Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Adil Kullanım Kotası Yükseliyor

TornadoEffect
 Share

Recommended Posts

• Moderator

oc_G1db.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet hızını belli bir kullanımdan sonra düşüren ve bu nedenle tüketiciler tarafından tepkiyle karşılanan 'adil kullanım kotası' için harekete geçti.

Yeni düzenlemeyle, hızın alt sınırının 2 Mbps artırılarak 5 Mbps’e yükselmesi bekleniyor. Bu durumda düşülen hızda alt sınır kat yükseltilecek. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu konuda bir düzenleme yapacaklarını belirterek, “Tüketici taleplerini dikkate alacağız. Operatörleri, hızı artırmaya davet ediyorum. Adil kullanım kotası makul seviyelere çekilecek” dedi.

BTK’nın 16’ncı kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Sayan, adil kullanım kotasında regülasyon çalışmaları yaptıklarını belirtti. Tüketici talepleri ve altyapıya uyumlu düzenleme yaparak kamuoyu görüşüne açacaklarını kaydeden Sayan, kotanın kaldırılmasının şimdilik mümkün olmadığını söyledi. Sayan, operatörlerin uygulamaya temkinli yaklaştığını ve sınırı artırmak istemediklerini belirtti. Sektör yetkilileri de uygulamanın yeni yatırım anlamına geldiğini ve hız artışının sıkıntı doğurabileceğini savundu.

Adil kullanım kotası, özellikle ‘sınırsız’ olarak satılan internet paketlerinde devreye girerek bağlantıyı yavaşlatıyor. Yeni düzenlemeyle kota dolduğunda hızın 3 Mbps yerine 5 Mbps’e düşmesi beklenebilecek.

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/adil-kullanim-kotasi-yukseliyor,VRlbrWBXP0C-es9QqG_uOg/c7xH5FtzpkuCGEVCB0vuJA

• Like 2

Bunları beklerseniz her zaman ümitle yaşarsınız ümide gerek yok 

ZYXEL MODEM modeli aklımda değil eve geçince yazarım ne kota derdi ne hız problemi Mtu ile aylik 400 500 gb indirmem olduğunda Mtu değiştiriyorum bu fiber de bakır hattada oluyor %100 garanti arkadaşıma önerdim ondada çalıştı boşuna beklemeyin. 

Edited by Anarchosa
  • Like 1

Bir saat önce, Anarchosa yazdı:

Bunları beklerseniz her zaman ümitle yaşarsınız ümide gerek yok 

ZYXEL MODEM modeli aklımda değil eve geçince yazarım ne kota derdi ne hız problemi Mtu ile aylik 400 500 gb indirmem olduğunda Mtu değiştiriyorum bu fiber de bakır hattada oluyor %100 garanti arkadaşıma önerdim ondada çalıştı boşuna beklemeyin. 

kablo modemde bunu yapmanın bir yolu var mi kurcaladim biraz mtu değeri vs bulamadım

Hız artacak evet ama Parasıda artacak haberiniz olsun :closedeyes:

Bu arada NTV nin kendi çapında yapmış olduğu bir haber gibi gözüküyor haberlere baktığım zaman BTK başkanından resmi bir açıklama göremedim. İnşallah doğrudur 

Edited by Celest

52 dakika önce, Smartsis yazdı:

Maalesef ben hiç tahmin etmiyorum. Açıkçası Sömürülüyoruz 

15 Temmuzda gördük internetin ne kadar hayati önem taşıdığını. Biz Osmanlı torunuyuz diye lafta söyleyenleri olduk. Osmanlı ecdadım üç kıtaya hükmederken şimdi üç şehre hakim olamıyoruz ya neyse gelelim konuya.Osmanlı ecdadım (kiminin olmayabilir,serbest) halk yararına olan herşeyi hayrat yapmış. Ben anlamıyorum hala yol, köprü, internet niye paralı olur diye. 

Edited by onuluturk
  • Like 1

Lafta müslümanız  

Rahmetli babam  yıllar önce almanyada çalışıp emekli olup Türkiyeye döndügünde anlatırdı  evlatlarım  dinleri hiristiyan  dürüstlük onlarda çalışkanlık onlarda yalan nedir bilmezler hırsızlık nedir bilmezler adam kandırmaca nedir bilmezler  üçkatçılık nedir bilmezler dinleri hiristiyan  gelelim bize dinimiz müslüman  ama gel görki her türlü alavere dala vere bizde  yukarda söylediklerimin hepsini bizim ülkemizde görmeniz mümkün  lafının sonunu şöyle bitirirdi  esasında .........herneyse buraya yazmıyorum anlayan anlamıştır hoşkalın kısadan hisse

• Like 4

23 dakika önce, cankusa yazdı:

