Jump to content

Windows 7 Sp1 | 9 In 1 | Kasım 2016

MOTUN
 Share

Recommended Posts

29 dakika önce, akMurat yazdı:

10 varken 8 ile uğraşmak işgüzarlıktan başka ne olabilir?

Üyenin win10 çalışmasıda var isteyen istediği platformda çalışır emeğe itiraz edeceğinize saygınız olsun iyi forumlar
Elinize sağlık hocam

• Like 1

Bi fark varsa biz de bilelim, ben işim gereği çıkan her sistemi bin çeşit bilgisayara kurup tecrübe ediyorum: 8 10'un demosu gibi, 8 ile 10 arasıda, 7 ile 8 arasındaki gibi bi cidd bir teknolojik yada arayuz farkı yok, 8 vakit kaybı bu saatten sonra, fark yok demem de performans değil, uyumluluk farkı, yani 8 çalışan bir bilgisayarda yüzde 99,9... problemsiz hatta çok daha stabil/performanslı 10 çalıştırabiliyorsunuz.

Edited by akMurat

On 27.11.2016 at 09:36, amb_drivers yazdı:

Boot edip kurulum  ekranına geçince aşağıdaki mesajı verdi.

Please register to see this content.

Bendede aynı hatayı veriyor boot.wimi değiştirdiğim halde aynı.Sata sürücüleri sorunlu.

Sanalda kurmak yetmiyor sadece çünkü sanalda sorunsuz kuruyor 

Edited by Celest

On 27.11.2016 at 21:51, amb_drivers yazdı:

İnstall.wim leri değiştirmeme rağmen bir değişiklik olmadı. Yukarıdaki hata ile tekrar karşılaştım.

Bende 0 dan MSDN kalıbını indirip install. wimi değiştirdim sadece içinden sonuç gene aynı.

Flash bellekten kurduğum zaman boot ekranında hata alıyordum Bende DVD den kurayım dedim boyutunu indirgedim bazı servisleri devre dışı bırakarak bu seferde dosya hasarlı dedi. Oysaki hep yaptığım şey sorun olmadan kuruyordum bu sistemde sorun çıktı.

Edited by Celest

4 dakika önce, MOTUN yazdı:

x86 mı x64 mü ve hangi sürümü kurarken hata alıyorsunuz? belirtirseniz ben de başka bir makine bulup dener sonucu bildiririm.

sanalda sorunsuz kuruyor ama iş gerçek bilgisayara geldiği zaman hata veriyor.Flaş bellekten denermisin :)
x64 Pro.

Edited by Celest

Ben 10 senelik bilgisayarlara win10 kuruyorum çıktığı günden beri, laptoplar dahil, dualcore yada muadili amd yada üstü bilgisayarlarda hemen hemen hiçbir sıkınt olmuyor, kurduğum kişilerden de bahsettiğiniz gibi bir şikayet hiç gelmedi, kapatıyorum güncellemeyi.

Bu kurulumda diski görmemesi meselesi de sata sürücüleriyle ilgili olması lazım, bende 2015 mart çalışması vardı motun, eeepc1015bx de aynı hatayı alıyordum, bu son çalılmayı indirdim, ve kurulum yapabildim.

• Editor

buyrun kuramadım diyenler için gerçek makine den görüntüler ( bu iş için komşunun harddiskini alıp geldim, win 10 uefili sistem kuruluydu ve silmek zorunda kaldım) sıkıntı sistemde değildir ! kanıtı:

Spoiler

OVR56Z.pngqj4ak5.png

yNPvZL.png

8Pl3Ra.png

buda kurulum sonu ekran alıntısı, adam win 10 geri isterim derse iş çıkardınız demektir. hatanız neredeyse kendiniz bulunuz.:

Spoiler

Pn5AJ9.png

Edited by MOTUN
  • Like 2

Hocam zaten bazı bilgisayarlarda kuruluyor bazılarında kurulmuyor. Biz bunun çözümünü arıyoruz.
Her zamanki yaptığımız işlem bu sistemde olmuyor.Yukarıdaki ekrana gelince hata veriyor.
Flash bellekten kurunca o boot ekranında hata veriyor.Sistemi sanalda kurunca herhangi bir sıkıntı YOK
DVD den kurulum yaptığımız zaman C/D yi siliyoruz yükleme ekranına geliyor %100 olunca'da dosya hasarlı diyor.
MD-5 değerine bakıyoruz dosya sorunsuz inmiş.
ne ise sağlık olsun.

Edited by Celest

On 29.11.2016 at 13:57, Celest yazdı:

Hocam zaten bazı bilgisayarlarda kuruluyor bazılarında kurulmuyor. Biz bunun çözümünü arıyoruz.
Her zamanki yaptığımız işlem bu sistemde olmuyor.Yukarıdaki ekrana gelince hata veriyor.
Flash bellekten kurunca o boot ekranında hata veriyor.Sistemi sanalda kurunca herhangi bir sıkıntı YOK
DVD den kurulum yaptığımız zaman C/D yi siliyoruz yükleme ekranına geliyor %100 olunca'da dosya hasarlı diyor.
MD-5 değerine bakıyoruz dosya sorunsuz inmiş.
ne ise sağlık olsun.

