karadurak

Km Boot Vol 1 2017 Legacy/ Uefi ( Secure Boot )

636 posts in this topic

bekliyorum üstad.önlerden yerimizi alalım :)

tesekkurler emeginiz icin ufak bir rica

1-acroniste insallah universal restore vardır

2-uefi boot ekranında grupdos taki gibi hardiskten basla secenegi bazen flash takılı kaldıgında kurulumu falan tekrar yapabiliyor mecburen flası cıkarmak sorunda kalıyorum orayı gecmesi icin belli bir saniye koyulsa ve ilk secenek hardiskten basla olsa tabi dedigim gibi bu uefi boot kısmı icin diger kısımda zaten mevcut o komut

1 person likes this

konu çok faydalı olmasının yanında çok dağınık.daha düzenli ve anlaşılabilir olabilirdi.

Edited by mabdussamed

8 saat önce, bymax yazdı:

tesekkurler emeginiz icin ufak bir rica

1-acroniste insallah universal restore vardır

2-uefi boot ekranında grupdos taki gibi hardiskten basla secenegi bazen flash takılı kaldıgında kurulumu falan tekrar yapabiliyor mecburen flası cıkarmak sorunda kalıyorum orayı gecmesi icin belli bir saniye koyulsa ve ilk secenek hardiskten basla olsa tabi dedigim gibi bu uefi boot kısmı icin diger kısımda zaten mevcut o komut

Çalışmalar devam ediyor. Tavsiyeleri alabilirim. Olmazsa olmazları söyleyebilirsiniz. Onun haricinde kişisel bir sistem hazırlanmayacak. 

2016-11-28_210616.png

2016-11-28_210655.png

13 dakika önce, karadurak yazdı:

Çalışmalar devam ediyor. Tavsiyeleri alabilirim. Olmazsa olmazları söyleyebilirsiniz. Onun haricinde kişisel bir sistem hazırlanmayacak. 

2016-11-28_210616.png

2016-11-28_210655.png

oncelikle ilgine tesekkurler bu boot kısmı icin soylememiştim burası normal zaten ben uefi tarafı boot ettigimde orda sistemi diskten basla secenegi demiştim

6 dakika önce, bymax yazdı:

oncelikle ilgine tesekkurler bu boot kısmı icin soylememiştim burası normal zaten ben uefi tarafı boot ettigimde orda sistemi diskten basla secenegi demiştim

Tamamdır. Bi bakayım.

1 person likes this

Usta 1 haftadır bende flash bellekten format atamiyorum ..daha önce sıkıntısız kurardim bu aralar nazarmi deydi ne oldu atamiyorum ...yanlız sadece dvd den kurulum yapıyor..denemedigim işlem kalmadi yine olmuyor.bu konuda yardım ederseniz sevinirim yada başka alternatif varsa iyi olurdu...usb den flash a boot yaptıktan sonra çok geç açılıyor 

Elinize sağlık güzel olmuş, ne kadar yakında acaba linkler?

1 person likes this

WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) uefi olarak eklenirse süper olur içerik olarak çok zengin bir winpe teknik servisler için vazgeçilmez bence

3 people like this

Sergei Strelec  winpe10 eklenirse güzel olur.

Birde win 10 1607 özellik güncelleştirmeli stabil versiyonu olsun. 

eline koluna sağlık.

Bekliyoruz üstad umarım USB karmaşasına da bir son verebiliriz.

1 person likes this

Tebrikler güzel çalışma olmuş.

1-Çalışma bittikten  sonra Bir boş hali (Win10... olmayacak şekilde maksat indirmesi kolay olsun kendimiz istediğimizi ekleyelim)

2-Multiboot menüsü arayüzü değiştirme, ekleyebilme

Bunları da bu şekilde yapar mısın, güzel olur.

3 -Flash belleği 3' e bölüp efi ve ud bölümlerini gizlemen çok güzel bir şey olmuş. Bu yöntem flash belleği pc ye takınca yavaş tanımasına neden oluyor mu ?

Uzun zamandır kim multiboot yapacak diye bekliyordum. Çalışmalarının devamını diler diğer arkadaşlarımızında multiboot paylaşmasını bekleriz kolay geLe...

3 people like this

Kısmetse ne zaman linkler bu arada elinize sağlık eyer part lı ise linkler yükleneni ekleseniz bizde ufak ufak başlasak

1 person likes this

13 saat önce, lori_mehmetziya yazdı:

Tebrikler güzel çalışma olmuş.

