Jump to content

Acer Laptopumda Ilginç Bir Durum

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

acer laptopumda windovs 7  ve windovs 8.1  ortamında laptop kılavyemdeki hiçbir tuş işlev yapmıyor.aynı bilgisayarımda winxpde kurulu ona gecince laptop kılavye tuşlarımla ilgili hiçbir sorun görünmüyor..laptopumda 3 adet işletim sistemi kurulu oldugu için bu sorunu tesbit edebildim.elimde aynı anda 3 adet sürücüye ay rı ayrı  vin kurulu olmasaydı bu durumu tesbit edemezdim.usb den çalışan vindovsla actıgımdada win7  ve win 8 de gene aynı işlemle karşılaşınca laptopumdaki kılavyem bozuldu galiba diye düşündüğüm anda .birde usb den çalışan winxp ile acıp bir deneyem dediğimde .klavyemde bir sorun olmadıgını gördüm .tabi aynı laptopda kurulu sistem windovs xp dede denediğimde  kılavye sorununun olmadıgını .gördüm ve heriki  vin7 ve vin 8 kurulu bölümlere format atmak zorunda kaldım .format sonrası hiçbir sorun kalmadı .bu soruna neyin sebeb oldugunu merak ediyorum.oysa pek viriüslü yerlerdede dolaşmadım.bu konu bana biraz ilginç geldi ve paylaşayım istedim.bu konuda  doyurucu  tecrübe ve cevaplar alırsam çok makbule gececek.şimdiden teşekkürler

Yazı biraz karışmış ama anladığım kadarıyla format işleminden sonra klavye deveredışı kalmış.

Çok büyük ihtimalle sorunun kaynağı driverde flashtan çalışan sistemde çoğunlukla driver yüklenmediği için standart olarak kullanabiliyorsun aygıt yöneticisinden klavye driverini devredışı bırakmayı dene, olmazssa kaldır, oda olmazsa baştan kur(Driver pack ile olabilir), yada driver yüklemediğin zamana sistem geriyükleme yapabilirsin,

Umarım driverden kaynaklıdır biostan kaynaklı olduğunu sanmıyorum

evet işletim sisteminde klavye bir şekilde devre dışı kalmış. Ya yanlış sürücü yüklenmiş, ya da ayarlardan klavye devre dışı kalmış. Aygıt yöneticisine gidin ve orada klavye var. ona bir bakın, devre dışı mı? değilse onu silin ve bilgisayarı yeniden başlatın, kendisi otomatik yükleme yapacaktır.