Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

ANTERGOS LINUX VERSION 19.4

Güncelleme tarihi:23 Mayıs 2019

ANTERGOS GELİŞTİRMESİ SONA ERDİ!

KONU ALTINA DETAYLI BİLGİ EKLENMİŞTİR LÜTFEN İNCELEYİNİZ.

Multilanguage / Türkçe | Taban: Archlinux

ANTERGOS LINUX (ARCH)

cnchi-desktop-chooser.png

Hakkında

Arch tabanlı bir dağıtım olan Antergos’un güncelleştirilmiş bir sistem yükleyicisi içeren 19.3 sürümü çıktı.Henüz resmi duyurusu yapılmamış olan sürüm, indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. Live ve minimal ortamlar için güncellenen paketlerle gelen sistemin live sürüm ve minimal sürüm olarak iki ayrı kalıp olarak indirilebileceği söyleniyor. Bilindiği gibi, minimal sürüm olarak kullanıma sunulan kalıp, boyut bakımından 965 MB civarında küçültülmüş biçimde geliyor.

Antergos Linux İndirme linkleri:

Alıntı

BİLGİLENDİRME! (Antergos geliştirme durduruldu!)

ANTERGOS Linux geliştirici ekip açıkladıkları bir kararla bundan sonra yeni sürüm çalışmalarını yapmacaklarını belirtmişler kendi sayfalarında dolayısı ile indirmeden evvel bu hususu dikkate almak gerekli.Arch sunucuları üzerinden kurulacak yada kurulmuş olan antergos linux dağıtımı kullanıcılar bu  sunucular üzerinden kendileri destek alabilecekleri yönünde alttaki kaynak linkte belirtmişler özetle antergos linux dağıtımı bundan sonra yeni bir versiyon çıkartmayacağı durumudur tüm indireceklere tnctr.com üyerlerinin bilgilerine sunulur.

Saygılarımla Forjest. :) 

Alıntı

ilgili kaynak linkten > https://antergos.com/blog/antergos-linux-project-ends gerekli bilgileri inceleyebilirsiniz değerli arkadaşlar.

Türkçe açıklaması: Arch tabanlı bir dağıtım olan Antergos projesinin sona erdiği, Dustin Falgout tarafından duyuruldu. Yedi yıl önce bir yaz hobisi olarak başladığı söylenen projenin önemli bir GNU/Linux dağıtımına dönüştüğü ve kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmaları, öğrenmeleri ve yardımlaşmaları için Arch Linux temelinde süreci sürdürdüğü ifade edildi. 2014’ten bu yana 931.439 adet Antergos indirmesi yapıldığı belirtilirken, projenin hedefinin gerçekleştirildiğine inanıldığı söyleniyor. Bugün bu projenin sona erdiğinin duyurulduğunu söyleyen Falgout; artık Antergos’u düzgün bir şekilde idare etmek için yeterli boş vakitlerinin olmadığını, bu nedenle, projeye zarar vermemek için bu kararı aldıklarını belirtti. Mevcut Antergos kullanıcıları için: doğrudan Arch’tan güncellemeleri almaya devam edeceklerini belirten Falgout; forum ve wiki’nin de üç aydan daha uzun bir süre çalışır durumda kalmasını beklemediklerini söyledi. Bugüne değin verilen destek için teşekkür ettiklerini söyleyen Falgout; proje üzerinde çalışırken, önemli deneyimler kazandıklarını ifade etti.

Edited by forjest
  • Like 3
  • Thanks 1

bende fazla beğenmedim

kde sini kurdum, live olarakta zorunlu olarak gnomu denedim, ikisinde de sistem tüketimi gereksiz fazla olmakla birlikte

kde de sallanan pencerede ve videolarda kronik kırılmalar meydana geliyordu.

ama şunu söyleyim doğru yoldalar. eğer ekiplerini dağıtmaz biraz daha canlanırlarsa birkaç sene içerisinde sağlam yerlere gelebilirler. ne de olsa arch tabanlı

