canavar123

Ttnet Dalga Mı Geçiyor?

20 posts in this topic

Arkadaşlar TTNET beni geçen ay zorunlu taahüt değişimine zorladı. Nedeni taahüt alınırken fiyat konusunda yanlış bir anlaşılma olmasıydı. Fiyatdaki 10TL lik artışdan memnun olmayıp taahütü değiştirdik. Eskiyi iptal edip bu taahütdeki artan 8TL'yi diğer faturada azaltcaklarını söylediler anlaştık. Şimdi ise faturayı gördüğüm kadarıyla eskiyle toplayıp 3 ile çarpıp 2 ye bölmüşler. Bunlar benimle dalga mı geçiyor? Yoksa sistemlerde bir sıkıntı mı var?

NEr11Y.png

Müşteri temsilcisini aramayı denedim. Ama telefon konuşmalarını inceleyip sonrasında karar vereceklerini söylediler. Hadi hayırlısı ne olacak. Bu konu hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. Ne öneriyorsunuz?

Fatura detayları bu şekilde gözüküyor.

goZMl0.png

Edited by canavar123
1 person likes this

Faturalarda tutarsızlık var. Bunun nedeni faturanın son ödeme tarihini geciktiridğin takdirde açma kapama bedeli yansıtıyorlar buda yeni çıktı sanırım. Ben superonline kullanıyorum. Faturamın son ödeme tarihi geçmişti... Müşteri hizmetlerini aradım. Faturanızın zamanında ödemediğiniz için açma kapama bedeli yansıttıklarını söylediler.. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmamıştım.

Tarihi hiç aksatmadık. Otomatik ödeme talimatı vardı. Fatura geldikden bir gün sonra ödüyordu. Bunu görünce iptal ettim.

Müşteri hizmetleri ile bu konu hakkında kesin görüş. Ttnette senin duruma benzer bir durumla karşılaşmıştım müşteri hzimetlerini aradım. Faturamdan düşmüşlerdi. Şuan superonline dayız bakalım memnun kalıcakmıyız. Bundanda memnun kalmazsam uydunete geçicem :)

Hocam bir kere zorunlu taahhüt denen bir'şey yok benim taahhüdüm bittikten 2 ay sonra yeniledim hiç bir zorlama falanda yapmadılar ayrıca fatura o kadarda gelmedi.Tüketici hakem heyetine gidip bu fatura ile durumu anlatman gerekiyor.Bunlar koparabildiklerinden kopartmaya çalışıyorlar 

Edited by Celest
1 person likes this

Kimse şahsi olarak üstüne alınmasın; ben de yıllarca söğüşlendim bu hırsızlara. TT Net (Yeni adıyla fakat yenilnemeyen mantığıyla Türk Telekom) pişmanlıktır. Müşterisini sağmal inek yerine koyup kime ne denk getirebilirsem hesabı koparabildiğini hamuduyla götüren bir firma.

5 people like this

Biri bana internet ile alakalı sorun anlatsa,(Çok ağır,hızım düşük,İnternet kopuyor sürekli vb.) şeklinde hangi operatör diye sorduğumda altından hep TTNet çıkıyor benzer sorunlar mutlaka diğer operatörlerde de yaşanıyordur ancak,genele vurulduğunda ttnet var.Öyle zannediyorumki şahsi kanaatimce bir lakayitlik söz konusu şuda bir gerçekki eski net gereksinimleri daha azdı şimdilerde ise,daha fazla ihtiyaç duyulmakta kalitelerin fiyat politikalarının halka arzında çok daha iyileştirmeler yapılması ilerleme kaydedilmesi + planlanması gerekli iken gitdide daha sağmacı bir yol izleniyor alt tarafı frekans veriliyor bu sözüm diğer dijital yayıncılık şirketleri [Dijiturk,Dsmart vb.] içinde geçerli şakır şakır fatura kesiliyor sanarsınki kaçak kullanım bedelleri yansıtılıyor nacizane. :D 

ttnetin dolandırmadıgımı kaldı

Bence bunun nedeni paket değişiminden kaynaklı ben eski d smart çalışanıyım.Eski kullanmış olduğun ücretle bu şimdiki ücretler birleşmiş kısmi bedelle birlikte faturan bu kadar olmuş diye tahmin ediyorum.

Belki yanılıyor da olabilirim :) Uzun zaman oldu dsmarttan ayrılalı ama dsmartın mantıgıyla türk telekomun mantığı aynıdır . 

Kısmi Bedel ne dersen açıklayayım. Dsmart ta sistem şöyle işliyordu.

Dsmartta faturalar ayın 1 ile 10 u arasında kesilirdi sen ayın 10 undan sonra tahhattüt değiştirsen veya yeni üyelik açtığında bir sonraki fatura kesimine kadar kullanmış olduğun tutarı ve tam ay bedelini alırlar.Örnek 50 tl olarak anlaştıysan 50+kısmi bedel+damga vergisi+iç kurulum+modem vs. diye giderdi :D bunun mantığıyla düşünürsek öyle fatura gelmesi normal.Birde sen paket değişikliği yaptığın için örnek 10 gün diğer paketi kullandın 10 günden sonra paket değiştirdiysen ordaki 10 günlük faturaya yansır ve 20 günlükte diğer paketin faturasından gelir ve faturan değişik gelir o yüzden

Edited by mdduru
1 person likes this

1 yıldan fazla olan ttnet taahhütümü ceza ödeyerek bozup uydu nete geçtiğim için zerre pişman değilim. mecbur kalmadıkça uzak durulası bir şirket...