1-Çalışma bittikten  sonra Bir boş hali (Win10... olmayacak şekilde maksat indirmesi kolay olsun kendimiz istediğimizi ekleyelim)

2-Multiboot menüsü arayüzü değiştirme, ekleyebilme

Bunları da bu şekilde yapar mısın, güzel olur.

3 -Flash belleği 3' e bölüp efi ve ud bölümlerini gizlemen çok güzel bir şey olmuş. Bu yöntem flash belleği pc ye takınca yavaş tanımasına neden oluyor mu ?

Uzun zamandır kim multiboot yapacak diye bekliyordum. Çalışmalarının devamını diler diğer arkadaşlarımızında multiboot paylaşmasını bekleriz kolay geLe...

Boş hali eklenecek flash bellegin çalışmasında herhangi bir problem yok normalde nasıl çalışıyorsa öyle olur.

3 saat önce, wendor11 yazdı:

Kısmetse ne zaman linkler bu arada elinize sağlık eyer part lı ise linkler yükleneni ekleseniz bizde ufak ufak başlasak

Şuan bi kaç hata var onları düzeltmeye çalışıyorum. Onun haricinde bikaç özellik daha ekleyecegim ondan sonra yayınlarım inşllah

5 people like this

değerli kardeşim şu an aklıma gelen öneriler; elcom soft'un yanına Lazesoft password recovery eklermisin ayrıca arka plan resimlerini değiştirme özelliğini de eklersen çok sevinirim. Eklediğin arka plan resimleri güzel ve çok hoş olmuş.. iyi çalışmalar dilerim

On 29.11.2016 at 08:29, m3hm3t1991 yazdı:

WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) uefi olarak eklenirse süper olur içerik olarak çok zengin bir winpe teknik servisler için vazgeçilmez bence

On 29.11.2016 at 08:36, iceduman yazdı:

Sergei Strelec  winpe10 eklenirse güzel olur.

Birde win 10 1607 özellik güncelleştirmeli stabil versiyonu olsun. 

eline koluna sağlık.

Zaten paylaşacağım araç sayesinde istediğiniz iso'yu  tek tuşla flasha yazdırıp kullanabileceksiniz. Multiboot'a eklemek için ise grub4dos komutu varsa iso olarak koyarız. Sergei Strelec sadece winpe dosyasından oluşmuyor o yüzden tek parça halinde eklemek zor.

Edited by karadurak
imla
1 person likes this

Bir saat önce, karadurak yazdı:

Zaten paylaşacağım araç sayesinde istediğiniz iso'yu  tek tuşla flasha yazdırıp kullanabileceksiniz. Multiboot'a eklemek için ise grub4dos komutu varsa iso olarak koyarız. Sergei Strelec sadece winpe dosyasından oluşmuyor o yüzden tek parça halinde eklemek zor.

uefi olarak eklenebiliniyor mu diyorsunuz şimdi hocam

multiboot'a tek klasör şeklinde ekleme 

SSTR klasörünü usb ana dizinine kopyalayın

EFI rescue klasörlerini ve liveusb yi usb ana dizininde ki SSTR klasörüne atın bootmgr kalsın onu atmıyoruz, böylece tüm dosyalar SSTR altında olacak

kullanacağınız komut

title WinPE8.0 (x86/Native x86) WinPE10 Sergei Strelec (x64) 2016.10.06 English
configfile /SSTR/menu.lst

oguzhan43 ten alıntıdır

Edited by m3hm3t1991

1 saat önce, m3hm3t1991 yazdı:

uefi olarak eklenebiliniyor mu diyorsunuz şimdi hocam

multiboot'a tek klasör şeklinde ekleme 

SSTR klasörünü usb ana dizinine kopyalayın

EFI rescue klasörlerini ve liveusb yi usb ana dizininde ki SSTR klasörüne atın bootmgr kalsın onu atmıyoruz, böylece tüm dosyalar SSTR altında olacak

kullanacağınız komut

title WinPE8.0 (x86/Native x86) WinPE10 Sergei Strelec (x64) 2016.10.06 English
configfile /SSTR/menu.lst

oguzhan43 ten alıntıdır

Şöyleki; Bu sistemde EFİ ve UD bölümlerinin boyutu  4096 mb'ı geçemez. Geçtiği zaman flas içindeki dosyaların bozulma ihtimali yüksek yani çökebilir. Bunu deneme yanılma ile öğrendim. Dolayısıyla harici eklenecek bu tür araçları USB'nin FREE bölümünden ya da UD bölümünden çalıştırılması gerekir.

UD bölümü güncellemesi ile o alana ekleyebiliriz. Alternatifimiz çok sadece beyin fırtınası lazım :)

Edited by karadurak
imla
3 people like this