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Aslında arayüzleri tek sistemde seçmeli şekilde yapmaları ve kurulumda uygulama seçimleri kısaca kurulum kolaylığıda sağlaması büyük + olmuş 1 saat kadar xfce arayüzünü seçerek kurulum yapıp inceledim kötü değil ancak biraz daha yol almaları gerektiği kanaatindeyim Arch tabanlı manjaro'nun yanında biraz zayıf kalıyor uygulamalar ve kararlılık açısından.Yinede başlangıç ve arch kullanımına adım atmak isteyenler için bir çok dağıtıma göre arch sağlamlığınıda düşünüldüğünde denenmesi ve kullanılması gerekli bir dağıtım. :)

• Like 2

müdür merhaba

sana özelden yazamıyoruz. tahmin edebiliyorum sebebini de

uzmanlığına ihtiyacım var

digitalocean dan hesab aldım forumlardan... ve bir vds kurmak istiyorum... tercihen manjaro ve archman... hadi onlar olmaz ise de ubuntu veya centos da olur ama asıl sorun VNC

DO dan kuracağım herhangi bir linux de vnc server ı aktif edip istediğim yerden bağlanmak istiyorum

konu anlatımı, örnek ve güncel video , veya senin tecrüben ile olabilecek en hızlı çözüm.. bash shell de olabilir..

forjest, 8 saat önce yazdı:

Antergos Linux 19.4 yeni çıkan versiyonuna güncellendi!

Update: 6 Nisan 2019

• Like 1

tosunpasa

Merhabalar daha evvel bahsi geçen vds_vnc server sunucu hizmetleri ile ilgili kurulum yapmadım bireysel kullanıcı olduğumdan ihtiyacım olmadı hiç şu ana kadar.

Altta eklediğim forum site video kaynaklarını inceleyerek bir yol haritası belirlenebilir sanıyorum ve,gördüğüm kadarıyla daha çok ubuntu ön planda görünmekte mutlaka diğer dağıtımlar içinde mevcuttur saygılar. :) 

Spoiler

Vnc server youTube arama sonuçları

Please register to see this content.

Arch linux tabanlı antergos dağıtımının geliştirmesi durdurulduğuna ilişkin yapımcılarının açıklaması ile ilgili bilgilendirme konuya ilave edilmiştir indirecek olanların bilgilerine sunulur.