2 people like this

Tttnet kadar adi şerefsiz bir kurum yoktur..Bende bekliyorum şehrimiz gelir gelmez uydunete geçeceğim.

hala bu adi firma eski teknolojilerle devam ediyor iş zam yapmaya geldimi hiç acımyor bu şerefsiz arap firması...

İmkanı olupda uydunete gecmeyene ben enayi derim 3 yıldır uydunetteyim vede gayat memmunum 25 mgbt hız diyor 29 veya 30 veriyor akk 75 gb  doluncada 4 mgbt

hız veriyor yani dediğinin fazlasını veriyor ttnet gibi kıvırmıyor ve faturalarım 51 tl hic şaşmıyor

kullandığım super keyif paketi artı seyretiğim HD kanallarda cabası eynı fiyat 51 tl fazlası yok

UYDUNET CANDIR GERİSİ HEYECANDIR heyecan ayamayın imkanınız varsa

1 person likes this

Tansu çiller, Telekom'un % 45'ini 45 milyar dolara satacaktı. Yönetim bizde kalacaktı. Çalışanlar ve "Türk iletişimi satılır mı?" diyenler sokaklara döküldü. Şimdi Telekom'un % 55'ini 4,5 milyar dolara sattılar. Yönetim de bizden gitti. Kimseden gık! Çıkmadı. Dünyada iletişimini satan tek ülkeyiz. Bu figan-feryadı Telekom satılırken, yapacaktınız!

3 people like this

3 saat önce, wendor11 yazdı:

İmkanı olupda uydunete gecmeyene ben enayi derim 3 yıldır uydunetteyim vede gayat memmunum 25 mgbt hız diyor 29 veya 30 veriyor akk 75 gb  doluncada 4 mgbt

hız veriyor yani dediğinin fazlasını veriyor ttnet gibi kıvırmıyor ve faturalarım 51 tl hic şaşmıyor

kullandığım super keyif paketi artı seyretiğim HD kanallarda cabası eynı fiyat 51 tl fazlası yok

UYDUNET CANDIR GERİSİ HEYECANDIR heyecan ayamayın imkanınız varsa

İnşallah burayada gelir uydunet...

bu ttnet belasından kurtulurum...serefsizler senelerdir hep aynı hiçbir şekilde problem çözmüyorlar.

16 megabite kadar sınırsız diye aldığım hizmet daha 6veya 7  megabiti geçmedi.....

belirli nedenlerden dolayi bu durum soz konusu olabilir mesela sizin tahadüt dolmadan baska bir tarifeye gecemeniz yada

tahadüt bitsede baska bir tarifeye gecmek istediginizde 10 tl yada bilmiyorum tam fiyatini o bedeki odemis olabilirsiniz

ben  doping adsl kullanicisiyim ondan dolayi ttneti cok fazla bilmem ama genel olarak olacak  seyler bunlar

Yanlışlık olduğu kesin. Tahaddüt bozulunca yaptığı indirimin parasını kesiyo aylık 10 tl indirim yapsalar 10 ay kullansan 100 tl hadi tarife değişikliği nedeniylede 50 tl falan eklese 150 hadi 100 tl de ordan burdan dese 250 tl olur en fazla 1700 çok fazla

1 person likes this

Bu konuda sakın beni yanlış anlama ben telekom taraftarı kesinlikle değilim !!! ..Dostum açıkcası bu konuda istersen tüketici heyetine gidebilirsin AMA 

Alıntı

4.11. Teknolojik gelişmelerden, idari kararlardan veya hukuki/ idari düzenlemelerden kaynaklanan nedenlerle, TÜRK TELEKOM, HİZMET’te değişiklik yapmak, HİZMET’i yenilemek, katma değerli hizmetleri uygulamaya almak, kaldırmak, yenilemek ve değiştirmek hakkına sahiptir.

4.12. TÜRK TELEKOM, KURUM’un belirlediği sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla, TARİFE’de değişiklik  yapma hakkına sahiptir. 

Sözleşmedeki bu ve bunun gibi kanunları , sözleşmeyi imzalayıp kabul ettiğin taktirde pek şans kalmıyor sanırım. Bunlara bakara yapabileceğin bir kaç seçeneğe göz atalım.

1) Çıkardıkları tarifeyi ve bu farkı öder kurtulmayı denersin ( Kaç lira zarar edeceğini hesaplamak lazım )

2) Hakem heyeti ve bir danışman avukat eşlinde çözüme ulaşmayı denersin

Bu sistem ettiğin zararı çıkarıp, karşılaştır maddi ne kadar zarar ediceksin ona göre yola çık. Çünkü en kısa mahkeme 3 ay, en az avukatlık masrafı 400 tl x 3= 1200 + ek giderler.

Artı uğraştığın zaman kaybın. Aslında onlarda bunun farkında oldukları için bu tezgahı kuruyorlar. Bu durumda benim görüşüm hep tüketici zararlı. Yani bence pek uğraşma. Yapabiliyorsan telekomla görüşüp ortak bir çözüme giderek uzlaşmaya çalış.

Karar senin saygılarımla

Edited by Lord_Ares
1 person likes this