Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hangi Internet Sağlayıcıyı Tercih Etmeliyim

YILDIZAVCISI
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar.Aralık ayının 3 ünde ttnet ile sözleşmem bitiyor memnun degilim hız düşürdüier.Kurban bayramında 10 gün internetimi kestiler hiçbir sebep yokiken arızayı yaptıktan 5 günsonra 2 gündaha internet kesildi.Kopmalar çok fazla oluyor.Hangi internet servisini tercih etmeliyim?.Kapatma dilekçesini tahüt gününe birgün kala versem cezai işlem uygulanırmı tahüt günü cumartesine gelmekte.Altyapı fiber yok bakır kablo var.

Dilekçeyi cuma verip pazartesi işleme konmasını söyleyebilirsin sözleşme bittiği için herhangi bir cezai işleme tabi tutamazlar en azından.TTnetten memnun değilsen uydunet(turksat) var,süperonline hani fiber istiyorum şu olsun şu fiyat aralığında olsun dersen uygun tarifeleride bulup ekleyebiliriz buraya :)

@YILDIZAVCISI servis sağlayıcıların hepsi aynı.Bi taraftan avantaj sağlıyorsa diğer bir taraftan bu avantajı sıfırlayacak bi şey yapıyor illa. Ben şu an vodafone adsl abonesiyim. Seçme nedenim sadece fiyat başka hiç bi farkı yok.Şuan ki tarife 16mbps 60 akn limitsiz fiyat  39 tl. Eğer tanıdık vodafone bayi çalışanı varsa rica et seni vodafone ailesine özel süpernetli yapsın sen de aynı fiyata al. Yoksa hepsi aynı.

• Like 2

16 dakika önce, ratapan yazdı:

@YILDIZAVCISI servis sağlayıcıların hepsi aynı.Bi taraftan avantaj sağlıyorsa diğer bir taraftan bu avantajı sıfırlayacak bi şey yapıyor illa. Ben şu an vodafone adsl abonesiyim. Seçme nedenim sadece fiyat başka hiç bi farkı yok.Şuan ki tarife 16mbps 60 akn limitsiz fiyat  39 tl. Eğer tanıdık vodafone bayi çalışanı varsa rica et seni vodafone ailesine özel süpernetli yapsın sen de aynı fiyata al. Yoksa hepsi aynı.

Hepsinin aynı olmasının nedeni belli adsl tarifeleridne alayı turk telekomun altyapısını kullanıyor kısacası dolaylı yoldan hepsi aynı kapıya çıkıyor aslında ( Uydunet hariç)

16mbps 60 akn limitsiz fiyat  39 tl. Eğer tanıdık vodafone bayi çalışanı varsa rica et seni vodafone ailesine özel süpernetli yapsın sen de aynı fiyata al.

bu kampanya devam ediyormu tanıdık yok vodofonda rica etsem herhangi bayi elemanından.İnterneti 10 gün sebepsiz yere  kesiyormu vodofon kopmalar oluyormu.

TURKNET de tahütsüz  150 AKN hattının desteklediği max hız sabit telefon dan 1000 dakika her yöne

hatta 1.kademe uluslararası sabit telefon görüşmeleri de 1000 dakikaya dahil, toplam 60 tl beğemezsen çık

müşteri desteği  iyi (bana göre)tavisye ederim.

Please register to see this content.

• Like 1

44 dakika önce, YILDIZAVCISI yazdı:

16mbps 60 akn limitsiz fiyat  39 tl. Eğer tanıdık vodafone bayi çalışanı varsa rica et seni vodafone ailesine özel süpernetli yapsın sen de aynı fiyata al.

bu kampanya devam ediyormu tanıdık yok vodofonda rica etsem herhangi bayi elemanından.İnterneti 10 gün sebepsiz yere  kesiyormu vodofon kopmalar oluyormu.

Hocam gidip bi deneyin şansınızı.Kampanya süreli bi kampanya değil sadece çalışanların kendileri ve yakınları yararlansın diye uygulanıyor.Bizim memlekette ttnet harici adsl abonesi olanlar çok az.Birazda bayi abone sayısını arttrımak için yakınları olmasa bile bu kampanyaya dahhil edebilirler sizi.

süperonline  ye bulaşma derim.Ben epey mağdur oldum.TTnet alt yapısını kullanıyor.TTnet geldi interneti bağladı  süperonline  yaklaşık 1 ayda bir modem gönderip interneti faaliyete geçiremedi.D smarta geçtim şu anda memnunum.Hepsi ttnetin alt yapısını kullanıyor ama ttnette nasıl bir pazarlama anlayışı varsa...Bezirgan gibi ttnet ofisine gidiyorsun sana öle bir pahalı fiat veriyorlar sanki adamların müşterisi değilsin.İptal ettirincede 66 tl dedikleri fiatı 41 tl ye kadar telefonda indirdiler.Ama ben kabul etmedim.D smarttan şimdilik memnunum ne taahüt ettilerse aynen uyguluyorlar.

Eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek aynı eşşek :D Hepsi aynı iyi denilen farklı isimdeki şirketlerde taşoron olarak ttnet alt yapısı üzerinden iş yapıyorlar kısaca birbirlerine mahkumlar alt yapısı kötü olan lokasyonlarda illaki ttnet yada bağlı olan farklı isimlerdeki alt yapılarını kullanan taşoron şirketler olmakta.Alt yapısı olmayan bağımsız şirketler varsa ve fiyat ve kaliteli hizmet veriyorsa ne ala ona geçilebilir herhalde şahsen bu aralar vodafone'nu çevremden ara ara duymaktayım nedir ne değildir iyi araştırmak lazım.

