Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Saati Hep Aynı Açılıyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Bir saat önce, abdulhey_ yazdı:

bios saati ile oynamıştım o da sabit durmuyordu onu hallettim bu sefer windows saati her pcyi açışta hep 21 kasım 2016 saat 13. 00 olarak açılıyor. yardımlarınızı riaa ediyorum. ne yaptımsa düzeltemedim.

Bu sana bir işaret olabilir mübarek, 21 kasımda bir olay yaşayacaksın. Yada bilgisayarına 3 harfli bir şey girmiştir ortadaki harfi "i"  :troll:

Masaüstü pc ise bios piline bakmak lazım. Windows 10 kullanıyorsan ondan da olabilir. :D

8 dakika önce, yasak_ask yazdı:

Bu sana bir işaret olabilir mübarek, 21 kasımda bir olay yaşayacaksın. Yada bilgisayarına 3 harfli bir şey girmiştir ortadaki harfi "i"  :troll:

Masaüstü pc ise bios piline bakmak lazım. Windows 10 kullanıyorsan ondan da olabilir. :D

:) sen diyorsan doğrudur. pille ne ilgisi var internetede pilden bahsedilmiş. ne yapıcaz pili çıkartıp yenidenmi takıcaz? windows 7 ultimate 64 bit bu arada. ve masaüstü. alıcam diyordum ya aldım en az 2500 tl lik makina ama ben 1000 tl ye aldım :)

10 dakika önce, agitsonkurt63 yazdı:

aga pilli bitmişse biosta yaptığın ayarlar kayıtlı kalmaz pc de deepfreeze varsa açıp bide  windows dan 

düzelt

3 yıllık makina pilin biteceğini sanmıyorum. 10 yıllık dandik makinam vardı onda bile bitmemişti. bios saati ile oynadım ondan sonra oldu. biosun tarih ve saatini düzelttim ama windowsunki böyle oldu.

Edited by abdulhey_

sen yinede bir bios pilini degistir öyle dene kardes. Bendede 8 yillik bir leptop ve de 4 yillik bir leptop vardi 4 yillik leptopun ki erken bitti. benimde her acilista saati sifirliyordu. Degistim pili hersey düzeldi. Baska bir bilgisayarin varsa onunkuyle bir degistir dene....

18 dakika önce, forjest yazdı:
  Hide contents

bvboglf5.png

bunu yaptım değişmedi sayın forjest.

32 dakika önce, temonas yazdı:

BIOS Default, problemi çözmeli. Bir dene istersen (Önce F9 ve enter, sonra F10 ve enter).

bios uefi bios yeterince anlamıyorum default f9 f 10 çözermi olayı. pc yi yeni aldım. ayrıca bios düzeldi windows saati her pc yi açışta 21 kasım 2016 oluyor.

Edited by abdulhey_

8 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

bunu yaptım değişmedi sayın forjest.

bios uefi bios yeterince anlamıyorum default f9 f 10 çözermi olayı. pc yi yeni aldım.

Evet, UEFI setup bu ayarlar bakımından BIOS setup ile aynıdır.

Eğer default ayalarda çözüm olmazsa;

Alttaki komutu kısayol oluşturup, sağ tuşla tıklayarak yönetici olarak çalıştırırsan, Tarih ve saati internet sunucularından otomatik güncelleyecektir

w32tm /resync

biosu güncelledim olmadı. enerjiyi komple kestim yeniden açtım biosa girdim tarih ve saat kendiliğinden doğru biçimde ayarlanmıştı. ama sonraki bakışlarımda yine 21 kasım 2016 yı gösterdi ne varsa o tarihte.:)  bu durumda enerji ile bir sorun var sanırım değilmi?

edit:flash bellek takılı idi denemek için çıkardım yine kendiliğinden doğrulasnmıştı biosta. bu durumlar bios pilinin bittiğinimi gösteriyor?

Edited by abdulhey_