Jump to content

1500 Tl Altı Fiyata Laptop önerisi

porketles
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar 8 yıllık laptopumun anakartı yandıdığın 1-2 gün içinde yeni laptop alacağım.

Kullanım amacım oyun oynamakdeğil.Az offıce programları kullanırım.Genelde ınternette sorf ve fılm falan ızlemek ıcın kullanacagım.Bataryası  4-5 saat cıvarı gıtsın.Bır de laptopu teknoloji magazalarının  bırınden alacagım.Onerıler ona gore olursa sevınırım.

Verılen cevaplar hızlı olursa cok ıyı olur.Cunku odev hazırlamam lazım hafta sonu.Muhtemelen cumartesı alacagım.

Bır de bende 120gb samsung evo 750 ssd var.Aldıgım laptop a taksam garantı dısı kalır mı?Sımdıden herkese tesekkurler.Bılgısayar olmadıgı ıcın sık olarak cevap yazamayabılırım.Kusura bakmayın.

Edit:Hp 250 g4 i5 6200u laptop aldım.Tavsiyeler için teşekkürler...

Edited by porketles
Konu başlığı

atom islemcili notebook lar var aslinda ama cok fazla birsey beklememelisin 800 tl 1000 tl civari ücrete alacagini düsünüyorum 

genelde ekrankarti intel grafik 2 gb rem olur ama pil ömrü cok güzeldir 2 senelik notebook bile 3.5 saat size pc ile kullanmanizi olanak sagliyor 

ama wörd vs gibi seylerde tarayicilarda rem düsük oldugu icin biraz seni etkileyebilir 

aldigin leptop un garanti servisi var ise sizin bulundugunuz yerde götürüp makbuzu verip ssd takmalarini istersin onlarda sana bir maliyet cikarir yani para isterler onaylarsan elindeki yogunluga göre degisir genelde ama 2 saat ile 1 hafta arasi degisir bekleme süresi 

• Like 1

14 dakika önce, firtina_limani yazdı:

atom islemcili notebook lar var aslinda ama cok fazla birsey beklememelisin 800 tl 1000 tl civari ücrete alacagini düsünüyorum 

genelde ekrankarti intel grafik 2 gb rem olur ama pil ömrü cok güzeldir 2 senelik notebook bile 3.5 saat size pc ile kullanmanizi olanak sagliyor 

ama wörd vs gibi seylerde tarayicilarda rem düsük oldugu icin biraz seni etkileyebilir 

aldigin leptop un garanti servisi var ise sizin bulundugunuz yerde götürüp makbuzu verip ssd takmalarini istersin onlarda sana bir maliyet cikarir yani para isterler onaylarsan elindeki yogunluga göre degisir genelde ama 2 saat ile 1 hafta arasi degisir bekleme süresi 

Atom ıslemcı cok dusuk kalır.Ben 4gb ram ve i3 5. nesıl falan dusunuyorum.1400 e falan var.Ancak pıl performanslarını kestıremıyorum.

Interne

2 dakika önce, 34ero yazdı:

Please register to see this content.

Internetten almak ıstemıyorum.Bozuk cıkar vb. durumda degısım suresı falan sıkıntı yaratır.Teknosa,bımeks,medıamarkt,vatan dan bırınden alacagım.Yıne de onerınız ıcın tesekkurler.

37 dakika önce, porketles yazdı:

Interne

Internetten almak ıstemıyorum.Bozuk cıkar vb. durumda degısım suresı falan sıkıntı yaratır.Teknosa,bımeks,medıamarkt,vatan dan bırınden alacagım.Yıne de onerınız ıcın tesekkurler.

• Like 1

11 saat önce, wMwMw yazdı:

bu ürünü kullanıyorum tam fiyat performans ürünü ürünü aldıktan sonra

+8 gb ram takıp 12 gb ta yükselttim

+120 gb ssd takıp windows 10'u bu ssd ye kurdum 10sn den kısa sürece açılıyor 

+üzerinde gelen 500 gb hdd yi dönüştürücü kullanıp optik sürücü slotuna taktım

+usb dönüştürücü alıp mevcut dvd-rw yi usb den kullanıyorum

500 gb da harici hdd aldım dahili 500 gb hdd mi buna yedekliyorum sürekli

çok memnunum 

4 saat önce, cengoverdi yazdı:

bu ürünü kullanıyorum tam fiyat performans ürünü ürünü aldıktan sonra

+8 gb ram takıp 12 gb ta yükselttim

+120 gb ssd takıp windows 10'u bu ssd ye kurdum 10sn den kısa sürece açılıyor 

+üzerinde gelen 500 gb hdd yi dönüştürücü kullanıp optik sürücü slotuna taktım

+usb dönüştürücü alıp mevcut dvd-rw yi usb den kullanıyorum

500 gb da harici hdd aldım dahili 500 gb hdd mi buna yedekliyorum sürekli

çok memnunum 

Bimeks ten 1529 tl ye bu bilgisayarı alıdım.Hp yi aradım ssd ve ram takviyesi garantiyi bozmaz dediler.Eğer eklenen parçalar nedeniyle sorun oluşmaz ise.İlk izlenimim iyi.Yalnız ssd ye alışmışım.7 yıllık bilgisayarım bundan daha hızlı açılıyordu ki onda uefi yoktu.Muhtemelen bunu da açıp ssd yi takacağım.Bu arada bu laptop u kullanıp wifi sorunu yaşayan varsa çözümünü buldum.

DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

- [ Madde 10-16 ]Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.