisiLinux yazdı:

Cevap basit 32 gbyten büyük hiçbir flash fat32 biçimlendirilmez.

Uefi destekli kurulum yaparsanız 32 gbyte flash bellekle kurulum yapamassınız.

Yanlış bilgi : ben 500 gb harddiski fat32 yaptım (özel programla HP nin)

Merhaba

Sorun hakkında şöyle cevap vermeye çalışayım. Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Flash disk in USB 2.0 yada USB 3.0 olması önemli değil hangisini alırsan al burda önemli olan format atacağın bilgisayarın USB girişi eğer USB 3.0 girişine takarsan hiç biri ile format atamazsın. Format atacağın bilgisayarın USB 2.0 portuna taktıktan sonra her şekilde bilgisayara format atabilirsin. Hız bakımından USB 2.0 performansı alırsın. Ben 32 adet flash bellek kullanıyorum.

32 GB : 

64 GB : 

Please register to see this content.

Ben hep usb 3.0 portunu kullanıyorum format için: usb de tek iso oluyor.  (ama hiç multiboot la tamamlamadım sadece kurulum ekranı gelene kadar çalıştırdım. multiboot çalışıyor mu test etmek için)

Edited by efes34
  • Like 1

Ben Laptop'da hep 3.0 girişinden format atıyorum. Kablosuz fare 3.0 girişinde kasıyor. Genelde USB 2.0-3.0 hep aynı girişe taıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Ve son performansını aldım 3.0'ın.

• Like 1

On ‎27‎.‎05‎.‎2016 at 09:23, ByChilavert yazdı:

Merhaba

Sorun hakkında şöyle cevap vermeye çalışayım. Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Flash disk in USB 2.0 yada USB 3.0 olması önemli değil hangisini alırsan al burda önemli olan format atacağın bilgisayarın USB girişi eğer USB 3.0 girişine takarsan hiç biri ile format atamazsın. Format atacağın bilgisayarın USB 2.0 portuna taktıktan sonra her şekilde bilgisayara format atabilirsin. Hız bakımından USB 2.0 performansı alırsın. Ben 32 adet flash bellek kullanıyorum.

32 GB : 

64 GB : 

Please register to see this content.

emin misin kardeş usb 3.0 dan format atılmıyor mu. ? Usb 3.0 olan 64 gb flask bellek hangisini alayım. deneyip kullandığınız var mı ?

26 dakika önce, suskun123 yazdı:

emin misin kardeş usb 3.0 dan format atılmıyor mu. ? Usb 3.0 olan 64 gb flask bellek hangisini alayım. deneyip kullandığınız var mı ?

Deneyen arkadaşlar olmuş başarılı olanlar var benim denemelerimde başarısız oldum. 

bası flashlar ıle format atılmıyor dıyenler olmuş evet bazı bıoslar görmüyor olabılır onunyerıne nth6 içeren bi iso aktarırsanız flasha herturlu sıstem formatı atabılırsınız.

Ayrıca ıso kalıbınınusb de olması bıle yeterlı wındows kurtarma ya gırıp setuptan kurulumda çalışmaktadır

Artı olarak usb gerek yok nth6 yöntemi ile hdd format atılıyor

Edited by casper0007

Arkadaşlar bende şunu merak ediyorum eski pc lerde usb den başlatma seçeneği olmayanlarda iso yu yazdırırken usb hdd veya usb cd dvd vs.. seçeneklerini seçsek açılışta görürmü multiboot usb yi nadir görüyor bazı eski pc ler ama çoğu usb den başlatma seçeneği olmayan gösteremedim....

@casper0007 üstad cevaplamış bi bakıma zaten benim sorumuda....

Edited by neskali