Jump to content

Tema Uyguladıktan Sonra Açılmayan Bilgisayarım

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

o deviantart taki temaların yapılışını yabancı bir adam anlatıyordu. bir yere kadar geldim sabrım tükendi. bende yapacaktım tek tek not aldım nasıl yapıldığını. ama hakikaten zor iş biraz.. dün akşamda işte tesadüfen o temalardan biri denk gelmiş. hatta geçende de öyle bir olay olmuştu formatla ancak işi aşmıştım galiba. tema belli zımparalanmış görüntü verilmiş butonları falan renkli. tema çok güzel ama yine format attıracak hale getirdi beni. ilk önce bir kaçkez masaüstüne karşılama ekranına kadar geldi.hem temayı kaybetmek istemiyordum hemde başımın belaya gireceğini fark ediyordum. acaipte kasıyordu sistem epey yüksek özellikli olmasına rağmen. ve yine malesef ikinci şey başıma geldi.

sistem karşılama ekranına kadar geliyor sonra sinyal verir gibi bir bembeyaz oluyor bir kara. bildiğim kurtarma yöntemlerinin hepsini denedim. şans hiç geri yükleme noktasıda yoktu.güvenli modların hepisni denedim. ama büyük ihtimalle onlarıda etkiliyordu. güvenli mod geliyor simsiyah hiç açılamadan formata geçiyordu. çünkü format araçları ile onardan gelşmiş kurtarma seçeneklerine geliyordum. başlangıçta hangi tuşla giriliyor F8falan denedim ama olmadı. yapılabilecek bir şey varmı arkadaşlar? dediğim gibi karşılama ekranında trafik lambalarında gibi takılıp kalıyorum ve denediklerimden başkadabir şey yapamadım. formattanda bıktım artık.

Temaları uygulamadan önce hem sistem geri yüklemesi noktası oluşturmanız hemde acronis true image gibi yazılımlarla veya windows'un kendisiyle sistem görüntüsü yedeği alsaydınız bu tarz problem yaşadığınızda 2side sizi kurtarabilirdi yapılack herşeyi uygulamışsınız yapacak birşey kalmamış tekrar formatlamanız gerekecek gibi gözüküyor benim nezdimde bu yönde tabi diğer arkadaşların yorumlarıda sizi daha iyi yönlendirecektir.

40 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

Temaları uygulamadan önce hem sistem geri yüklemesi noktası oluşturmanız hemde acronis true image gibi yazılımlarla veya windows'un kendisiyle sistem görüntüsü yedeği alsaydınız bu tarz problem yaşadığınızda 2side sizi kurtarabilirdi yapılack herşeyi uygulamışsınız yapacak birşey kalmamış tekrar formatlamanız gerekecek gibi gözüküyor benim nezdimde bu yönde tabi diğer arkadaşların yorumlarıda sizi daha iyi yönlendirecektir.

bir sürü geri yükleme noktası oluşturuluyor diyordu programlarım onlara güvenmiştim..

Şunu yapabilirsiniz sanırım. Çalıştığından emin olduğun bir temayı flash belleğe kopyala(temanın adı x olsun. x klasörünü kopyala.)

Sistemi live CD ile aç. C:\WINDOWS\Resources\Themes dizinine gel. Orada windowsun teması dışında hangi tema yüklüyse(sisteme uygulayıp da sorun veren tema.) o temanın klasör adını ve klasör içindeki msstyles uzantılı tema adını birer birer kopyalayıp flash belleğe kopyaladığın temanın klasör adına ve msstyles uzantılı tema adına ver. Sanki flash belleğe kopyaladığınız tema sisteme yüklü gibi olacak. Ardından live cdyi kapatıp sistemi normal şekilde başlat. Eğer yine açılmıyorsa sistem dosyaları uyumsuz sürümle değişmiştir. Ya da değiştirilen sistem dosyalarından biri veya birkaçı bozuktur. Çaresini söylemek istemem bu psikilojik halinizle. Siz tahmin edin. Saygılarımla

Not: Tahminen söylüyorum. Eğer güvenli modda sistem açılmıyorsa bu C:\WINDOWS\Resources\Themes dizini içindeki temadan kaynaklanmaz. Çünkü güvenli modda sistem kendi temasını kullanır. Büyük ihtimalle shell32.dll, imageres.dll gibi dosyalar yüklendiyse uymsuzdur veya bozuktur.

10 saat önce, YAGMURADAM yazdı:

Şunu yapabilirsiniz sanırım. Çalıştığından emin olduğun bir temayı flash belleğe kopyala(temanın adı x olsun. x klasörünü kopyala.)

Sistemi live CD ile aç. C:\WINDOWS\Resources\Themes dizinine gel. Orada windowsun teması dışında hangi tema yüklüyse(sisteme uygulayıp da sorun veren tema.) o temanın klasör adını ve klasör içindeki msstyles uzantılı tema adını birer birer kopyalayıp flash belleğe kopyaladığın temanın klasör adına ve msstyles uzantılı tema adına ver. Sanki flash belleğe kopyaladığınız tema sisteme yüklü gibi olacak. Ardından live cdyi kapatıp sistemi normal şekilde başlat. Eğer yine açılmıyorsa sistem dosyaları uyumsuz sürümle değişmiştir. Ya da değiştirilen sistem dosyalarından biri veya birkaçı bozuktur. Çaresini söylemek istemem bu psikilojik halinizle. Siz tahmin edin. Saygılarımla

Not: Tahminen söylüyorum. Eğer güvenli modda sistem açılmıyorsa bu C:\WINDOWS\Resources\Themes dizini içindeki temadan kaynaklanmaz. Çünkü güvenli modda sistem kendi temasını kullanır. Büyük ihtimalle shell32.dll, imageres.dll gibi dosyalar yüklendiyse uymsuzdur veya bozuktur.

sonuncusu doğru bence. fikrin güzel ama fayda edeceğini sanmıyorum.çünkü güvenli modda da açmadı.sanırım format atmak istiyorsunuz dedi bende 4-5. ci güvenli mod da formata yönlendirince attım format.

Edited by abdulhey_