• Like 1

Bir saat önce, forjest yazdı:

Eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek aynı eşşek :D Hepsi aynı iyi denilen farklı isimdeki şirketlerde taşoron olarak ttnet alt yapısı üzerinden iş yapıyorlar kısaca birbirlerine mahkumlar alt yapısı kötü olan lokasyonlarda illaki ttnet yada bağlı olan farklı isimlerdeki alt yapılarını kullanan taşoron şirketler olmakta.Alt yapısı olmayan bağımsız şirketler varsa ve fiyat ve kaliteli hizmet veriyorsa ne ala ona geçilebilir herhalde şahsen bu aralar vodafone'nu çevremden ara ara duymaktayım nedir ne değildir iyi araştırmak lazım.

Aslında hepsi nerdeyse ttnet yapısı altında fakat uydunet yani Türksat alt yapısı olan yerler daha şanslı  farklı bir  alternatifi oluyor o da az bir bölgede var (kablolu tv alt yapısı kullanılıyor) 

Bütün firmalar Türk Telekom un altyapısını kullanıyor ve bu firmaları bağlantısını bina girişindeki tt kutusuna kadar Türk relekom yapıyor.Diğer firmalar bazı bölgeler hariç abonelerinin arıza sorularını çözümleyemiyor.Çünki diğer x bir firmadan internet alığınızda ve bunun arızası olduğunda yine bina girişindeki tt kutusuna kadar telekom gideriyor fakat x bir firma olduğu için anlaşma gereği daire içi ve ankastre arızalarına bakmıyor ve abone x firmasından muhattap bulabilmek için uzun süreler bekliyor ve sonucunfda bir elektrikçiye yönlendiriliyorlar veya telekom ekipleri geldiğinde onlardan rica ediyorlar.

Sizin bir arıza kaydı bildirin gidereceklerdir veya sorunun ne olduğunu sötleyeceklerdir.Eğer bina girişindeki tt kutusu sorunlu ise hangi firmadan internet alırsanız alın aynı sorunları yasarsınız.

Netde dolaşırken görmüştüm bu yazıyı bi incele istersen işine yarayabilir.

Alıntı

Değerli Arkadaşım

Benim sana nacizane tavsiyem eğer ikamet ettiğin binada kablo tv (türksat) varsa hiç düşünmeden uydunet alman. Aşağıda vereceğim linkteki pakete abone ol. Eğer film arşivi yapıyor isen ikinci linkte verdiğim hizmeti de kullan eğer aylık almak istersen 9 küsür tl, ama o hizmetide taahüdüne ekletirsen aylık yanılmıyorsam 4 veya 6 tl ye düşüyor. Ben o hizmeti de aldım. Normal paketimi gündüz kullanıyorum (indirme yapmadan) ama tüm indirmelerimi gece 00:00 dan sabah 09:00 arası yapıyorum (IDM yi programlıyarak) böylece gündüz kullandığım paketim hiçbir şekilde 3 mb düşmüyor ve fiyatıda bence çok iyi toplamda senin istediğin fiyatı geçmiyor.

Aylık paket linki

Ek (uyku yok) hizmet paketi linki

• 3 hafta sonra ...
On 18.11.2016 at 00:41, nadas21 yazdı:

Benimde sana tavsiyem Surnet taahüt yok Limit yok akn yok yeni nesil internet

aynen akn yokmuş

SurNet 16 Mbps

150 TL.

AKK (Adil Kullanım Kotası) Yok!

Limitsiz, Kotasız ve Ayrıca Taahhütsüz!

harika valla kaçırılmıcak fırsat
  • Like 1

bu tarz firmalar farklı farklı isimlerle bi çok şehirde mevcut kablosuz internet ağı veriyolar 

bi ara bende niyetlendim ama kafama iki soru takıldı

1) karlı yağmurlu havalarda sıkıntılı olduğunu duydum; mümkünatı var mı olabilir neticede çatıya kablosuz alıcı takıyorlar görüş açık olmalı değilse sıkıntı özellikle interneti aktif kullanan işyerleri için

2) güvenlik; nasıl bir ip dağıtımı var tatmin edici cevap alamadım 

3) anladığım sistem kontürlü gibi  ay sonu şak diye kesilebilir ücreti önceden yatırmalısın 

dedim 1 ay deneyeyim beğenirsem devam ederim olmaz dediler bende eyvallah dedim ve vazgeçtim ttnetten devam

• Like 1

16 saat önce, YILDIZAVCISI yazdı:

bugün vodofona anlaşma imzaladım 8mb 50gb 55tl olarak 7 işgününde açılır dediler.Hayılısı.

İlginç normalde istinai durumlar olmadığı sürece 48 saat ila 72 saat (2-3 gün) içerisinde bağlıyorlar interneti

Bugün ttnet saha kontrol ekibi geldi hatta yanlış bağlantı var dediler hatta onay veremediler bende bu gece saat24te benim kapatma talebim uzerine kapatıldı hatta bir sorun yoktu hata olsa internet olurmuydu dedim.hatta onay vermediler anladığım kadar zorluk cikartacaklar.allah tez zamanda bu milleti ttnetten kurtarsin.

ttnet  hattaki interneti aralık 5 den beri i kesmedi benim faturaya günlük 3tl yazıyorlarmış aralık 5te ıslak imzaile kapattıgım internet ücretlerini benden alma hakları varmı aradıgımda kapatma işlemlerimin sürdügünü söylüyorlar.tükedici haklarına başvursam yardımcı olurlarmı?.