Jump to content

Windows 7 Etkinleştiremiyorum

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

etkinleştirme araçlarının hemen hepsini kullandım ama windows 7 ultimate 64 bit etkinleştiremiyorum. yardımlarınızı rica ederim. aslında etkindi bir pencere içinde yasal olmadığını yazdı. kapattım pencereyi. hala etkin görünüyordu ama güncellemeleri yüklemiyordu. bende yeniden etkinleştireyim dedim ve dediğim gibi hemen hemen araçların hepsini kuullandım etkin işareti gitti ve bir dahada etkinleşmedi.

Edited by abdulhey_

Yeni bir administrator hesabı oluşturup,uac,smartscreen,defender'lar deaktif şekilde,alttaki linkte verdiğim win7loader menüsünden ilk önce uninstall butonuna tıklayıp,pc'i yeniden başlat,sonrasında win7loader üzerinden install ederek lisans'ı tekrar deneyin büyük ihtimal olacaktır olmazsa farklı yöntemlere bakılır kolay gelsin.:)

Please register to see this content.

Bir saat önce, forjest yazdı:

Yeni bir administrator hesabı oluşturup,uac,smartscreen,defender'lar deaktif şekilde,alttaki linkte verdiğim win7loader menüsünden ilk önce uninstall butonuna tıklayıp,pc'i yeniden başlat,sonrasında win7loader üzerinden install ederek lisans'ı tekrar deneyin büyük ihtimal olacaktır olmazsa farklı yöntemlere bakılır kolay gelsin.:)

dediklerinizin hepsini yaptım ama maleseff yine olmadı. başka ne yapabilirim?

57 dakika önce, forjest yazdı:

Gerekli bilgiler Beni oku txt dosyasına eklendi KMSALL lisans aativator Tüm Windows ve Ofisler için

ilk önce bios tarhini değiştirince aktif olmadı ama güncelleştirmeler geldi onlarda daha önce olduğu gibi öylece dönüp duruyor yüklenmiyor. bios da uefi bilgisayarı yeni aldım pek anlamıyorum tarihi yeniden ayarlayıp biostan çıkıncaya kadar canım çıktı.:) windows un saatide değişmiş onuda yeniden ayarladım. tehlikeli işmiş kardeşim bu ya. biraz daha uğraşıcam olmazsa öyle kalsın boşver.

2 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

bios saaati ve windows saatini ayarlayamıyorum bu seferdde bu sorun doğdu. biostan ayarlıyorum çıkıyorum sonra kontrol ediyorum windows da biosda kendiliğinden saat ve taarihi değişiyor. neyi yanlış yapıyorum. uefi bios.

Varsayılan ayarlara alıp "Bios default F10 enter" yapın tekrar deneyin uefi ile alakalı olacağını sanmam.

10 dakika önce, dj sms yazdı:

Bios Uefi mi? Kullandığın sistem ne Pro, home pre, ultimate?

uefi bios  , ultimate.  remowat oldu ama yüklenmiyor öyle dönüp duruyor. remowatı niye denemedikki oysa vardı bende.

bios saati ve windows her yeniden başlatışımda ayarlassam bile belli bir saate ayarlanıyor. internet sayfaları bile açılmıyor bazı.  mesela tnctr.

Lisan anahtarini sistemden sildikten sonra loader kullanmalisin daha once lisans sil cmd ve loader vermistim bulabilirsen sitede ara su an musait deilim aksama cozemezsen bakariz

lisans anahtarını silmek için cmd komuru açıp enter akabınde sistem reset

slmgr /upk
slmgr /cpky
slmgr /rearm
@exit

Edited by casper0007

3 dakika önce, casper0007 yazdı:

Lisan anahtarini sistemden sildikten sonra loader kullanmalisin daha once lisans sil cmd ve loader vermistim bulabilirsen sitede ara su an musait deilim aksama cozemezsen bakariz

eyvallahta remowatt oldu ama yüklenmiyor güncelleştirmelerr öyle bekliiyor. şimdi uefi biosun saatiyle oynadık o sorun oldu. bios tan ayarlıyorum windows tan ve bios tan yeniden bakınca başka bir tarihe ayarlanıyor.

UEFİ sistemlerde Loader çalışmıyor bildiğim kadarıyla. Yerinde olsam Pro sürüm kullanırım, bu sürümler için internette bir sürü online mak anahtar bulunuyor etkinleştirme için sıkıntı olmadan kullanabilirsin. 

Ayrıca Windows 7 Pro çalışan MAK Online seriali vereyim belki Pro kurarsın. Kuracaksan elini çabuk tut etkinleştirme sayısı 100 civarında kısa sürede bloke olabilr.

J3X6H-TM497-D3QQ4-V3FVC-BJF7T

On 24.08.2016 at 14:32, forjest yazdı:

Bios tarihini geriye alıp,internet'i keserek deneyin birde,lisans olursa eğer normale alarak bakmak lazım :D

forjest canın sağolsunda bu yöntemin anamı ağlattı. :) bilgisayarımı sıfırlamadım, partlar mı açılmadı. ama iş bios piliindeymiş son enerjiyi kesişimde pilide çıkardım düzeldi. ama windows 7 başlangıçtan gitti onuda başlangıç ve kurtarmadan geri getirdim başlangıca. ama ama siyah beyaz oldu başlangıç olsun  windows 10 seçenekleri olmasaada öyle idare edicem.

6 saat önce, abdulhey_ yazdı:

forjest canın sağolsunda bu yöntemin anamı ağlattı. :) bilgisayarımı sıfırlamadım, partlar mı açılmadı. ama iş bios piliindeymiş son enerjiyi kesişimde pilide çıkardım düzeldi. ama windows 7 başlangıçtan gitti onuda başlangıç ve kurtarmadan geri getirdim başlangıca. ama ama siyah beyaz oldu başlangıç olsun  windows 10 seçenekleri olmasaada öyle idare edicem.

Benim takanında bios pili bitti F1 ile açıyorum tarih saat karışıyor bedduamı ettin yoksa hehe :D

7 saat önce, forjest yazdı:

Benim takanında bios pili bitti F1 ile açıyorum tarih saat karışıyor bedduamı ettin yoksa hehe :D

yok o kadar emek veren fedakar birine niye beddua edeyim. canın sağolsun sayende bir sürü şey öğrenmiş oldum. benim hepsi düzeldi.

yalnız bilgisayar>özellikler >başlangıç ve kurtarma dan windows 10 u birinci sıraya alırsam windows7 başlangıçta olmuyor ve direkt windows 10 açılıyor. windows7 yi birinci sıraya alıncada ikiside geliyor ama windows7 başlangıç sayfası geliyor siyah ekran yani.

çoğu kişi pili bitince olur demiş bu sorun-lar. ben inanmadım enerjiyi komple kestim pilide çıkarıp 40 sn bekledim yeniden taktım. sonra bios ayarlarını yaptım ve herşey düzeldi. başlangıç sayfasınıda dediğim gibi ayarladım. tavsiye ederim nacizane.

birde başlangıçta bios komuıtlarının yani del f2 ye basın gibi bunların gelmemesside yine bioss pilini çıkarıp takınca deziliyor.