Jump to content

Windows 7 Kalıbına Katılımsız Program Ekleme

Wmaster
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Forumda aradım ama pek istediğim gibi bir bilgiye ulaşamadım.

Elimde bulunan bir windows 7 kalıbına bazı programlar ekleyeceğim. İşletim sistemi kurulumunda bu programların otomatik olarak yüklenmesini istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler. 

ZIP İÇERİĞİ: $OEM$ Klasörü | Düzenlenmiş SETUPCOMPLETE.cmd dosyası | Benioku.txt metin dosyası (Gerekli açıklama eklendi)

Bilgi: Elinizde bulunan Windows7 işletim sistemine ait olan mevcut iso dosyasını UltraISO veya PowerISO uygulamalarından biri ile,ISO kalıbını açıp source klasörü içine Program ve Reg dosyaları ekleme işleminden sonra sürükleyip copy past edin kalıbı bozmadan aynı şekilde uygulama üzerinden orn(UltraISO) kaydet diyerek işlemi bitirin.:)

Please register to see this content.

Edited by forjest
  • Like 3

3 saat önce, amd_turkey yazdı:

Kod bana ait degil ama bildigim sadece exe. Reg ve bat calissa bile parametre eklemen lazim sanirim

Evet çünkü kodlar bana ait. "Progressive" yazan yeri amdturkey yapıp eklemişsin. İşiniz gücünüz sistemlerin içini açıp dosya kırpmak.

Edited by Extended
  • Like 1

Windowsla bunun ne alakası var Allah aşkına? Onu iyi öğrenmişsiniz zaten tek bildiğiniz şey bu laf. Sanki kendin orijinal kullanıyorsun. Evet çoğalır da sizde emeğe saygı denilen bişey yok bak iki dakkada hem kodu almışsın. Hadi paylaştın teşekkür etmediğin gibi neden adımı silip kendi adını yazıyorsun? Yazdığın sözle bu durumun ilgisi de yok.

42 dakika önce, Extended yazdı:

Windowsla bunun ne alakası var Allah aşkına? Onu iyi öğrenmişsiniz zaten tek bildiğiniz şey bu laf. Sanki kendin orijinal kullanıyorsun. Evet çoğalır da sizde emeğe saygı denilen bişey yok bak iki dakkada hem kodu almışsın. Hadi paylaştın teşekkür etmediğin gibi neden adımı silip kendi adını yazıyorsun? Yazdığın sözle bu durumun ilgisi de yok.

emek mi :)
microsoft sistemlerine kendi penceresine solid molid yazınca.. microsoft demiyormu ula editliyorsunuz  hiç mi emeğe saygı yok :)) demiyorlarmı..
microsofttan çalarsanız millette kodlarınızı  çalar etkiye tepki :)

hırsızın hiç mi suçu yok.. :)

13 dakika önce, fien89 yazdı:

emek mi :)
microsoft sistemlerine kendi penceresine solid molid yazınca.. microsoft demiyormu ula editliyorsunuz  hiç mi emeğe saygı yok :)) demiyorlarmı..
microsofttan çalarsanız millette kodlarınızı  çalar etkiye tepki :)

hırsızın hiç mi suçu yok.. :)

O sistemi microsoft un yaptığını bilmeyen var mı da saçma sapan konuşuyorsun? Ayrıca senin ne haddin var da microsoftun avukatlığını yapıyorsun kendi sitende bulduğun tüm windowsları paylaştığın halde? Bak bu programı ben yaptım yoksa bunu da mı microsoft yaptı? Yoksa bunda da mı emek yok? Niye çaldın koydun bunu peki? Mesele microsoft ya da emek değilmiş demekki değil mi? Bırak bu ayakları.

Edited by Extended

O kadar program paylaşıyorsun bilmen lazımki tüm cracklerin içinde kıran adamın bilgi dosyası olur. Adam kırmak için uğraşmış kim olduğu bilinsin diye demi? Onu da kimse silmez. Ama o yasa dışı iş yapıyor niye herkes paylaşırken o dosyaları silmez sen dahil? Ama söz konusu Türkler olunca biz olunca iz bile bırakmazsınız bizim yaptığımıza dair. Bide utanmadan laf edersiniz.

9 dakika önce, Extended yazdı:

O sistemi microsoft un yaptığını bilmeyen var mı da saçma sapan konuşuyorsun? Ayrıca senin ne haddin var da microsoftun avukatlığını yapıyorsun kendi sitende bulduğun tüm windowsları paylaştığın halde? Bak bu programı ben yaptım yoksa bunu da mı microsoft yaptı? Yoksa bunda da mı emek yok? Niye çaldın koydun bunu peki? Mesele microsoft ya da emek değilmiş demekki değil mi? Bırak bu ayakları.

gerçekler acıdır, anlıyorum, insan ilk önce çalıp çalıp ekleyince, yarın bir gün kendisi 0 yazınca çalınınca,
bir koruma  duygusu gelir, zamanla öğrenirsin :)

Avukatlık yaparım.. ben koruyucuyum warezde emek yoktur..

warezde başkasının malına göz dikenin malına göz dikerler..

evet sen yapmışsın, inkar eden yok, ama  tahminime göre warez yazılım kullandığın için oda  korsana giri..

geniş düşünelim.  ben korsansam korsanım derim..

kişi kodu vb  değişmiş.. bunun peşine düşmek biraz komik.. dersinki benim kodum buka yok çaldın yok ettin.. dönüp kendine baksan 

ordan burdan cracklar ilede, katılımsız yazıp editliyorsunuz..

bandcamp sahibi deseki ula,niye editlediniz hesap sorsa ne cevap vereceksiniz..

onu anlatmaya çalışıyorum.. :) bunlar gerçek ayaklar..

dert etme, dolar yükseliyor.. daha önemli meseleler var..

