Jump to content

[yardım] Dosya Sistemi önerisi?

PColik
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir flash disk aldım. SanDisk 64GB Dual Drive USB 3.0

Aldıktan sonra keşke iki tane 32GB alsaydım dedim ama son pişmanlık çare etmiyor. Arkadaşlar ben bu diski sürekli sil-yükle şeklinde kullanmayacağım. Her zaman yanımda taşımam gereken dosyaları atıcam ve sürekli orda kalıcak. Şöyle bi sıkıntı var. Dosya sistemini FAT32 yaptığım zaman 4 GB dan büyük dosyalar atılmıyor. NTFS yaptığım zaman telefonum USB yi görmüyor. Hem bilgisayarın, hem telefonun görmesi ve istediğim büyüklükte dosya atabilmem için exFat yaptım. Bu seferde içine film attığım zaman televizyon görmedi. Bizde LG nin 2015 te çıkan 4K Smart TV si var. FAT32 ve NTFS i destekliyor. NTFS i bile destekliyor düşünün yani. Ama exFat i görmedi. Buna nasıl bir çözüm ayarlayabiliriz. Veya 32+32 olarak iki parçaya bölebilir miyim? Biri exFat, biri NTFS olacak şekilde. Veya başka nasıl bir çözüm olursa artık. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, şimdiden sağolun :)

34 dakika önce, mahmut_elmas06 yazdı:

Please register to see this content.

Diski iki bölümde biçimlendirebilirsin.

Windows Disk Yönetimi kullanarakta programsız yapabilirsin.

Windows Disk Yönetiminden olmuyor kardeş. Birkaç Partition Manager programı denedim, senin söylediğin programı da denedim, bölümlüyor fakat USB disklerde sadece tek bir bölümün aktif olabileceğini söylüyor hepside. Atıyorum 32+32 yaptım. Bu 32 lerden sadece bir tanesi bilgisayarımda gözüküyor. Diğerini aktif edince bu sefer aktif olan pasifleşiyor. Aynı anda bütün bölümlere harf atanamıyor. Öyle bi sıkıntı varmış. Yani programla falan olacak iş değilmiş :)

Yinede sağolasın kardeşim yardımın için.