Jump to content

Yazıcı Tavsiyesi

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaslar, evde çocuğun dersleri ağırlıklı  kullanabilecegim yazici istiyorum eski tarz yazicilarda kartus sorunu cok yaziyoruz maliyetinden ziyade gidip doldurup getirmesi büyük dert e bide gece olmucak zamanlarda buterse ödevler yarim kalacak vs vs...

Bana çok prof olmucak pahali olmucak yazıcı lazım gerekirse internetten siparis etcem ne olabilir tahmini 300 tl dolaylarinda, baskı kalitesi kartuslarin kuruma olayi vs vs...  dusunceleriniz marka modelbenimle paylasirmisiniz...

Saygilar.

Hocam benim önerim 

1- WiFi 

2-kendinden  orjinal dolabilen tanklı ( garantili)

2- çok işlevli olması ( tarayıcı,fotokopi,yazıcı vs. )

3- epson ,canon,hb,brother vs.

4-tabi bu özelliklerde fiyat 600 Tl civarında :)

Edited by 34ero

Please register to see this content.

bir senedir kullanıyorum bir sıkıntısı yok ama uzun süre çıktı almaz isen mürekkepte donma olduğunu duydum 

ben hemen hemen hergün çıktı aldığım için sıkıntı olmadı 

hem kullanışlı hep tasarruflu tavsiye ederim

Herkes mutlaka bir marka model önerecektir.Fakat ben işimden dolayı onlarcasını denedim.Aralarında uçurum fark olanı görmedim (ev kullanıcısı için). Çok işlevli ve kartuşlu en ucuz modeli alıp daha sonra üstündeki kartuşun modelini internet te "dolan kartuş" diye araman yeterli olacaktır.Zira orj.kartuşlar yazıcıdan daha pahalı :) .

Ben şu anda epson 125 kullanıyorum sıkça da çıktı alırım ayda bir de kartuş dolduruyorum.

soyle söyleyeyim size  yazici da 2 adet seceneginiz var 1 mürekkep sürekli donar 2 toner toz halindedir hic bir sorun olmaz genelde

cipsiz tonerli kaliteli bir yazici isinizi görücektir toner in de belirli zaman araliklari ile deyistirmek gerek ama senede 1 kere anca deyistirirsiniz belki 3 senede 

cikti sayisina bagli  ben de kendime güzel bir yazici almayi düsünüyorum görüsüm tonerli yönünde cünkü bir bakicaksiniz 10 cikti alicaksiniz bir bakacaksiniz 1 ayda hic cikti almayacaksiniz ee yani bu da mürekkebli yazicilara gelmez cünkü bir süre sonra donar ve kartus dedigmiz  bolümü deyistirmeniiz gerekir  bazi yazicilarda kartus parasi yazicilardan yüksek cikiyor 

mesela örnek vericek olursak tam hatirlamiyorum ama A 101 de di galiba yazici ucuz ama kartus pahali 

Hocam eğer renkli çıktı önemli değilse canon lbp6020 6030 olabilir fiyatıda uygun daha iyi olsun dersen hp p1102 bak samsung yazıcıdan kesinlikle uzak dur diğer verdiklerimde tonerini uygun fiyata doldurtturabilirsin ama samsung cip değişim yazıcı reset gibi sorunlar extra ücretler çıkarır. renkli olması önemli ise mono lazer yazıcılar var ama onlarda 500 600 den başlar dolumuda pahalı.. bitmeyen kartuş epson veya canona bakabilirsin ama onlarıda dikkatli kullanmalısın akma kafa tıkanma olayları oluyor son diyeceğim renk önemli değilse iyi fiyata bulabilirsen hp p1102 önerimdir.

HP Laserjet 2200 serisi yazıcı kullanıyorum 8 senedir(tam emin değil 6 yada 7de olabilir faturasını kaybettim çünkü) sadece 3 kez mürekkep değişti aşırı çıktı alınmasına rağmen mürekkebi çok iyi dayanıyor toner şeklinde olduğu için donmuyor bide çıktı alma olayı çok iyi 1 dkda heralde 120 küsür basıyor yaklaşık size önerecektim lakin lazerjetlere bi baktım fiyatları uçmuş ya ben 8 sene önce yani şimdiki dönem parasıyla 180 TLye almıştım bu yazıcıyı sizin renklilerle işiniz yok muhtemelen yazılı soruları tarzı çıktı alacaksınız performans ödevleri falan laserjetleri öneririm ama cep yakıyor bütçe dostu değil.