Jump to content

Ram Yükseltmenin Faydası Nedir

adalet102
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle herkese Selamun Aleyküm

Arkadaşlar elimde msi x99 godlike gaming ANAKART İntel 5820K işlemci MSİ Titan X Ekran kartı Kingston DDR4 3000MHZ 16 GB Ram 750 WAT GÜÇ KAYNAĞI 2 ADET 8TB ,2 Adet 2tb, 1Adet  4tb HDD den oluşanbir sistem var windovs 10 kullanıyorum bilgisayarım 24 saniyede açılıyor mozillada 7-8 sekme açınca mozilla yavaşlıyor.

Şimdi gelelim asıl meseleye DDR4 3200 MHZ 32 gb lık ram alıp takmak istiyorum tabi diğer 16 gb sökeceğim frekansları uyuşmadığı için faydası ne olur bilgilendirirsenz SEVİNİRİM.

RAM BU == http://www.sanalmarketim.com/gskill-f43200c15d32gtz-trident-z-ddr4-3200mhz-cl15-32gb-2x16gb-dual/p_63754/

SAYGILARIMLA...

benim o şekilde bir sistemim olsa ve dediğin gibi yavaş çalışsa kaldırıp yere vura vura .... :)

bence sistemin yüklü olduğu hariç öteki hdd leri çıkartıp kullanmayı dene kalabalıktan yavaşlamış olabilir

benim kulüstür 10 sn de açılırken o ne ayak yaw :)

• Like 1

Sistemine 16 gb RAM yeterli. Eğer AutoCAD, Photoshop veya gigabaytlarca yükleme dosyası olan oyunlar oynamıyorsan boşuna para verme. 32 gb RAM belleği bunlar dışında kullanabilecek uygulama var mı bilmiyorum. Size tavsiyem sisteminize sadece İşletim sistemi yüklü sabit diski bağlayın. Geri kalanları hdd dock alıp usb 3.0 ile anakartınızın usb 3.0 girişine bağlayn. Sistemi yormazsınız. Saygılarımla

Ram yerine o kadar HDD nin arasına bir tane SSD alıp koymanız daha mantıklı. İşletim sistemini SSD ye kurmalısınız! Açılış-kapanış, tepki süreleri v.b. çok daha kısalacaktır.
Ayrıca Yağmuradam ın dediği gibi fazla HDD leri HDD Dock ile kullanmanız daha iyi olur. Örneğin oyun hdd sini takılı bırakabilir, film hdd nizi docktan erişebilirsiniz.