Jump to content

Lenovo G510 Açılışta Arada Ekrana Görüntü Vermiyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar temmuz ayında bilgisayarımı arada ekrana görüntü gelmemesi şikayeti üzerine garantiye gönderdim 2 temmuz da garantisi bitmişti klavyeye su dökülmüş dediler bir parça ve hizmet ücreti dahil 160 tl aldılar aynı şikayet halen devam ediyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz 

Ekrana görüntü gelmemesinin sebebi ekran ile anakart arasındaki flexi kabloların zarar görmesinden kaynaklanıyor olabilir. Garantin dolmuş madem sorunuda söylemişler keşke kendin alıp taksaydın klavyeyi daha az masraflı olurdu. Ayrıca onların sorumluluğu bu, sorunu kesin olarak belirleyip senden öyle ücret talep etmişler. Yani belki klavyeden kaynaklı bir sorun değil, boşuna değiştirdiler? Tekrardan para mı vereceksin bunun için. Yazık günah yani 

Deneme yanılma yapmak lazım. Bilgisayarcıya gidip elinde parça varsa tek tek denemek lazım aslında. Mesela önce ekranın yerine başka bir ekran takıp denemesi gerek gibi.. 

Sen yinede dediğimi düşün. Lenovo ya gidip elindeki servis formlarıyla beraber sorunum giderilmedi , yanlış tesbit etmişsiniz, tekrar bakılmasını talep ediyorum diyebilirsin. 

bkrydn68 nickli arkadaş her ne kadar memnun kalmasa da ben z500 sahibiyim ve garantim yeni bitti. 2 sene içerisinde 1 defa arıza oluştu oda anakart yanmıştı. Değiştirdiler, şuan sorunum yok. Geçenlerde komple söküp fan temizliği / macun değişimi yaptım. Ayrıca SSD taktım, dvd yerine kendi hdd sini taktım felan derken tüm işlemlerden sonra herhangi bir sorun çıkarmadı şansıma. 

10 saat önce, maxpayne.29 yazdı:

sa lord figo senin sorunun data kablosundan kaynaklanıyor tamirini yapabilirim istanbulda yasıyosan kadıköy yazıcıoglunun oraya gel halledelim uyguna

cep telefonumu vereyim ararsın dusunursen 80 tl hallederiz fan bakımıda yaparız

O nasıl bir data kablosu 80tl. Kurşun geçirmez herhalde :troll: 

Zamanında HP Dv6000 notebook'um vardı. Flex kablosu hasar görmüştü. İnternetten baktım 5 tanesi 10tl + kargo idi. Uğraşmamak adına yakındaki bilgisayarcıya sordum adam tanesini 10dolar + kdv dedi. Tabi ki internetten aldım, 1 tanesini kullandım 4 tanesi hala duruyor ^_^

4 dakika önce, lord_figo18 yazdı:

alemsin üstad teste soktursam sorun belli olur mu sence

Yani servis bu sorunu bulabilecek yetkinlikte ve donanımdadır. Bulurlar diye düşünüyorum. Elektronik işinde net ve kesin konuşmamak lazım. Her şey çıkabilir işin içinden :D

11 saat önce, yasak_ask yazdı:

O nasıl bir data kablosu 80tl. Kurşun geçirmez herhalde :troll: 

Zamanında HP Dv6000 notebook'um vardı. Flex kablosu hasar görmüştü. İnternetten baktım 5 tanesi 10tl + kargo idi. Uğraşmamak adına yakındaki bilgisayarcıya sordum adam tanesini 10dolar + kdv dedi. Tabi ki internetten aldım, 1 tanesini kullandım 4 tanesi hala duruyor ^_^

tabi canım.adam dükkan kirası-elektrik-vergi verecek.Eleman maaşı verecek.Hyrına iş yapacak.Çok biliyosunuz siz.

11 saat önce, triyak72 yazdı:

tabi canım.adam dükkan kirası-elektrik-vergi verecek.Eleman maaşı verecek.Hyrına iş yapacak.Çok biliyosunuz siz.

Tüm bu harcamaları olması bir kabloyu 80 liraya değiştirmesini gerektirmez bence. Bu bildiğin soygundur. Neden bu kadar zoruna gidiyor? Sende mı aynı şeyi yapıyorsun? 

Ben diğer çözüm yollarını her zaman gösteririm, söylerim isteyen istediği şekilde yapar. 

Bak başlık sahibi bir klavye değiştirtmiş servise 160 lira para ödemiş. 15 gün önce Acer marka bir notebook'a klavye alıp taktım. Arkadaşımın notebook'u idi. Klavye + kargo 33 lira maliyeti oldu. 

O kablo için kasa dağıtılıyor.Klavye değiştirmeye benzemez.Ortalama bir servisin elaman masrafı hariç günlük 100-150 TL gideri vardır.İşin içine çalışan girince en az 70-100  TL daha eklenir giderre.Hayatında iş yeri çalıştırmamış,esnaflık yapmayan birinin bu şekilde insanlara kazıkçı yaftası yapıştırması çok garip.O parayı vermek istemezsen kendinde alıp taklarsın.Becerebiliyosan bu senin en doğal hakkın.

Edited by triyak72
ek

Bir saat önce, triyak72 yazdı:

Hayatında iş yeri çalıştırmamış,esnaflık yapmayan birinin bu şekilde insanlara kazıkçı yaftası yapıştırması çok garip.

Tanımadığın, hayatını bilmediğin biriyim. Bu yorumunu mantıklı bir şekilde tekrar gözden geçirmeni öneririm.