Jump to content

Gta 5 Windows Sürüm Farkı

MaDLoCK
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar gta 5'i ilk windows 10 pro 10240 sürümünde oynamıştım kasma filan yaşamamıştım sonrasında gelen yükseltmelerle 1511 ve 1607 sürümlerinde bariz kasmalar yaşamaya başladım okadar çok kasılmalar oluyorduki oyun oynanmıyordu bende 10240 sürümünü tekrardan kurdum kasma filan kalmadı ama bukezde güncellemelerle başım dertte güncelleştirmeler kısmında yükseltmeleri erteleyi işaretlediğim halde 1511 sürümünü otomatik indiriyor updateyi devredışı bıraktığımdada mağaza çalışmıyor saat güncellemesinide alamıyorum ve bu sürümler arasında ne fark varki 10240 da kasma yokken 1511,1607 sürümlerinde kasma oluyor ? Konuyu yanlış yere açtıysam affola yardımcı olacak arkadaşlarada şimdiden teşekkür ederim.

Edited by MaDLoCK

onu kapatmama rağmen var bu kasılmalar sistemim 3.nesil i3 işlemci asus GTX550 Ti kingston 4GB 1600 MHz ram şuan windows 10 pro 10240 sürümünü kullanıyorum ve xbox çalışmıyor güncellemeleri yapamıyorum yapmaya kalksam direk 1511 sürümünü indiriyor

Edited by MaDLoCK

27 dakika önce, MaDLoCK yazdı:

onu kapatmama rağmen var bu kasılmalar sistemim 4.nesil i3 işlemci asus GTX550 Ti kingston 4GB 1600 MHz ram şuan windows 10 pro 10240 sürümünü kullanıyorum ve xbox çalışmıyor güncellemeleri yapamıyorum yapmaya kalksam direk 1511 sürümünü indiriyor

10240 sürümü önizleme sürümüdür stable sürüm bile değildir stable(final) sürüm 1511 indirmesi normaldir 1511'e geçincede son sürüm olan 1607ye update yapacaktır.Bence bunun sistemle değil sistem özellikleriyle alakası var i3 işlemcili sisteme win 10 kurduğunuz için zorlanıyor buda doğal olarak oyuna yansıyor hele hele en güncel sürümleri kurduğunuz zaman daha çok yük bindiği için kasma,donma vs neden oluyor.Win 7 ultimate kurun daha çok fps alırsınız hatta kurmuşken advanced system care daha hafif olsun derseniz wise care 365 gibi bakım programları kurup gerekli ayarları yaptıktan sonra bakım yaptırırsanız pc performansınız epey artacaktır buna mukabil oyun performansınıda yükseltecektir.

1 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

10240 sürümü önizleme sürümüdür stable sürüm bile değildir stable(final) sürüm 1511 indirmesi normaldir 1511'e geçincede son sürüm olan 1607ye update yapacaktır.Bence bunun sistemle değil sistem özellikleriyle alakası var i3 işlemcili sisteme win 10 kurduğunuz için zorlanıyor buda doğal olarak oyuna yansıyor hele hele en güncel sürümleri kurduğunuz zaman daha çok yük bindiği için kasma,donma vs neden oluyor.Win 7 ultimate kurun daha çok fps alırsınız hatta kurmuşken advanced system care daha hafif olsun derseniz wise care 365 gibi bakım programları kurup gerekli ayarları yaptıktan sonra bakım yaptırırsanız pc performansınız epey artacaktır buna mukabil oyun performansınıda yükseltecektir.

peki bu 1511 yükseltmesini engellemenin bir yolu varmı ?

3 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

yok kardeş ya. adamlar i7 li, gtx980 li pcde bile sıkıntı yaşıyor windows 10 la. windows 10 daha hazır değil kullanmak için bence. sürekli ekstra özellik ekliyorlar ve bir türlü hatalar bitmiyor. windows 8.1 kullan anlarsın winbdows 10 ve 8 farkını performans açısından. :D 

30 dakika önce, hasandgn34 yazdı:

yok kardeş ya. adamlar i7 li, gtx980 li pcde bile sıkıntı yaşıyor windows 10 la. windows 10 daha hazır değil kullanmak için bence. sürekli ekstra özellik ekliyorlar ve bir türlü hatalar bitmiyor. windows 8.1 kullan anlarsın winbdows 10 ve 8 farkını performans açısından. :D 

Kim sorun yaşıyo ? 1151_2 de  Ben gayet GTX 960 da 70-80 FPS oynadım GTX 1060 da 80-125FPS oynuyorum şuan. Sıkıntı sizde olmasın ?

Battlefield 1 de Win7 de sıkıntı yaşadım. Windows 10 kurdum 1151_2 sorun çözüldü.

Edited by KenanK

Bir saat önce, hasandgn34 yazdı:

O sistemde oyun yağ gibi akar senin yanlışın var benim sistem onun yarısı bile değil windows 10 pro 10240 sürümü yüklü minimum ayarlarda kasmadan oynuyorum :kahve:

1 saat önce, KenanK yazdı:

Kim sorun yaşıyo ? 1151_2 de  Ben gayet GTX 960 da 70-80 FPS oynadım GTX 1060 da 80-125FPS oynuyorum şuan. Sıkıntı sizde olmasın ?