Bilgilendirme tarihi: 23 mayıs 2019

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      PERFORMANSLI HAFİF LINUX İŞLETİM SİSTEMLERİ GÜNCELLEME TARİHİ: 12 Şubat 2017 EN SON EKLENEN: PointLinux 12 FARKLI POPULER LINUX DAĞITIMI ISIM LISTESI: UbuntuMate-UbuntuStudio-AntergosLinux-TinyCore PepperMint-MXLinux-LXDE-ChaletOS-RoboLinux-LinuxLite,Manjarolinux,PointLinux Düşük donanımlı,Eski yeni bilgilsayarlarda da aranılan popüler hızlı kararlı ve stabil olan Linux işletim sistemlerini hep bir araya tek sayfa altından vermenin daha akıllıca olacağı düşünülerek hazırlanmıştır yerli ve yabancı sitelerde bulamayacağınız kaynak niteliğine sahip özel bir sayfadır buyrun!   HAFİF - HIZLI - PERFORMANSIYÜKSEK - SİSTEMDE AKICI ÇALIŞAN - DÜŞÜK DONANIMLI PCLER İÇİN VS..   Fazla detaya inmeden sistemler hakkında özet geçerek,altına bilgi ekleyeceğim.Farklı detay bilgiler için google üzerinden inceleme yada,dağıtıma ait olan forum site adreslerinden istifade edebilirsiniz ismi ilede ayrıca arama yapmanız dahi yeterli olacaktır değerli arkadaşlar olaya geçelim şimdi.   1-LINUX LITE    Linux Lite | Debian tabanlı xfce arayüzüne sahip,uygulama sürücü güncelleme ve bir çok desteği ile desteklemediği sistem bulunmayan bir dağıtım kurulumdan sonra bir çok şey hazır geliyor,Video,ses oynatıcıları,Net tarayıcıları vb. [Not: Türkçe dil paketi yeterli değil ancak son sürümünde düzeltilmiş denmekte denemek gerekli.] Linuxlitedownload For Site   2-LXDE    LXDE | Debian tabanlı lubuntu arayüzüne sahip,neredeyse tanımadığı sürücü olmayan özellikle düşük donanımlı Pc'ler için bulunmaz nimet diyebileceğimiz bir işletim sistemidir.Ubuntu neyse aynısı güncelleme,yazılım ve sürekli desteğe sahiptir. LXDEdownload For Site   3-UBUNTU STUDIO  UBUNTU STUDIO | Debian/Ubuntu tabanlı Xfce masaüstü arayüzüne sahip,yaygın media,ses,Photoshop,Mixer,Remix,Videomontajlama,3D işlemler için tasarlanmış oldukça seri ve stabil çalışan yine düşük donanımlarda etkili orn.1Gbram,P4 makineler için.Bulunmaz nimet yüksek sistemlerin yapamadığı işlemleri bu dağıtım ile yapmanız her daim mümkün arkadaşlar ISO'yu indir yazdır boot et kur işlem tamam! Ubuntustudiodownload For Site   4-UBUNTU MATE  UBUNTU MATE | Debian/Ubuntu tabanlı Mate arayüzüne sahip,dünyada en çok tercih edilen stabil,hızlı ve akıcı çalışması ile bilinen dağıtımlardandır ubuntu mate'i kurduğunuzda gerçek hız budur diyebileceğiniz kararlı,Görsel,Compiz 3D özelliği ve farklı masaüstü geçişlerinide bulabileceğiniz etkili bir dağıtım şahsen benimde beğendiğim bir linux dağıtımı. Ubuntumatedownload For Site   5-CHALETOS    CHALETOS | Debian/Ubuntu tabanlı Xfce arayüzüne sahip,Windows10/8/7 ve XP görünümünde kullanmayı sevenler için can alıcı heyecanlandıran görselller ile donatılmış hızlı,stabil,kaliteli bir dağıtım arkadaşlar düşük donanımlı pc'lerinizi bu dağıtımla uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum. ChaletOSdownload For Site   6-ANTERGOS LINUX    ANTERGOS LINUX | ARCH tabanlı çok sağlam bir yapıya sahip olan linux dağıtımlarının kıralı niteliğinde gelişmiş,ilk kullanıcılar için işleri kolaylaştıran xfce,gnome,kde,mate bir çok arayüzün seçerek kurulması ile ilerleme yapılabilen hızlı,kararlı ve yüksek kalitede çalışan dağıtımlardan her ne kadar yaygın olmasa bile denedikten sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız düşükPC ve üzeri.. Antergoslinuxdownload For Site   7-MXLINUX    MX LINUX | Debian / Antix tabanlı Xfce masaüstüne sahip çok sağlam,kararlı ve hızlı stabil çalışan görsel ve düşük donanımlı pcler için biçilmiş son zamanların hitleri başında gelen dağıtımlardan deb ve birçok paket yönetiminide desteklemekte özellikle eski pc'ler için önerilir. Mxlinuxdownload For Site   8-ROBOLINUX  ROBOLINUX | Debian temelli oldukça hızlı diyebileceğim en iyi dağıtımların başında gelmekte cinamon,xfce,mate,lxde