Lafta müslümanız  

Rahmetli babam  yıllar önce almanyada çalışıp emekli olup Türkiyeye döndügünde anlatırdı  evlatlarım  dinleri hiristiyan  dürüstlük onlarda çalışkanlık onlarda yalan nedir bilmezler hırsızlık nedir bilmezler adam kandırmaca nedir bilmezler  üçkatçılık nedir bilmezler dinleri hiristiyan  gelelim bize dinimiz müslüman  ama gel görki her türlü alavere dala vere bizde  yukarda söylediklerimin hepsini bizim ülkemizde görmeniz mümkün  lafının sonunu şöyle bitirirdi  esasında .........herneyse buraya yazmıyorum anlayan anlamıştır hoşkalın kısadan hisse

Ne alakası var adil kullanım kotasıyla müslümanlığın,Kuran'ı kerim okumuyormusun kuran da da dürüstlük geçiyor! hristiyan olan tecavüzde ediyor ve ayrıca hırsızlık ve ne pislik varsa çıkıyor açıkcası müslümanların canını bile alıyorlar.Herçek müslüman bunları yapmaz.Ayrıca zaten hristiyanlar H.z isa ya inansalardı Allah'a da inanırlardı Çünkü gerçek incildi H.z İsa Allah'ın peygamberidir yazıyor.incilde 4 kitap ve diğer  kitaplarda oldugu için herkez birşeyler eklemiş ve saçma sapan inanış yapmışlar.Gerçek hristiyan h.z isa yı Allah'ın peygamberi olarak görür ve ameli iyiyse cennete gider.Burda insanlara bakıp islamı müslümanlığı yorumlamayın.İnsana bakıp müslümanlığı anlamayın.

ve ayrıca...

Devlet işlerine Din karışmaz

M.Kemal atatürk

Edited by gozyası

3 saat önce, burak_489 yazdı:

kablo modemde bunu yapmanın bir yolu var mi kurcaladim biraz mtu değeri vs bulamadım

Var. ZYXEL VMG3312-B10B  Bu Modemde Her Türlü Sınırsız Dostum BAKIR HAT FİBER HAT. 1 SENEDİR KULLANIYORUM Problem Yok.

Paran Boşa Gitmez. Merak Etme.

Bir saat önce, Anarchosa yazdı:

Var. ZYXEL VMG3312-B10B  Bu Modemde Her Türlü Sınırsız Dostum BAKIR HAT FİBER HAT. 1 SENEDİR KULLANIYORUM Problem Yok.

Paran Boşa Gitmez. Merak Etme.

Milletin kulağına kar suyu kaçırıyorsun, devamını getirmiyorsun. İnternette senin bu yöntemini söyleyenlerin hiçbirinin anlatımlarının gerçekliği çıkmadı.

Nasıl yaptığının detaylarını niye yazmıyorsun.

• Like 1

Memleketin hiç bir yerinde adalet yok; ama iş bizim internet kullanımına gelince "Adil" oluyor adı nedense, böyle adalete tüküreyim! İnternetin amacı indirmektir, yoksa ne yapayım interneti? Sırtlarında taşıyorlar sanki; her alanda, her konuda vatandaşa zulüm etmekten sadistçe bir zevk alıyorlar. Arsa bağışlıyorlar sanki bana, haşmetmuab 2 MBit arttırmışlar hızı; Allah razı olsun! :angry:

Edited by helehoyni

beyefendiler hepi topu 2 mbit yükseltmek için biel ayak sürüyor.yeni yatırım anlamına gelirmiş hadi canım bak bak.telgraf telleri üzerinden daha ne kadar internet vermeyi düşünüyordunuz acaba?

şu e-kadar uygulamasınıda kaldırsalarda aldgımız hıza göre ücret ödesek

On 23.08.2016 at 23:10, muhsin42 yazdı:

Milletin kulağına kar suyu kaçırıyorsun, devamını getirmiyorsun. İnternette senin bu yöntemini söyleyenlerin hiçbirinin anlatımlarının gerçekliği çıkmadı.

Nasıl yaptığının detaylarını niye yazmıyorsun.

Hmm ben yalan atıpta elime ne geçecek kullandığım modemin markasını attım. Devlet Fet etmiyorsuzaman sadece kullandığım modemi attım ispat istiyordun :) al sana ispat milleti gaza getirmem kullandığım yöntemi söyleyip yararlanmanuzu sağlamakti amacım ama senin bu tavrın biraz emeğe çamur atmak olmuş neyse resim benim adıma konuşsun anlat Jackson 

Please register to see this content.