Battlefield 1 de Win7 de sıkıntı yaşadım. Windows 10 kurdum 1151_2 sorun çözüldü.

kardeşim iyi araştırırsan ve yazdığımı iyi okursan anlarsın sorun kimde. ben windows 8.1 yazdım yani win7 den bahsetmedim. windows 7 çok güzel ve kullaışlı bir sistem ama artık performans açısından günlük kullanış olarak win8 daha iyi. benim windows 10 sıkıntılıdan kastım adamlar hergün windows 10a yeni bir özellik ekliyorlar, bu özellikleri tek tek kapatman, registry değişiklikleri vs çok şey gerekiyor. sürekli hotfix güncelleme ve düzeltme yayınlıyorlar, daha windows 10 çıkalı nekadar oldu ki adamlar kaçtane iso yayınladılar. yakında yeni rs li isolar gelecek ama ondanda şüpheliyim, ondada yığınla özellik vs eklerler ve yeni sorunlar ve güncellemeler yolda. yoksa kimse gibi yok sanki microsoftun kar ortağı gibi windows 10 u kötüleyip başka bişey önermiyom. yine windows öneriyom anladınnnn. mesela quantum break nooldu adamlar sadece dx12 li çıkarcaklardı ama noldu oyunu güncellediler ve dx11 li yaptılar ve dx11 li sistemlerde de çalışıyor çünkü microsoftta biliyor daha windows 10 tam oturmadı. microsoftun en büyük hatası bu sistemi xbox, microsoft tv , pc lerde paralell şekilde simultane çalışacak diye ona göre programlıyorlar ve herşeyi sisteme ekliyorlar ve performans aksi yönde düşüyor çünkü hemen ha deyinde bu programlar kararlı şekilde çalışmıyor sorun bu. w10 un son isosu çıktığında bu sitede bile okadar arkadaş işikayet ettki usb girişleri bile çalışmaz hale geldi diye. bende w10u kurmuştum ilk başta beğenmiştim bazı hoşuma giden özellikerl eklendi diye ama yok 1ay geçmeden win8.1 e geri dönmek zorunda kaldım. ha bu sorunla karşılaşanları sorarsan da bu sitede araştır. kaçkere benim gibi yazanlar oldu. bende çok yazdım. microsoftun avukatlığınıda yapmam, hakkınıda yemem anladın.

19 dakika önce, hasandgn34 yazdı:

kardeşim iyi araştırırsan ve yazdığımı iyi okursan anlarsın sorun kimde. ben windows 8.1 yazdım yani win7 den bahsetmedim. windows 7 çok güzel ve kullaışlı bir sistem ama artık performans açısından günlük kullanış olarak win8 daha iyi. benim windows 10 sıkıntılıdan kastım adamlar hergün windows 10a yeni bir özellik ekliyorlar, bu özellikleri tek tek kapatman, registry değişiklikleri vs çok şey gerekiyor. sürekli hotfix güncelleme ve düzeltme yayınlıyorlar, daha windows 10 çıkalı nekadar oldu ki adamlar kaçtane iso yayınladılar. yakında yeni rs li isolar gelecek ama ondanda şüpheliyim, ondada yığınla özellik vs eklerler ve yeni sorunlar ve güncellemeler yolda. yoksa kimse gibi yok sanki microsoftun kar ortağı gibi windows 10 u kötüleyip başka bişey önermiyom. yine windows öneriyom anladınnnn. mesela quantum break nooldu adamlar sadece dx12 li çıkarcaklardı ama noldu oyunu güncellediler ve dx11 li yaptılar ve dx11 li sistemlerde de çalışıyor çünkü microsoftta biliyor daha windows 10 tam oturmadı. microsoftun en büyük hatası bu sistemi xbox, microsoft tv , pc lerde paralell şekilde simultane çalışacak diye ona göre programlıyorlar ve herşeyi sisteme ekliyorlar ve performans aksi yönde düşüyor çünkü hemen ha deyinde bu programlar kararlı şekilde çalışmıyor sorun bu. w10 un son isosu çıktığında bu sitede bile okadar arkadaş işikayet ettki usb girişleri bile çalışmaz hale geldi diye. bende w10u kurmuştum ilk başta beğenmiştim bazı hoşuma giden özellikerl eklendi diye ama yok 1ay geçmeden win8.1 e geri dönmek zorunda kaldım. ha bu sorunla karşılaşanları sorarsan da bu sitede araştır. kaçkere benim gibi yazanlar oldu. bende çok yazdım. microsoftun avukatlığınıda yapmam, hakkınıda yemem anladın.

Quantum Break konusunda dediğine katılmıyorum. Tamamen satış politikası yüzünden bence Steam e alındı. Dediğine göre Forza veya GOW 4 de aynı şekilde olması gerekiyor.

Kimsenin dediği benim umurumda değil, kendi aldığım performans a bakarım. Ben Windows 10 da hiç bir sıkıntı yaşamadım. 1607 versiyonuna geçene kadar. hemde sizin gibi 10 bin tane ayar yapmadım. Update yi kapatmak dışında.

