Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefon Hattina 2 Modem Baglamak

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaslar,  disardan ilk eve gelen telefon kablosuna  iki tane modem baglanabilirmi yada nasil bağlanır, tek hat iki modem yada o isi görecek ne yapilabilir yardimci olurmusunuz

Şimdiden  teşekkürederim. ..

Buarada konuyu yanlış  yere açtım donanım bölümüne acmam gerekiyordu, yetkili arkadaşlarım konuyu taşıyabilirlerse sevinirim, ve Özür dilerim.

Edited by mosfet35

Bizim şirkete yeni bi muhasebeci arkadaş işbaşı  yaptı çok havalı ve itici bir tip durmadan wifi sifresini degistiriyor bizi kendine gebe bırakıyor aklısıra,  bilgi işlem odasina ben girebiliyorum, aynı zamanda bilgi işlem  odasindan bütün katlara ve odalara ethernet kablosu gidiyor fakat hepsi boşta tesisatı hallettim airties rt205 modemim var, önceden accespoint olarak kullaniyordum ana modemin ethernet çıkışını  kullanarak, simdi tesisatı söktü bizim muhterem muhasebeci...

Simdi benim amacım bir modem daha eklemek bu muhterem arkadaşı uyandirmadan şirketin depo kısmıda bizde internetten faydalanmak o istediğikadar sifre değiştirsin biz diğer modemin arayüz ayarlarindan ismini gizleyip o modem üzerinden interneti kullanmak amacim bu, sirkette huzursuzluk dogacak böyle devam ederse, aklimada 2 modem olayi geldi....sirket dedigimde aman aman resmi daire değil yani, mutlaka bir çözüm bulmam gerek arkadaşlar 

Edited by mosfet35

1 saat önce, mosfet35 yazdı:

Bizim şirkete yeni bi muhasebeci arkadaş işbaşı  yaptı çok havalı ve itici bir tip durmadan wifi sifresini degistiriyor bizi kendine gebe bırakıyor aklısıra,  bilgi işlem odasina ben girebiliyorum, aynı zamanda bilgi işlem  odasindan bütün katlara ve odalara ethernet kablosu gidiyor fakat hepsi boşta tesisatı hallettim airties rt205 modemim var, önceden accespoint olarak kullaniyordum ana modemin ethernet çıkışını  kullanarak, simdi tesisatı söktü bizim muhterem muhasebeci...

Simdi benim amacım bir modem daha eklemek bu muhterem arkadaşı uyandirmadan şirketin depo kısmıda bizde internetten faydalanmak o istediğikadar sifre değiştirsin biz diğer modemin arayüz ayarlarindan ismini gizleyip o modem üzerinden interneti kullanmak amacim bu, sirkette huzursuzluk dogacak böyle devam ederse, aklimada 2 modem olayi geldi....sirket dedigimde aman aman resmi daire değil yani, mutlaka bir çözüm bulmam gerek arkadaşlar 

telefon hattına ttnet santralında tek bir adsl portu bağlıdır, yani ne yazıkki yapcak birşey yok.

bir telefon hattında; aynı  abone yada farklı aboneye ait 2 tane adsl modem çalışmaz,

tek çözüm ayrı bir telefon ile yeni abonelik..

(yanlışım yada eksik varsa arkadaşlar düzeltebilir)

• Like 1

Kendi ayarladığınız modeme adsl kullanıcı adı ve şifresini girip asıl modeme gelen interneti alabilirsiniz ama aynı anda  diğer modem açık olmayacak. Telefon kablosunu 1 giriş 2 çıkış telefon çoklayıcı ile çoğaltıp birini asıl modeme diğer ucunu senin modeme bağlaman lazım internete çıkmak için sadece bir modemi kullanabilirsin biri açık iken diğeri kapalı olmalı.. Teoride böyle olmalı ama denemedim şimdiye kadar...

