Jump to content

Fake Tarayıcılar Hk. (nuesearch, V9-tp.com)

osmansertbasar
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar son 1-2 aydır resmen başım bu fake tarayıcılar olduğunu öğrendiğim bu tarayıcılarla başım belada. Spyhunter ile taratıyorum buluyorum siliyorum ardından kayıt defterinde ne varsa bu tarayıcılara ait hepsini temizliyorum bunun yanısıra tarayıcıların özellikler hedef kısmına eklenen kısmı da temizliyorum antivirüsle taratıyorum temizliyorum proğram ekle kaldır da bilmediğim tüm pro ları kaldırıyorum ancak sürekli musallat olup duruyor. Sırf bu yüzden mozilla firefox kullanmıyorum artık en çok etkilenen tarayıcı da mozilla. Sinirlerimi bozdu diyebilirim. Birde sürekli tarayıcıların başlangıç sayfasını değiştirip duruyor nuesearch oluyor ardından v9-tp.com oluyor bazen haber365 oluyor. internet Explorer da sorunu çözmek kolay oluyor comodo dragonu pek etkilemiyor ancak mozilla firefox sürekli bu şekilde adblock eklentilerini kullanıyorum ancak bir türlü tam olarak kurtulamadım bu şeyden yakın zamanda format atacağım. Bundan sonrası için tarayıcı ayarlarının benim yaptığım gibi kalması için ne yapabilirim?

• AdwCleaner
  • ComboFix

bunları kullan birşey kalmaz.Bir program kurarken ezbere next, next deme.Neyi işaretliyorsun neyi kuruyorsun kontrol et.İndirme sitelerindeki sahte indirme butonlarına tıklayıp bilinmeyen uygulamaları indirmemeye ve kurmamaya özen göster.Bunları yaparsan zaten sana musallat olan bir yazılım olmayacaktır.Genelde sahte indirmeler yaparak bu tür zararlı yazılımlar sisteminize bulaşmaktadır.

• Like 1

6 saat önce, WolfmanTR_ yazdı:
  • AdwCleaner
  • ComboFix

bunları kullan birşey kalmaz.Bir program kurarken ezbere next, next deme.Neyi işaretliyorsun neyi kuruyorsun kontrol et.İndirme sitelerindeki sahte indirme butonlarına tıklayıp bilinmeyen uygulamaları indirmemeye ve kurmamaya özen göster.Bunları yaparsan zaten sana musallat olan bir yazılım olmayacaktır.Genelde sahte indirmeler yaparak bu tür zararlı yazılımlar sisteminize bulaşmaktadır.

İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum. Hocam bu steam uygulaması böyle bir duruma sebep olabilir mi?

On 07.08.2016 at 21:47, osmansertbasar yazdı:

İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum. Hocam bu steam uygulaması böyle bir duruma sebep olabilir mi?

Yok.Steam böyle birşeye sebep olmaz.Ya bir program yüklerken toolbar seçeneğini kaldırmadın.Yada indirme sitelerinden sahte .exe indirip farkında olmadan kurdun.Başka türlü bulaşamaz.

• Like 1

23 dakika önce, WolfmanTR_ yazdı:

Yok.Steam böyle birşeye sebep olmaz.Ya bir program yüklerken toolbar seçeneğini kaldırmadın.Yada indirme sitelerinden sahte .exe indirip farkında olmadan kurdun.Başka türlü bulaşamaz.

Arkadaş haklı ayrıyetten reklam engelleyici kullan bu sahte indirme tuşlarının en azından bir ksımını yok eder manuel olarak sende ekleyebilirsin.

• Like 1

43 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

Arkadaş haklı ayrıyetten reklam engelleyici kullan bu sahte indirme tuşlarının en azından bir ksımını yok eder manuel olarak sende ekleyebilirsin.

Adblock v.s benzeri eklentiler kullanıyorum. Proğramları kurarken kurulum aşamalarına dikkat ediyorum. Ancak ilk defa gözümden kaçtı sanırım. Acaba nerede bu hatayı yaptım çözmeye çalışıyorum. Pc de sanıyorum 80 küsür proğram var. Muhtemelen sahte bir exe den kaynaklandı arkadaşında söylediği gibi.