Jump to content

Usb Hoparlör

Share

Recommended Posts

Arkadaslar laptop un anakartindaki arızadan dolayi ne hoparlör ne de kulaklık girişi çalışmıyor. Anakartıda degistirmek istemiyorum. Usb den çalışan hoparlör var mı varsa hangisini tavsiye edersiniz?

Edited by abdullah29

harici usb ses kartlari ile idare edebilirsin  biraz az buttce var dersen tavsiye etmem cünkü ortalama 1 ay dan sonra bozuluyor yan sanayi yada kalitesiz ürünler 

ayrica belki bir ihtimal elinde blutut ile calisan bir kulaklik var ise onudene oluyorsa ses sistemine yani hoperlor e kücük ek bir aparat ile yapabilirsin egerki blutut calisiyor ise 

Bana sorarsan arkadaşların dediği gibi usb ses kartı al ve kullanmak için 3.5mm jack lı bir hoparlör seti al. Usb speaker alırsan onu heryerde kullanamazsın ama 3.5mm jack girişli hoparlörleri kulaklık çıkışı olan her cihazda kullanabilirsin.

Yada diğer bir alternatif pratik olması açısından hem soğutucu stand hemde hoparlör ikisi bir arada alabilirsin.

Bu arada sorunun anakartta olduğundan eminmisin? Belki moduler bir parça değişince hallolucaktır. İnternette sökme videoları varsa bir izlemeni tavsiye ederim.

• Like 1

4 saat önce, yasak_ask yazdı:

Bana sorarsan arkadaşların dediği gibi usb ses kartı al ve kullanmak için 3.5mm jack lı bir hoparlör seti al. Usb speaker alırsan onu heryerde kullanamazsın ama 3.5mm jack girişli hoparlörleri kulaklık çıkışı olan her cihazda kullanabilirsin.

Yada diğer bir alternatif pratik olması açısından hem soğutucu stand hemde hoparlör ikisi bir arada alabilirsin.

Bu arada sorunun anakartta olduğundan eminmisin? Belki moduler bir parça değişince hallolucaktır. İnternette sökme videoları varsa bir izlemeni tavsiye ederim.

benim en son dedigim teknoloji otomobil lerde orjinal arabanin kendi ürününü kullanan kisiler kullandigin gördüm ve bir cok kisi de bunu gelistirip youtube de bir dolu var ürün yapiyorlar abi bence en güzeli sana göre nasil bilemeyecegim ama 

On 07.08.2016 at 17:45, firtina_limani yazdı:

Please register to see this content.
 bu bahsettigim ürün siteyi kullanmiyorum cihazi kullanmadim ama görüntü ve bilgi acisndan ekledim 

19 saat önce, firtina_limani yazdı:

benim en son dedigim teknoloji otomobil lerde orjinal arabanin kendi ürününü kullanan kisiler kullandigin gördüm ve bir cok kisi de bunu gelistirip youtube de bir dolu var ürün yapiyorlar abi bence en güzeli sana göre nasil bilemeyecegim ama 

Ürün mantıklı ve güzel. Keşke güç girişini usb den almak yerine şarj edilebilir olsaydı veya pil ile kullanılabilseydi daha pratik olurdu. 

Please register to see this content.

ben yeni aldım hem hoparlör hem kulaklık girişi var hoşuma gitmeyen tarafı rengi beyaz ama pc açılınca kırmızı oluyor kopmle içinde kırmızı ışık yanıyor bakalım ne kadar dayanacak sonuçta 2 yıl garantisi var bozulursa değiştiririm

Edited by yawuz58
  • Like 1

Benim tahminime göre,üst mesajımda belirttiğim gibi ise yani ses çipinde problem varsa arkadaşların alternatiflerinin hiç biri senin işine yaramayacaktır.!

çünki sonuç olarak ses işini Ses Çipi yönetiyor usb bağlantısından nasıl ses alıcaksın mantıksız yani,benim fikrim bu yönde :)

• 2 hafta sonra ...
On 09.08.2016 at 00:20, Mehmet yazdı:

Benim tahminime göre,üst mesajımda belirttiğim gibi ise yani ses çipinde problem varsa arkadaşların alternatiflerinin hiç biri senin işine yaramayacaktır.!

çünki sonuç olarak ses işini Ses Çipi yönetiyor usb bağlantısından nasıl ses alıcaksın mantıksız yani,benim fikrim bu yönde :)

bu usb de ses kartı sadece gücü usb den alıyor pc deki ses kartından bağımsız çalışıyor yani ses çıkışıda güzel ve küçük yapısı var .aslında aklıma güzel bir fikir geldi usb ses kartını hoparlörün içine koyacam usb uzatma kablosu ile kullanacağım