Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Gigabyte G31m-es2l Ram Desteği

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

Günaydın arkadaşlar iyi forumlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bu anakarta sahibim gigabyte sitesinde max 4 GB ram desteği belirtilmiş. Anakartım çok eski biliyorum bu anakart üzerinde

İntel Q6600 CPU 2.40 GHz (o.c 3.0 GHz) ile kullanmaktayım

Asus AMD R7 265 2 GB

4 GB 800 MHz Ram

120 GB Corsair LS Serisi SSD

640 GB WD HDD

1 TB WD HDD

500 W Corsair Power Supply

ile çalıştırıyorum. Herhangi bir sorunum yok. Gigabyte 4 GB ram desteği sunmuş bu anakart için 2x4GB yani 8 GB ram taksam sistem açılır mı? Merak etmekteyim, boş yere de ram almak istemiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar konu üzerinde bilgi verebilir mi? Gerçi yakın zamanda yeni bir cpu, ram, anakart almayı düşünüyorum ama bu anakart beni bir süre daha idare edebileceğini düşünüyorum. Bazı oyunları ram yetersizliği nedeniyle açamıyorum. Bu yüzden konu açmak istedim. Ram takviyesi yapılabilir mi bu anakarta? Şimdiden teşekkür ederim. GTA V'yi full ayarlarda 40-50 fps alıyorum bu da ayrı bir konu :D

1 dakika önce, anilguleryuz yazdı:

Onu düşünmedim değil ama sistem performansını aşırı derecede etkilemez mi hdd üzerinden sanal bellek üretmek? 

SSD kullanıyorsunuz neden etkilesin ki? Aslında iyi çalışan bir HDD üzerinede de sorun yaratmaz ama SSD'nin haberi bile olmaz sanal bellekten. :) 

Bellek yetersiliği için 2 seçeneğiniz var. Birincisi, ek RAM takmak ki anakartınız 4 GB'den fazlasını desteklemiyor. İkincisi, sanal bellek yaratmak.
Deneyin eğer bir sorun yaratırsa, tekrar geri alırsınız olur biter.