11 dakika önce, Extended yazdı:

O kadar program paylaşıyorsun bilmen lazımki tüm cracklerin içinde kıran adamın bilgi dosyası olur. Adam kırmak için uğraşmış kim olduğu bilinsin diye demi? Onu da kimse silmez. Ama o yasa dışı iş yapıyor niye herkes paylaşırken o dosyaları silmez sen dahil? Ama söz konusu Türkler olunca biz olunca iz bile bırakmazsınız bizim yaptığımıza dair. Bide utanmadan laf edersiniz.

kullandığınız tüm crackların %50 si decompileden çıkıyor..
türkler kırıyor.. örnek vereyim..

eğer sizin katılımsızları editlesem buna vakit yetmezdi..
olduğ gibi veriyorum yine beğendiremedim.. :) 

mesela emek  olsa.. keşke.. warezde eğeği bulamazsın..

• Like 1

11 dakika önce, KHEDIRA yazdı:

hocam verdiğin dosya sayesinde programlarımı kurdurabildim fakat mesela 10 program attıysam klasöre 7 si kurulmuş oluyor. katılımsızda sıkıntı yok halbuki .neden böyle birini kurup diğerini kurmuyor ? @forjest

Çeşitli örnekler veya tahminler üzerinden gidelim o zaman: 1.Eklenen program antivirüs ise sıralamada en sona bırakılması (Güvenlik nedeni ile diğer programların kurulmasına etki edebilir.) 2.Kurulmaya çalışan program alt yapı eksikliğinden kurulmaz. (Java,.Netframework,Flash alt yapısı gereksinimine ihtiyaç duyuyor olabilir sıralamada öncelikle bu paketler yüklenmesi gerekli.) 3.Listeye eklenen programın boyutu veya ilave edilen parametre (Kurulum sırasında %temp% dizini dışında farklı bölgelere System32/windows dizini vb.,explorer.exe meşkuliyeti,durdurma ve benzer komut girişimleride sorun yaratır.) 4.Paketleme yüksek sıkıştırma (Çıkartma esnasında,yüksek ram ve işlemci gereksinimi doğabilir,sistem yeni kurulduğundan bu gibi istekleri deaktif eder kurulum iptal olur.) 5.Son olarak her program kurulacak diye bir kaide yoktur üstteki gereksinim,katılımsız yapımı,paketlemeler,hatalı parametreler, ekleme şeklide adlandırma türkçe karakter hataları,sıralama şekli gibi genel bir çok sebepten muhtemelen kurulmuyor üstteki durumlardan biri dikkatle tekrar'dan gözden geçirmekte yarar var kolay gelsin.

• Like 7

10 saat önce, forjest yazdı:

Çeşitli örnekler veya tahminler üzerinden gidelim o zaman: 1.Eklenen program antivirüs ise sıralamada en sona bırakılması (Güvenlik nedeni ile diğer programların kurulmasına etki edebilir.) 2.Kurulmaya çalışan program alt yapı eksikliğinden kurulmaz. (Java,.Netframework,Flash alt yapısı gereksinimine ihtiyaç duyuyor olabilir sıralamada öncelikle bu paketler yüklenmesi gerekli.) 3.Listeye eklenen programın boyutu veya ilave edilen parametre (Kurulum sırasında %temp% dizini dışında farklı bölgelere System32/windows dizini vb.,explorer.exe meşkuliyeti,durdurma ve benzer komut girişimleride sorun yaratır.) 4.Paketleme yüksek sıkıştırma (Çıkartma esnasında,yüksek ram ve işlemci gereksinimi doğabilir,sistem yeni kurulduğundan bu gibi istekleri deaktif eder kurulum iptal olur.) 5.Son olarak her program kurulacak diye bir kaide yoktur üstteki gereksinim,katılımsız yapımı,paketlemeler,hatalı parametreler, ekleme şeklide adlandırma türkçe karakter hataları,sıralama şekli gibi genel bir çok sebepten muhtemelen kurulmuyor üstteki durumlardan biri dikkatle tekrar'dan gözden geçirmekte yarar var kolay gelsin.

cevap için çok teşekkür ederim hocam. 

• Like 1

On 03.12.2016 at 20:36, Extended yazdı:

Evet çünkü kodlar bana ait. "Progressive" yazan yeri amdturkey yapıp eklemişsin. İşiniz gücünüz sistemlerin içini açıp dosya kırpmak.

Extended kodlama için size de ayrıca teşekkür ederim.

• Like 1