Jump to content

öğrenmelik Araba

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar üzülerek söylüyorum ehliyet alalalı iki yıl oldu ama sürmeyi bilmiyorum zaten zar zor aldım neyse ben böyle öğrenmelik uzun yol gidebilen fazla sorun çıkarmayan bir araba istiyorum gönül isterki otomatik vites almak ama fiyatları pahalı bana şöyle 8000 tl lik bir araba almak birde hiç anlamamam motor vs nesine bakmak lazım vs yardımcı olursanız sevinirim

• Administrator

O fiyata alacağın arabanın içinde tost gibi ezilirsin. Kendini öldürmenin kolay ve hızlı bir yolu gibi geliyor bana. Eğer sürücülük konusunda çok zayıfsan, ders almanı tavsiye ederim. Aksi takdirde hem kendi canına hem de başkasının canına kast ediyorsun.

• Like 1

36 dakika önce, sk8er_boi yazdı:

O fiyata alacağın arabanın içinde tost gibi ezilirsin. Kendini öldürmenin kolay ve hızlı bir yolu gibi geliyor bana. Eğer sürücülük konusunda çok zayıfsan, ders almanı tavsiye ederim. Aksi takdirde hem kendi canına hem de başkasının canına kast ediyorsun.

Katılıyorum.

Ama illede araba alayım derseniz sahibinden .com a bakın, orda bulursunuz.

Şahsi deneyim ve görüşlerimdir! Bunlardan bazıları ve başlıklar hızlı geçiyorum. 
- Pratikte araca hakimiyetiniz iyi değilse eğer,bilindiği gibi uzun yol şöförlüğü heleki bilinmeyen bir yol ise büyük riskler doğurur burada altınızdaki arabanın kalitesinin hiçbir önemi yoktur tabiri caizse eğer tamamen iş jokeyde biter.Diyeceğim odurki,şöförlük hususunda uzman ve bilirkişilerden eğitim almak kesinlikle şart.

- Araç alırken ne kadarda öğrenmelik olursa olsun hepimiz emekçi ve çalışanlarız dolayısı ile,kendimizi belli bir süre alınan araçla geliştirdikten sonra bir gömlek üstü farklı bir model araç almak isteyeceğizdir [Yada acil para lazım oldu satma gereksinimleri vb.] aldığımız aracın piyasa değeri,elden çabuk çıkarabilme vb.niteliklere sahip olması gerekki bir sonraki araç değişiminde yada satışında hamleler daha kolay olsun.

- Direksiyona hakimiyet bilgisi  ve tamamen emin olmak! | Alınan aracın modelinden çok ileriye dönük bakımlı ve temiz olması | Uzun yol temel gereksinimleri harita yol bilgisi (Gece/gündüz) farkları Navigasyon bulundurma vb. | Trafik kurallarında ihl@llere mahal vermemek son olarak en önemlisi gergin,sinirli,moralibozuk,yorgun uykusuz aracı kullanmamak mümkünse seyahatleri ertelemek.
:)

• Like 1

Sen de herkes gibi biyerden başlıycaksın gerisi gelicek yeterki ufaktan başla hakimiyetin artıp direksiyonda kendini rahat hissettiğinde trafiğe açık alanlara çıkman esas olandır önce değil

En tehlikeli zamanlar da bu rahatlığın artarak artık riskli fazla detaya girmeden genelde refleksle kullanmaya başladığın zamanlar olur o dönemide atlattın mı iş artık tamamen ruh haline kalmıştır artık ruh haline göre hızlı sakin kibar veya maganda tarzlarda takılırsın zamanla onunda üstesinden gelirsin artık usta soförsündür:)

Bütçen yetersiz marka değilde önden çekişli bişey al hakimiyetleri daha kolay olur