Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Galaxy S4 Veri Kurtarma Işlemi Hk.

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

Galaxy S4 telefonumun ekranı kırıldı ve telefonun hafızasında bulunan dosyalarımı kurtarmam gerekiyor. İnternet'te bir sürü konu var ama hiç biri ile çözüme kavuşamadım böyle bir sorunla karşılaşan ve sorunu çözebilen arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var.

Please register to see this content.

Görüntüyü hdmı ile televizyona yansıt diyecektim. Telefonu kullanabilmen için ayrıca otg kablosuyla mouse bağlaman gerekiyor.

Ekranda şifre varsa bence hiç uğraşma, ver tamir yapan bir yere elinde ekran varsa taksın yedeklerini alsın. Daha garanti çözüm olur.

• Like 1

Bu tip ürünleri biliyorum ama hangi ürün olursa olsun ekrandan onay gerektirdiği sürece hiç bir işime yaramadı. Bu ürünü almam durumunda telefonun ekranını t ye bağlamam için telefondan onay vermem gerekiyor mu? Ekranda şifre yok el hareketi ile açılabiliyor.

Telefonu bir süre kullanmadığım zaman otomatik ekran kilidi devreye giriyor el hareketi ile açılıyor. Kies ve benzeri programları kullandığım zaman her daim ekrandan onay vermem gerekiyor ki pc üzerinden işlem yapabileyim. Bu işlemi yapamadığım için bağlantı kuramıyorum.

Bende s4 kullanıyorum ama senin dediğin hiçbir sorunla karşılaşmadım, telefonu bilgisayara bağladığında içindeki verileri alırsın...

yada 

arkadaşın dediği otg kablosu değilde usb çıkışı veren otg kablosuna fare bağlayıp telefondaki bilgileri sd karta atıp kurtarabilirsin, otg kablosuna fare bağlandığını duydum ama hiç denemedim umarım işine yarar.

Edited by ekycy

Ekranım hiç açılmıyor dediğini yaptığım zaman ekranda nereyi tıklayacağımı göremediğim için işlem yapamıyorum kısaca telefonu aç dediğim zaman ilk ekran kilitli geliyor el hareketi ile açtıktan sonra hangi program olursa olsun misal Smart Switch ile yedeği almak istediğimde izin istiyor ama ekran kırık olduğu için onay veremiyorum ve yedeklerimi alamıyorum. Sizin belirttiğiniz işlemler dokunmatiği bozulan telefonlarda işe yarıyor ekranı hiç çalışmayanlarda işe yaramıyor.

12 saat önce, yasak_ask yazdı:

Odin ile TWRP yükle. TWRP recovery ye giriş yaptığında mtp modunda bilgisayara bağlayabilirsin. Veya dosya yönetcisini kullanabilirsin twrp üzerinde.

Telefonu download moduna aldıktan sonra odini açıp TWRP yüklemek istediğimde ekranda görüldüğü gibi program donuyor ve hiç bir şekilde işlem yapmıyor. Ekran kırık olduğu için eğer uyarı vermiş ise ekrandan onaylama yapamıyorum.

Valla çözümü hakkında çok araştırma yapıyorum ama bir türlü bulamadım. Telefonun ekranı ve değişim 350 TL diyor zaten sağlam iken 450 - 500 TL anca ederdi yeni telefon aldım onada para harcamak istemiyorum. Bir şekilde içinde bulunan verileri almam lazım ama nasıl bir türlu bulamadım

Telefonu ilk açtığımızda telefon standart kilit ekranı geliyor el hareketi ile açtıktan sonra bağlantı kuruyor ama ilk açılışı yaptıktan sonra kies e bağlamak istediğimde seninde dediğin gibi direk bağlantı sağlanıyor. Nette hangi programa baktıysam hepsinde onay istiyor yada USB hata ayıklma modunu işaretlemen gerektiği belirtiliyor. S Note üzerinde aldığım notlar olmasa önemli değil 

eger dosyalrın resım ve videolar ıse senkrızasyonun acıksa hepsı google fotograflara yedeklenmıstır, artı bı flıckr hesabı acsanız(1 tb alan) resım vıdeoalrınız duzenlı yedeklenır ve verı kaybı yasamazsınız, bıde samsung hesabınıda kontrol edın orayada yedeklenır,

son olarak eger cevrende s4 kullanan varsa ekranı sokup kednı telefonuna takıp verılerıne ualsabılrısın

12 saat önce, ByChilavert yazdı:

Telefonu download moduna aldıktan sonra odini açıp TWRP yüklemek istediğimde ekranda görüldüğü gibi program donuyor ve hiç bir şekilde işlem yapmıyor. Ekran kırık olduğu için eğer uyarı vermiş ise ekrandan onaylama yapamıyorum.

Ekranda onaylanacak bir işlem yok yüklemede.

11 saat önce, mcEnGin yazdı:

Telefon hata vermemiş ki! Odin hata vermiş. TWRP yüklemek istiyorsan PDA dan TWRP dosya yolu gözükene kadar bekle, daha sonra download moda alıp yükleyebilirsiniz? Ama bu yöntem sizin işinize yaramaz diye düşünüyorum

Yukarıda da yazdım yine yazayım. TWRP recovery de iken bilgisayara mtp modunda bağlanılabilir. Yada twrp nin kendi içindeki dosya yöneticisi ile bellekler arası işlemler yapılabilir.