Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ekstra Notebook Hdd Yuvası

porketles
 Share

Recommended Posts

FRISBY FA-7832NF 2,5" SATA EXTRA NOTEBOOK HARDDISK YUVASI 

Arkadaşlar bu ürünü aldım.Montajı yaptım.Hdd çalışıyor ve pc görüyor.Ancak cpu  sürekli %20 - 25 çalışır vaziyette kalıyor.Hdd de sorun yok.Problemin kaynağı ne olabilir?Normalde tek hdd ile kullanınca sıkıntı kalmıyor.

Sorun çözüldü.Baka bir forumda çözümü bulunmuş.Oradan alıntılıyorum.

Merhabalar, bende Casper Nirvana kullanıcısıyım ve bu sorunla karşılaştım ve ÇÖZDÜM.
Aslında çözülecek bir durum değil bu. Almış olduğum HDD Caddy kızaktaki bi özellik olsa gerek.
Yaklaşık 2 hafta boyunca onlarca sefer Casper müşteri hizmetinimi aramadım, BIOS update'ler mi yapmadım, neler gelmediki pc nin başına :)
En sonunda Caddy kızakın sata kartı ile DVD Writer'ın sata kartını değiştirmeyi düşünüp her ikisinide parça pinçik etmiştimki Caddy'nin içinde, HDD'nin bağlandığı yerin hemen yanında ufak bir çentik dikkatimi çekti. Sağa sola yön verilebilen 3 kademeli bu çentiki ikinci kademeye getirip bi daha denedim ve sonuç oh my god :D

Edited by porketles

On 29.10.2016 at 07:00, firtina_limani yazdı:

Please register to see this content.
 v

buraya bir bakarmisin senin hdd ni kullanan bir program vardir yoksa kullanmaz bende de var ve en dandik ürünü ama bende  bile sorun yok herhalde vürüs yemis olabilir

Virüsle alakası yok.Aynı hdd yi normal bölüme takıyorum,normal çalışıyor.SSD yi cd rom kısmına takıyorum.bu defa yine system 20*25 cpu kullanıyor.Görev yöneticisinden baktım kullanan ana işlem  ntoskrnl.exe.Google da çözümleri arattım.Denedim hepsini bir türlü çözemedim.Harici hdd ile kullanınca sıkıntı yok.