Sistem kuramayanlara tavsiyemdir.

Benim kullanmakta oldugum cihaz sıradan eski bir HP cihazı  bu cihaza hertürlü ıso (ufi dahil) ile hazırlanan sistemi kurabiliyorum.

Yaptıgım uygulama indirmiş oldugum iso  yu rufus ile  usb flasbellege yazdırıyorum cihazı bıos ayarlarından usb den başlayacak şekilde ayarlıyorum (usb bellek cihaza takılı) cihazı F10  ile yeniden başlatıyorum.

cihaz açıldıgında ekranda Press any key to boot from USB  yazısı çıkınca iki defa üst üste enter yapıyorum.

cihaz kurulum ekranına geliyor ( ufi ile hazırlanan ıso larda Bu enter enter işlemini yapmaz isem cihaz kurulum ekranına gelmiyor)  programı kuramayanların denemesini tavsiye ederim.

Edited by cankusa
  • Like 1

merhaba

basic ve home basic gibi seriler artık hiç yüklenmez oldu. satışları da kalmadı zaten. en fazla yüklenen .. ultimate.. pro ... homepre bile artık yüklenmiyor... millet pro ile ult arasındaki farkı bilmiyor. enson model olsun.. en iyisi olsun.. derken ... makinam niye kasıyor.... enson model windows u istedin ama enson model işlemci ve diski kullanmıyorsun...

ev kullanıcıları için tavsiyem homepre dir.. iş yerleri veya sürekli teknik işler yapan için pro... ult i kullanmak isteyen nedenini bilir ona göre.. ki.. ben vmware kullandığım için ult e gerek bile yok...

ayranı yok içmeye..

• Like 3

• Editor
7 saat önce, tosunpasa yazdı:

merhaba

basic ve home basic gibi seriler artık hiç yüklenmez oldu. satışları da kalmadı zaten. en fazla yüklenen .. ultimate.. pro ... homepre bile artık yüklenmiyor... millet pro ile ult arasındaki farkı bilmiyor. enson model olsun.. en iyisi olsun.. derken ... makinam niye kasıyor.... enson model windows u istedin ama enson model işlemci ve diski kullanmıyorsun...

ev kullanıcıları için tavsiyem homepre dir.. iş yerleri veya sürekli teknik işler yapan için pro... ult i kullanmak isteyen nedenini bilir ona göre.. ki.. ben vmware kullandığım için ult e gerek bile yok...

ayranı yok içmeye..

kesinlikle katılıyorum. aero takıntısı olmayanlar için; 32 bit windows 7 kullanacaklar starter, 64 bit kullanacaklar da home basic kullansınlar. ne işi var evinde internette gezinecek, banka işlemlerini yapacak ve film izleyeceklerin daha fazlasıyla.

konuyu bastan sona okudum . yalnız burada verilen linkler ucretli uyelik istiyor . alternatif link varmıdır . mesela sitede ekim güncel bir windows var arkadas alternatif link koymus oradan indirdim saolsun    motun kardesime ve alternatif link atan kardeslerime tesekkur ediyorum.

2 saat önce, menicava yazdı:

Hocam bu link % 99.99 da duruyor ve ilerlemiyor bilginize.

bazı antiler özellikle eset indirme yaparken indirilen dosyayı tarar zararlı tespit ettiğinde  % 99.99 da indirmeyi keser sizin durumda böyle bişey zannediyorum gerizekalı firma  % 99.99 da değilde  % 10 da yapsa bu işi o kadar zaman kaybı yaşanmayacak oysaki MOTUN aktivasyon için bile bişey eklememiş tertemiz sistem tekrar birdaha deneyin diycem ben dosyayı silmedim duruyor...

• Like 1

Bu sistemi indirdim ama henüz test etmedim yapan MOTUN'sa gözü kapalı indirin diyecem :) Ekim Ayı test paylaşımındaki test sürüşlerini konuda paylaşmıştım Bununda aynı sonuçlar vereceğinden kuşkum yok :) Eline sağlık MOTUN

• Editor
16 saat önce, nadas21 yazdı:

Bu sistemi indirdim ama henüz test etmedim yapan MOTUN'sa gözü kapalı indirin diyecem :) Ekim Ayı test paylaşımındaki test sürüşlerini konuda paylaşmıştım Bununda aynı sonuçlar vereceğinden kuşkum yok :) Eline sağlık MOTUN

benim bir şey yaptığım yok hocam, microsoft un çıkardığı güncellemeleri yine microsoft un dediği şekilde entegre etmek. microsoft hatasız, hasarsız, adam gibi güncelleme paketleri (düzeltme ekleri vs.) çıkarırsa sistemde düzgün oluyor yoksa bi halt yok fazladan yapılan.

Edited by MOTUN