Jump to content

Laptop Fanındaki Gereksiz Hız

theater5583
 Share

Recommended Posts

Laptop Lenovo G580 geçenlerde bilgisayara virüs girmesi sebebiyle format attım formatdan sonra fan gereksiz yere sürekli hızlı dönmeye başladı format atmadan önce sadece işlem yoğunluğu arttı mı fan hızını artırıyordu şimdi ise sürekli hızlı bir şekilde dönüp ses yapıyor hiç yavaşlamıyor sebebi nedir işlemciyi gereksiz yere çalıştıran birşeyler mi vardır donanımsal mı yazılımsal mı nasıl çözebilirim yarıdmcı olurmusunuz

Sürücülerinizi güncellediniz mi?Driverpack Solution ı indirin.Eksik sürücüleri kurun.Bir de görev yöneticisinden baktınız mı sürekli cpu kullanan bir işlem var mı diye?Format sonrası olmaya başladı ise büyük ihtimalle sürücü sıkıntısıdır.

5 saat önce, kaya_928 yazdı:

Enerji programı var bitane laptoplara ait onu kurun ve tekrar bakın, bunun dışında görev yöneticisinden işlemci ve ram kullanımına göz atabilirsiniz, pcye yük bindiren bişey varmı diye..

Onu yüklediğimde de değişen birşey olmadı.

5 saat önce, porketles yazdı:

Sürücülerinizi güncellediniz mi?Driverpack Solution ı indirin.Eksik sürücüleri kurun.Bir de görev yöneticisinden baktınız mı sürekli cpu kullanan bir işlem var mı diye?Format sonrası olmaya başladı ise büyük ihtimalle sürücü sıkıntısıdır.

Güncel Hepsini Tek Tek Yapdım Kendi Sitesinden.Sanırım Format Kaynaklı sorundu tekrar format attım düzeldi arada dinleniyor :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By artae
      Disk Space Fan 5.0.5.0 Portable | 3 Mb
      The next generation disk space analyzer. Scan your disk with the fastest speed, get what is taking your disk space immediately.

Fantastic Space Usage Visualization
      Disk usage visualization with fantastic animation.Managing disk space is no longer a dull work.
      Finding Big and Duplicate Files Easily
      Folders and files are sorted by their size. Duplicate files are side-by-side listed.Various types of filters can apply. You can catch "bad guys" easily.
      The Fastest Speed of Scan Disk
      Thanks to the Master File Table(MFT) technology, Disk Space Fan can gain the fastest disk scan speed. MFT is also used by famouse software - Everything.
      System Requirements:OS: Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
      Home Page-http://www.diskspacefan.com/
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/7F31C08896E913C/vrcp2.Disk.Space.Fan.5.0.5.0.Portable.rar

https://rapidgator.net/file/89db824310b0fa3617ae85a975070966/vrcp2.Disk.Space.Fan.5.0.5.0.Portable.rar

• By CizreliÖzgür
      Herkese hayırlı akşamlar ve iyi forumlar. İnşaat mühendislerinin kullandığı çizim,tasarım vb programları rahatlıkla kullanabileceğim 6.000 TL eğer ki çok zorlarsam 7.000 TL 'ye kadar laptop tavsiyelerinizi alabilir miyim? En yakın zamanda almak zorundayız, şimdiden tüm önerilere teşekkürler.

Edit: Konunun yanlış yere açıldığının farkına vardım. Kusura bakmayın!
    • By ersan7474
      Merhaba, windows 10 kurdum bilgisayarıma. Ufak bir sorunum var. Bir klasör yada uygulama açtığımda pencerenin konumu her açlışta değişiyor. Bir açıyorum sola yaslanmış, tekrar açıyorum ortada altta, tekrar açıyorum sağa üst köşeye çıkmış gibi.. Pencereleri en son açtığım konuma nasıl sabitleyebilirim?

• By agoram
      Selamlar arkadaşlar şimdi ben Win setup From Usb yada Rufus İle kurulum yapmak istiyorum ama rufus hiç kurmuyor Win setup From Usb de kurulum yaparken flash diski 2 bölüm halinde gösteriyor kurulum ekranında geldiği vakitte disk bulunamdı diyor altaki resimde 

• By bahadır28
      Herkese merhabalar,
      3500TL fiyat bandında günlük,ofis film izlemek ve arada oyun için bir laptop almak istiyorum kendi araştırmalarım sonucu  Hp 15-da1001nt karar verdim sizlerinde önerebileceği bir bilgisayar önerisi var mı bir de Hp 250 g7 6MP65ES ile  Hp 15-da1001nt arasındaki fark nedir  anlayamadım 2sininde özellikleri aynı duruyor.
      Şimdiden Teşekkürler
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...