Bundan sonraki çıkacak bütün oyunlar Windows 10 a optimize edilecek. Sende testlere bakarsan Windows 10 nun oyun konusunda diğer sistemlere göre daha iyi olduğunu görürsün.

Heee, kullanıp kullanmamak sizin elinizde. GTX 980 de kaç kere oynadın oyunu ? Kalkıpta GTX980 de bile sorun yaşıyorlar demen yanlış. Kaldı ki Grand Theft Auto V PC için Optimizasyonu en iyi olan oyunların başında geliyor. 

Edited by KenanK

2 saat önce, KenanK yazdı:

Quantum Break konusunda dediğine katılmıyorum. Tamamen satış politikası yüzünden bence Steam e alındı. Dediğine göre Forza veya GOW 4 de aynı şekilde olması gerekiyor.

Kimsenin dediği benim umurumda değil, kendi aldığım performans a bakarım. Ben Windows 10 da hiç bir sıkıntı yaşamadım. 1607 versiyonuna geçene kadar. hemde sizin gibi 10 bin tane ayar yapmadım. Update yi kapatmak dışında.

Bundan sonraki çıkacak bütün oyunlar Windows 10 a optimize edilecek. Sende testlere bakarsan Windows 10 nun oyun konusunda diğer sistemlere göre daha iyi olduğunu görürsün.

Heee, kullanıp kullanmamak sizin elinizde. Ama kalkıpta GTX980 de bile sorun yaşıyorlar demen yanlış. 

kardeşim benim gtx 980 de sorun yaşamadan kastımı hala anlamıyorsun, ben dedimmi ki gta5 te 20 fps aldı felen yooo, benim kastım sadece gta5 le alakalıda değil windows 10un bu gereksiz uygulamaları yüzünden hakettiği fpsleri alamıyor yoksa hala yeterli fpsleri alsın bizahmet. ben şöle söyliym evde halen hd7850 kullanıyom overclocklu şekilde ve birkaç oyun haricinde ultra ve highta oyun oynayabiliyorum. mesela doom oynuyom highta akıcı 30fpslerde, gta5 i 30 fpslerde oynuyordum hatta bunu windows 10da oynadım diye hatırlıyom. ama windows8 de daha akıcı onun sebebide altta çalışan gereksiz uygulamalar. şöyle söylim bu kartla codbo3 ü bile 30-50 fps arası highta oynadım , full hd de. yoksa benim 980de sıkıntıdaki bahsim olması gereken fpslerde değil onun sebepleride belli,. ama yoksa yarın windows 10 da yeni gelecek isoda hatalar minimize edilsin tabiki windows 10 daha iyi diycez, önemli olan kararlılık. ve şu konuda sana katılıyom yeni gelecek oyunlar windows 10a optimize edilcek ve gelecek 10 senenin sistemide belki w10 olacak ona bişey demiyorum. ama önce bu gereksiz uygulamaların kontrolünü windows bize vermeli ve hataları düzeltmeli :D

edit

kardeşim niye gta5 i sonradan ekliyon ben bak bu sorunu gta 5 le ilgilimi demişim bu genel bir sorun demişim. bide demişim ki ben gta5 i HD 7850 ile oynamışım sorunsuz yani oyunla alakalı felan değil zaten. gtx980 deme sebebimde 980de bile yeri geldiğinde hakettiği fpsyi alamıyor ve anlamsız şekilde fps düşüşleri oluyor. bu kartın sorunu değil.  haa desenki bu sorun windows10la ilgili değilde nvidia driveri ile alakalı olabilir ve nvidia bu sorunu halletmiştir, felan desen anlıycam ama sen diyon yok kaç defa 980 kullandın felan. illa bir problemin olması için sadece benim başıma veya senin başına mı gelmesi mi lazım. bukadar insan abartıyor mu. yalan mı yazıyorlar. sanki amd, nvidia reklamı felan yapıyoz zannetçek birileri. orda yine adamlar farklı marka ları kıyaslıyorlar ve övüyorlar. burda sadece diyoz ki w10 da sorunlar ve eksiklikler var. bunu bilmek için illa gtx 980le, gtx1060 hatta 1080 le test etmeye gerek yok. ha diyelim ki test ettik illa her pcde aynı olcak diye bişeyde yok. internette ararsan forumlarda ve tnctr dahil bu ve benzeri şikayetleri görürsün. kaçamak cevap vermeyelim. burda kimseye windows reklamı felan da yapmıyoz. amaç yardımcı olmak ve olanları söylemek.

Edited by hasandgn34

5 saat önce, MaDLoCK yazdı:

peki bu 1511 yükseltmesini engellemenin bir yolu varmı ?

tabiki var birazcık pc ye hakimiyet gerekli pro sürüm kullanıyorsan yükseltmeleri ertele seçeneğini işaretlemen yeterli home sürümde o seçenek işe yaramaz updateyi açtığında en son sürüm olan 1607 ye günceller home sürümde şunu yapabilirsin temiz formattan sonra updateyi kaparsın...