arayüzleri mevcut performans açısından lxde,xfce ve mate tercih etmek daha akıllıca olacaktır boot geçişi,masaüstü açılışı en hızlı olanlarından diyebilirim. Robolinuxdownload For Site   9-TINY CORE LINUX  TINY CORE LINUX | Evrensel (Independent) geliştiricilerin yaptığı dağıtım çok çok eski pc'lerde hız almak için düşünülebilir ben yine ekleyeyim dedim ancak - yönü tam türkçe değil ingilizce sorun olmazsa kurulabilir bir sistem diğerleri gibi çok uygulama ve ekstralar beklememek gerekli bu sistemden ancak eski pcler için iyi. Tinycoredownload For Site   10-PEPPER MINT OS  PEPPER MINT OS | Debian tabanlı çok seri ve hızlı çalışan uygulama ve sürücüler açısından sorunsuz birdağıtım diyebiliriz eski ve ümitsiz pc'ler için kesin kurulabilecek bir linuxOS. Peppermintdownload For Site   11-MANJARO LINUX MANJAROLINUX | Arch tabanlı olan özelliklede kendini sürekli sürücü ve uygulamalarını güncel tutan kararlı,stabil olarak genel anlamda her PC'nin gereksinimlerine cevap verebilecek kalibrede olan sağlam arch alt yapılı linux işletim sistemi.(Tam Türkçe Dil destekli!) Manjarolinuxdownload For Site Manjaro linux'ün Türkiye için derlenen Manjaro Kırmızı Beyaz (RedWhite) için. Tavsiye edilir!   12.POINT LINUX POINT LINUX | Debian tabanlı oldukça donanım cimrisi,kararlı,hızlı ve tüm dillere destek veren eski yeni pc'ler üzerinde oldukça etkili bir sistem.Üzerinde gereksiz hiçbirşey yok çok iyi düşünülmüş gereksinimleri karşılayacak şekilde inşaa edilmiş doğrusu şahsen bu dağıtım taktirimi aldı diyebilirim başta hız,sadelik ve temel uygulamaların yüklü olarak gelmesini isteyenler için mükemmel bir dağıtım şiddetle tavsiye ediyorum.Mate ve Xfce masaüstü arayüzleri seçenekleri var arkadaşlar. Pointlinuxdownload For Site   TAVSİYELER | AÇIKLAMALAR VS. DONANIM GEREKSİNİMLERİ: Normal Düzey Eski PCler için: Hepsi kurulabilir (Ubuntu Mate,ChaletOS,Robolinux,Antergos) Size kalmış 1/2GBRam / P4 dualcore Orta Düzey Eski PCler için: Linuxlite,LXDE,MXLinux,PepperMint 512/1GBRAM / Pentium4 ve üzeri.. Çok eski pcler için: Tinycore,PepperMintOS,MXLinux Orn: 256MBRam / Celeron / other..   Tüm dağıtımların ekran görüntüsü,indirme adresleri kendi sunucularına aittir 3.party farklı işlem yapılmadı tamamen orjinal.Kısa özet açıklama tarafımdan deneyimlerime dayanarak inceleyerek sonuçlu yorumlarımdır.bazılarını sanal bazılarını real makinelerde test etme fırsatım oldu hepside birbirinden farklı güzel ve zengin özelliklere sahip herkezin zevkleri ve bakışı farklı olduğundan denemeden sonuç alınamamakta debian temelli olan sistemler uzun süreli güncelleme desteği ve program yükleme zengin uygulama paketlerine sahip depolara sahip tıpkı Arch depolarında olduğu gibi.Zaman buldukça konu arada güncellenecektir hepsi farklı yerlerde olması yerine tek sayfa altından vermek daha mantıklı diye düşünüyorum şimdilik bu kadar saygılarımla arkadaşlar.Tüm sistemler Türkçe dil dahil,çoklu dil seçenekleri ile gelir.Kurulumda Türkçe'yi seçmeniz yeterlidir.Üstteki dağıtımlardan beğenip indirdiğiniz ISO dosyalarını bildiğimiz windows yöntemleri gibi Usbdisk/Dvddiskler'e Rufus/Yumi ;ve benzer uygulamalar ile yazdırma işlemlerini yapabilirsiniz herhangi bir farklılık yoktur. Herkezin kendine göre kullandığı bir yazdırma aracı olsada yinede ben sağlam bulduğumdan ötürü belkide alışkanlık YUMI'i tercih ve tavsiye ediyorum. YUMI Download | Forsite YUMI ile Usbdisk'e Yazdırma İşlemi 1.Usbdisk seçilir 2.Listeden Grub4dos 3.ISO dosyası gösterilir (Linux-sistemi vb.) 4.Create butonu tıklanarak Usbdisk'e yazdırma işlemi yapılıp,kurulum işlemi başlatılır.   BİLGİ: Farklı site ve forumlarda verecek olanlar konu düzenini bozmadan alıntı olarak belirtirler ise,sevinirim kolay gelsin! Zaman buldukça sayfayı güncellemeye çalışacağım. Esenlikle Kalınız! 
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...