Jump to content
TNC-TR
libertic

Internet Download Manager

Recommended Posts

Selam arkadaşlar.

Benim sorunum şu;

Önceleri IDM'yi crackli ve katılımsız olarak o haliyle tam sürüm olarak kullanıyordum. Dün akşam orjinal ömür boyu IDM lisansı satın aldım. Lisans anahtarını etkinleştirmek için crackli olan sürümü kaldırdım orjinal yükleme dosyasıyla tekrar kurdum. Lisansı girdim ve internet üzerinden etkinleştirmek istediğimde IDM'nin etkinleştirme sunucularına ve internetdownloadmanager.com sitesine bağlanmıyor. Host dosyasından olsun, Dns'den olsun ne yaptımsa sorunu halledemedim. Bu konuda yardımınıza gereksinim duyuyorum. İlgilenen ve çözüm önerisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

- Host harici IDM'ye ait olan registry,programfiles ve Application dizinlerinde bulunan kalıntıları var ise manuel elle temizlenip,cleaner ve glaryutilities benzeri bir temizlik aracı ile temizlik yaptıktan sonra tekrar denemek.

- Recovery,backup (Yedekleme açıksa) Geri yükleme merkezi üzerinden IDM'nin yüklenmediği tarihe geri alarak denemek.

- Farklı bir administrator hesabı açarak (WIN+R / başlat çalıştır: control userpasswords2) temiz hesap üzerinden denemek.

- Hiçbiri olmuyor ise,Temiz bir windows kurarak IDM'yi tekrar kurmak şimdilik aklıma gelen bunlar kolay gelsin. :)

"C:\Users\kullanıcı adın\AppData\Roaming\IDM"

"C:\Users\kullanıcı adın\AppData\Roaming\DMCache"

"C:\Program Files\Internet Download Manager"

"C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager"

klasörlerinin hepsini sil.

ve daha sonra 

Spoiler

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Internet Download Manager]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Internet Download Manager]

bu kodları txt dosyasına kaydet ve uzantısını reg yap. ve çift tıkla ve soruya evet de.

birde bu yolların hepsini uygula. umarım sorun düzerlir.