Daha fazla kanıt istersen  pazarı bekle eve geçince  kota dolmuş halde hızımı atacağım MTU DEĞERİNİ sormadan çamur atarsan bu tarz üslupla bilgi edinemessin sonuçta borçlu değilim sana amaç yardımci olmakti

Edited by Anarchosa

On 25.08.2016 at 13:10, Anarchosa yazdı:

Hmm ben yalan atıpta elime ne geçecek kullandığım modemin markasını attım. Devlet Fet etmiyorsuzaman sadece kullandığım modemi attım ispat istiyordun :) al sana ispat milleti gaza getirmem kullandığım yöntemi söyleyip yararlanmanuzu sağlamakti amacım ama senin bu tavrın biraz emeğe çamur atmak olmuş neyse resim benim adıma konuşsun anlat Jackson 

Please register to see this content.

Daha fazla kanıt istersen  pazarı bekle eve geçince  kota dolmuş halde hızımı atacağım MTU DEĞERİNİ sormadan çamur atarsan bu tarz üslupla bilgi edinemessin sonuçta borçlu değilim sana amaç yardımci olmakti

Bu koyduğun resim AKK kotasını aştığın halde hızının düşmediğini göstermez. Aynı bilgiler bende de var. Aynı modem bende de var. İnternette anlatılanların yazılanların hemen hemen tamamını denedim. Hız değişmiyor. AKK aşılmıyor. Kimseye de çamur attığımız yok. "Problem Yok. Paran Boşa Gitmez. Merak Etme." gibi laflarla insanların kafasını karıştırmanın alemi yok. Gerçekten AKK hız aşımı yapıyorsan bunu örnekleri ile anlatırsın insanları ikna edersin olur biter.

Sanki sırtlarında yük taşıyorlar,verdikleri frekans sadece o kadar uydu gönderdik hiçmi yükselmez hız.iyi bilgisayar alıyorsun,daha hızlı olsun diye modem alet edevat falan al yıl olmuş 2016,2017'ye gidiyoruz,gel görki internet hızı hala yerlerde birde filtreleri engelli bilinçli şekilde yavaşlatmalı çok yazık.

On 23.08.2016 at 20:51, gozyası yazdı:

Ne alakası var adil kullanım kotasıyla müslümanlığın,Kuran'ı kerim okumuyormusun kuran da da dürüstlük geçiyor! hristiyan olan tecavüzde ediyor ve ayrıca hırsızlık ve ne pislik varsa çıkıyor açıkcası müslümanların canını bile alıyorlar.Herçek müslüman bunları yapmaz.Ayrıca zaten hristiyanlar H.z isa ya inansalardı Allah'a da inanırlardı Çünkü gerçek incildi H.z İsa Allah'ın peygamberidir yazıyor.incilde 4 kitap ve diğer  kitaplarda oldugu için herkez birşeyler eklemiş ve saçma sapan inanış yapmışlar.Gerçek hristiyan h.z isa yı Allah'ın peygamberi olarak görür ve ameli iyiyse cennete gider.Burda insanlara bakıp islamı müslümanlığı yorumlamayın.İnsana bakıp müslümanlığı anlamayın.

ve ayrıca...

Devlet işlerine Din karışmaz

M.Kemal atatürk

peygamber efendimiz ebu cehile neden celatin babası olan cehil  ismini verdi biliyormusun  devlet işleri ayrı din işleri ayrı dedigi için  bunun en güzel örnegi hz ömerin adaletidir ayrıca hz ömer islam başkanlıgıda yaptı  oda devlet işlerini din işlerini birbirine katarak

• Like 1

haber aslında 2016 ocak ve şubat aylarındaki toplantıdaki haber muhtemel en son mart toplantısı btk 'nın tib zaten kapandı ağustos sonu eylül ekim aylarında vitesi 3'ten 5 yükseltceklerdi sözde bakalım görcez eylül mü olur ekim yoksa kasım mı ilk başta aslında adil kullanım kotası şebeke 2013 2012 aralığında 1 mb sonra yükseldi vatandaş tepki gösterince 3mb oldu şu an 5 mb yeterli değil ama naparsın gta 5 60 70 gb yeni gta 6 80 90 100 gb olsa adil kullanım kotaları yine yetmez 25 akk 35 50 75 100 200 hadi 250 300 olsun yine yeterli değil kaldı ki paketler tarifeler kampanyalar aynı hemen hemen geçenlerde temmuz sonu ve ağustoz başı turkcell superonline vodafone supernet turksat internet ortak omurga altyapı diyorlardı tekel turk telekoma rakip görücez sözde mi laftamı icraatmı devlet zaten yap işlet devret yapıyor yada şirket taşeron ihalaleler sabancı mı alır koç mu doğan holdinmi limakmı doğuş mu ciner albayrak mı çalık mı ülkermi vb türkiyede 10 zengin şirket yap işlet devret bakalım görücez