Jump to content

Microsoft Windows 7 Sp1 AIO [2016 Haziran]

ONBUKA
 Share

Recommended Posts

30 dakika önce, cengiz9999 yazdı:

Sevgili Onbuka elinize sağlık.Windows 7 servis pack 2'yi nereden  nasıl indireceğimizi yazarmısınız

Windows Catalog Sitesinde mevcut efendim.

26 dakika önce, italyano43 yazdı:

telemtry  ve win 1o alın uyarıları kapalımı?

Kapalı ancak gizli değil ,ISOnun bulunduğu arşivde gizlemek isteyenler için küçük bir komut mevcut efendim.

• Like 1

Üstadım sizin hazırlamış olduğunuz Temmuz 2015 Win7 Pro 64bit kullanıyordum.Bu çalışmanızı görünce denemek istedim fakat aynı sürüm ( Pro 64bit - Normal kurulum ) kurduktan sonra sistem hiç bi şekilde ekran kartımı Amd driverlarından görmüyor.İlk defa böyle bir şey başıma geldi sürekli format atan biriyim Win10 8 ve 7 sürümlerinde hiç karşılaşmadım. Ekran kartım Amd r9 380 serisi ve geriye dönük hiç bir problem yaşamadığım 3 driveri da denedim sonuç aynı.Geri bildirim yapma ihtiyacı hissettim ilgilenirseniz sevinirim. Çalışmalarınızın için teşekkürler iyi forumlar diliyorum.

Edited by fpwr

3 saat önce, omeraksu yazdı:

hard diskte boot bölümünü 100 mü 350 mi ayırıyor sistem kurulumunda

İndirmedim genel bilgi olarak yazıyorum win7 boot dosyası 100mb win8 350mb win10 500mb yer ayırır.Win7 ESD sistemler genelde win8 boot dosyaları kullanır 350mb kullanır bu çalışmada esd göremedim dolasıyla 100mb ayırıyor

2 saat önce, RootEX yazdı:

İndirmedim genel bilgi olarak yazıyorum win7 boot dosyası 100mb win8 350mb win10 500mb yer ayırır.Win7 ESD sistemler genelde win8 boot dosyaları kullanır 350mb kullanır bu çalışmada esd göremedim dolasıyla 100mb ayırıyor

O ayrılan bölümü bir sorun olarak gören arkadaşlar için sonradan ayrılan o bölüm kaldırılabiliyor bilginize...

• 2 hafta sonra ...

Merhaba, öyle bir hale geldi ki , artık üzerinde USB3.0 dan başka usb portu olmayan   sistemler çıkmaya başladı. Windows 7 kurduktan sonra usbleri çalışmıyor dolayısıyla usb klavye ve usb fareniz de çalışmadığından 3.0 sürücüleri kuramıyorsunuz. (ps2 portu olan masaüstü olsa usb olmayan klavye ve fare kullanırsanız sorun olmayacak ama tamamını USB3.0 olarak üreten firma USB2.0 port bile koymazken eski ps2 portunu koyar mı? koymaz tabii) . böyle bir sisteme kurmak için (win8 ve win10 daki gibi) USB3.0'ların tümü çalışacak şekilde sürücüleri yüklenmiş AIO güncel bir win7 iso su yapılabilir mi? ( "anakartınızın usb3.0 sürücülerini şu şekilde wim dosyasına ekleyin " gibi bir şey istemiyorum, win8 ve win10 kurduğumuzda nasıl 3.0 sürücüsüne ihtiyaç duymadan TÜM SİSTEMLERDE çalışıyorsa, aynı mantığı win7 için de yapabilecek bir uzman arkadaşdan çözüm bekliyorum ) iyi günler

• Like 1

değerli @ONBUKA yaptığınız sistemleri uzun zamandır memnuniyetle kullanıyorum öncelikle bir sorum ve sorunum var onları paylaşayım.

soru: Uefi desteğine dair bir şey yazılmamış yukarıda soran arkadaşa da cevap verilmemiş.

sorunum: benim bilgisayarım Dell İnspiron 15-5000 5547-3214  bu bilgisayar windows 8.1 ile geldi ve ben buna uefi modunda hiçbir şekilde windows 7 yükleyemiyorum. legacy olarak da harddiski mbr yapmak istemiyorum zira içerisinde çok fazla veri var. sizin yaptığınız veya başka bir win 7 olsun sürekli formattan sonraki açılış logosunda takılıp kalıyor. bir çözümü olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.

hocam uefi desteği var mı acaba ? daha önceden de yazdım ama cevap vermedin. Her yeri okudum ama uefi göremedim. Yoksa dual bot demek uefi de demek anlamına mı geliyor? Açıklama yaparsan sevinirim.

• 2 hafta sonra ...
On 23.07.2016 at 12:39, adrenalxx yazdı:

Merhaba, öyle bir hale geldi ki , artık üzerinde USB3.0 dan başka usb portu olmayan   sistemler çıkmaya başladı. Windows 7 kurduktan sonra usbleri çalışmıyor dolayısıyla usb klavye ve usb fareniz de çalışmadığından 3.0 sürücüleri kuramıyorsunuz. (ps2 portu olan masaüstü olsa usb olmayan klavye ve fare kullanırsanız sorun olmayacak ama tamamını USB3.0 olarak üreten firma USB2.0 port bile koymazken eski ps2 portunu koyar mı? koymaz tabii) . böyle bir sisteme kurmak için (win8 ve win10 daki gibi) USB3.0'ların tümü çalışacak şekilde sürücüleri yüklenmiş AIO güncel bir win7 iso su yapılabilir mi? ( "anakartınızın usb3.0 sürücülerini şu şekilde wim dosyasına ekleyin " gibi bir şey istemiyorum, win8 ve win10 kurduğumuzda nasıl 3.0 sürücüsüne ihtiyaç duymadan TÜM SİSTEMLERDE çalışıyorsa, aynı mantığı win7 için de yapabilecek bir uzman arkadaşdan çözüm bekliyorum ) iyi günler

İntel bunun için bir araç çıkarmış. Hazırlanan Windows 7 USB Yükleme Medyasına USB 3.0 sürücülerini entegre ediyor, denemelisiniz.

1.png

Please register to see this content.

• Like 1

• 1 ay sonra...