UREQYSRIHQ41201611361_31tOjkxazuL._SY300

Muhasebecinin modemde wps desteği varsa o  modemde wps aç sonra varsayılan pini not et modem üstündede yazar pin arayüzdede görürsün artık o pin ile giriş yapabilirsin şifre değiştirsede pin sabit kalır tabi bir şekilde uyanıp wps i tekrar kapatırsa bilemem yada şifreyi her değiştiğinde o bilgisayarda bir dakkada şifreyi ağ ayarlarıda görüp alabilirsin onun haberi olmadan

Ya da klasik ya benimsin ya toprağın takılın o da kullanamasın sabote edin işte el mi yaman bey mi:)

Bir saat önce, ULUMANITU_ yazdı:

Muhasebecinin modemde wps desteği varsa o  modemde wps aç sonra varsayılan pini not et modem üstündede yazar pin arayüzdede görürsün artık o pin ile giriş yapabilirsin şifre değiştirsede pin sabit kalır tabi bir şekilde uyanıp wps i tekrar kapatırsa bilemem yada şifreyi her değiştiğinde o bilgisayarda bir dakkada şifreyi ağ ayarlarıda görüp alabilirsin onun haberi olmadan

Ya da klasik ya benimsin ya toprağın takılın o da kullanamasın sabote edin işte el mi yaman bey mi:)

wps yi açınca pini nerde görüyoruz . modem ara yüze girerek mi

3 saat önce, efes34 yazdı:

wps yi açınca pini nerde görüyoruz . modem ara yüze girerek mi

Evet modem arayüzüne giriş yapıp görebilirsin genelde o pini kimse değişmez modem şifresi değişimi yapılsada gine pin sabittir ta ki bilinçli bir kullanıcı değişene kadar ayrıca modem cihazın üstünde de pin kodu etikette yazar eğer değiştirilmemiş ise etikette yazan pin ile modeme şifreyi bilmeden de giriş yapılabilir

değişik modemlerde değişik pin kullanım yolları ve arayüzde de bu kullanıma dair seçenekler olabiliyor genelde en gelişmiş modemlerde üç şekilde olabilir kullanım tarzına göre ayarlanır burada bahsettiğim olay şifre değişsede wps pin in sabit kalmasından yararlanarak modeme bağlanmaktır 

wps her ne kadar bir kolaylık sağlamak amacı ile geliştirilmiş olsada her yenilik gibi beraberinde açıklar getiren bir gelişim 

• Like 1

Bence Modemin lan portuna 1 adet access point takın.sonrada acces point kullanıcı adı ve şifresini değişin.Böylece o. arkadaş kendi modem şifresini değişe dursun sizin bağlantınız sabit kalacaktır. 

Edit: Afedersin yazınızı dikkatli okumamışım.Accesspointi. Valla bilgi işlemseniz direk modemi yanınıza aldırın.sorarsa bilgi işlemim işimi sanamı öğretecek.usta bide bilgi işlem odası diyorsun taşıyın modemi bilgi işlem odası kimse birşey diyemez(muhasebeci hariç:) ) sonuçta yeri orası.

Edited by speedup1

Benim burdaki konumum elektrik tasisat bakim onarim, normalde kimseyi sokmuyorlar buraya muhasebeci de giremiyor eger sorun varsa yetkililer dahilinde girebiliyor ben tesisati ve seytanliga kaciyorum biraz ama beni buna mecbur ediyor bunun sebebinide soyleyim online maç oyunu var ona giriyor ote tarafta bizde girince haliyle bunun oyununda zaman zaman kopukluklar oluyor, buda gidip Müdüre daha degisik yansıtıyor elemanlar is yapmıyor +18  lere giriyorlar kaytariyorlar vs.  halbuki öyle  bisiy yok ve isyerinde o olaylari sevmemde zaten ama leke atiyor bana bide kendinini çok yüksekte görüyor herseyi bu kumanda etsin herkez buna yalvarsin çok  seviyor bende buna kıl oluyorum pislik yapmak istemiyorum lakin caresini bulmak zorundayım, söylediklerinizi tek tek degerlendireyim arkadaşlar