Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Format Win10 Dan Win7 Ye Geçmek Istiyorum.

melihbursa16
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selam ve sevgi ile...

Ben yeni laptop aldım win10 yüklü ama ben bunu win7 ye çevirmem gerekiyor iş dolayısı ile.

Gereken UEFİ sistemli işletim sistemlerim elimde var ama ben laptopun bios ayarlarından yapamadım sanırım çünkü birtürlü cd veya usb den boot edip format atamadım.

ama özelden ama burdan yardımcı olabilcek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Marka / Model : HP    Model: 15-ba009nt 

Şu videodaki seçeneklerden secure boot u kapat.Bios  girmek için f10 a basacaksın.Daha sonra kaydet çık ve bilgisayarı yeniden başlat.Yeniden başlarken sürekli esc ye bas.Çıkan menüde boot options a gir.Usb nin başında uefi yazan seçeneğini seç.Ve kuruluma başlayabilirsin.

Bu arada format atacağın iso yu rufus ile uefi için gpt olarak yazdırmalısın.

Öncelikle çok teşekkür ederim ama defalarca izmeme rağmen hiçbişey anlamadım. aynı menü ve bios ayarlarını bende yapıyorum ama yinede olmuyor.

5 saat önce, BOMBOM07 yazdı:

Hard Diskten Format Atma

mEmV0V.png

RQ2a26.png

pEl7lm.png

kEm2mA.png

Nkmym5.png

aXm4m5.png

yVgyBj.png

Please register to see this content.

Teşekkür ederim. Bu menüye nerden nasıl giricez.

Şimdi, yamtar5835 yazdı:

elindeki uefi sistemi rufus ile usb diske yazdır UEFİ olduğune emin ol. usb den format dene. ama rufusu kullanırken ortadaki "diskj bölüm düzeni" ayarından  "UEFİ bilgisayarlar viçin GPT bölüm düzeni" ni seç. yoksa olmaz.

Teşekkür ederim şimdi deniyorum inşaallah olur.

Nth6 sadece 7 ve 8.1 kullanilabiliyor.10 da henuz calismiyor .biosta ilk baslangici usb secmelisiniz ayrica rufus ile yazdirilan sistemi normalde algilamasi lazim.Diyelim hicbise gormedi acilista kurtarma seceneklerine gidip manuel olarak konumdan usb girip setup ile format atilabilir

On 30.10.2016 at 10:20, casper0007 yazdı:

Nth6 sadece 7 ve 8.1 kullanilabiliyor.10 da henuz calismiyor .biosta ilk baslangici usb secmelisiniz ayrica rufus ile yazdirilan sistemi normalde algilamasi lazim.Diyelim hicbise gormedi acilista kurtarma seceneklerine gidip manuel olarak konumdan usb girip setup ile format atilabilir

Ne yaptıysam olmadı. Bukadar zor olmamalıydı ama nerde eksik hata yapıyorum anlamadım.

• 1 ay sonra...

Efi sistemli değil de normal windows kurulumu yapmanı tercih ederim çünkü windows 7 istiyorsun. Bunun için:

1- RÜFUS programında iso dosyanı seçip, normal bios ve MBR seçmelisin.

2- BİOS'ta efi değil LEGACY olsun daha sonra boot sırasında 1. sırada USB BELLEĞİ olsun.

Bu şekilde sorunun hallolacağına inanıyorum.

• 2 hafta sonra ...
On 30.10.2016 at 11:20, casper0007 yazdı: