Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefonun Internetini Masaüstü Bilgisayarda Kullanmak

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

ev telefonumu ve bağlı internetimi kapattırdım. elimde epey yüksek donanımlı masaüstü bilgisayar kaldı. monitörde ona keza. şimdi ben telefonun internetini bu masaüstü bilgisayarımda kullanmak istiyorum. telefonum lenovo k5 plus. bilgisayarın anakartıda asus cm6870.

telefonumda ayarlar, diğer kısmında taşınabilir kablosuz hotspot var. bluetooth internet paylaşımı var ama malesef en iyi bağlantı şekli olduğunu düşündüğüm usb ile internet bağlantısı yok. şimdi telefonum bu.

bilgisayar ın tabi entegre bluetooth ve wi fi özelliği yok. fakat yıllar önce almış olduğum bluetooth dongle vardı. onunla telefonun bluetooth ile internet paylaşımını kullanmaya çalıştım. biraz zor olsada zorla eşleştiriyorum bu sayede telefonle bilgisayarı. fakat ağ bağlantılarında görünmesine rağmen bağlantı yok yazıyor. dosya aktarımında ise bilgisayardan telefona aktarabiliyorum ama telefondan bilgisayara aktarılmıyor. artık ne engel oluyorsa.? sadece gönderilemedi uyarısı veriyor.

şimdi durum bu. yardımcı olmanızı isteyeceğim şeyler ise; şimdi ben bu elimdeki bluetooth adaptörü ile niye telefonun internetini kullanamıyorum bilgisayarda? nasıl kullanabilirim? başka bir bluetooth adaaptör alsam fark edermi yani elimde olan bozuk olabilir belki..? ikinci alternatif olarak wi fi adaptör alsam  telefondaki kablosuz hotspot özelliği ile telefonun internetini bilgisayarımda kullanabilirmiyim? yoksa anakartın desteklemesi de gerekiyormu? anakartımı yukarıda yazdım inceledim entegre wi fi yok. teşekkür ederim.

26 dakika önce, ozanaus yazdı:

bi wifi adaptor al, telefonunda mobil erişimi açarsan modem işlevi görür

bu wi fi adaptörler tak kullan şeklindemi? yani usb ile direkt bilgisayara bağladığımda telefonumla hemen eşleşip telefonun internetini kullanabilirmiyim masaüstü bilgisayarda? anakartın desteklemesi gerekmiyor değilm iwi fi adaptör bağlantısını?

ve son olarak bilinen sitelere baktım 25-30 tl ye çok iyi olduğu söylenen adaptörler var. yalnız ben windows 10  64 bit enterprise kullanıyorum. ve adaptörlerin özellikler kısmında en fazla WİNDOWS 7 YE KADAR DESTEKLEDİĞİNİ YAZIYOR.. bunlardan alsam windows 10 da da kullanabilirmiyim. ve en son olarak durumuma göre wi fi adaptörler önerebilirmisiniz? yani ucuz iyi ve win 10 64 ile uyumlu? saolun.

bende masa bilgisayarda telefonun internetini kullanıyorum

seyyar alıcım var usb girişli bilgisayarda takılı

telefondan ayarlar wifi acıyorum

ayarlar internet paylaşımı hotspot  tıklıyorum

taşınabilir wifi hotspot işaretliyorum  bu kadar

windows 10  64 bit pro kullanıyorum

• Like 2

34 dakika önce, adbenim yazdı:

D-Link iyidir.wın10 x64 masaüstünde kullanıyorum sorunsuz

Please register to see this content.

bu ürün şu anda satılmamaktadır diyor. başka yerden bakmak gerekecek. başka hiç bir yerde de görermedim google da araştırmamda.

34 dakika önce, şrarskoz yazdı:

bende masa bilgisayarda telefonun internetini kullanıyorum

seyyar alıcım var usb girişli bilgisayarda takılı

telefondan ayarlar wifi acıyorum

ayarlar internet paylaşımı hotspot  tıklıyorum

taşınabilir wifi hotspot işaretliyorum  bu kadar

windows 10  64 bit pro kullanıyorum

seyyar alıcı derken neyi kastediyorsunuz? bende de asus kablosuz modem var. bu modemlerle bağlanılabiliyormu? sanmıyorum gerçi..?

Edited by abdulhey_

3 saat önce, abdulhey_ yazdı:

bu wi fi adaptörler tak kullan şeklindemi? yani usb ile direkt bilgisayara bağladığımda telefonumla hemen eşleşip telefonun internetini kullanabilirmiyim masaüstü bilgisayarda? anakartın desteklemesi gerekmiyor değilm iwi fi adaptör bağlantısını?

ve son olarak bilinen sitelere baktım 25-30 tl ye çok iyi olduğu söylenen adaptörler var. yalnız ben windows 10  64 bit enterprise kullanıyorum. ve adaptörlerin özellikler kısmında en fazla WİNDOWS 7 YE KADAR DESTEKLEDİĞİNİ YAZIYOR.. bunlardan alsam windows 10 da da kullanabilirmiyim. ve en son olarak durumuma göre wi fi adaptörler önerebilirmisiniz? yani ucuz iyi ve win 10 64 ile uyumlu? saolun.

usb flash bellek gıbı tak kullan sadece drıverını kurup tanıtırsın, hatta kablosuz mause alıcıları gıbı mıni adaptörlerde var, tüm sistemleri destkler, masaustu bılgısarına laptop gıbı kablosuz ozellıgı kazandırmıs olursun, bağlantıdan kendı telefonu secersın yada gordugu herhangı bır aga baglanabılrısın sıfreyı bılıyorsan tabı

• Like 1

42 dakika önce, ozanaus yazdı:

usb flash bellek gıbı tak kullan sadece drıverını kurup tanıtırsın, hatta kablosuz mause alıcıları gıbı mıni adaptörlerde var, tüm sistemleri destkler, masaustu bılgısarına laptop gıbı kablosuz ozellıgı kazandırmıs olursun, bağlantıdan kendı telefonu secersın yada gordugu herhangı bır aga baglanabılrısın sıfreyı bılıyorsan tabı

teşekkür ederim. yalnız alışveriş  sitelerinde de en son nadir olarak windowws 8 ve çok nadir win 8.1 i desteklediğini yazmış. ve windows 10 da wifi adaptör kullananamaya dair bir sürü başlık çıkıyor google yazdığında. veya çözümüne dair..

Sürücü sıkıntısı yaşamazsın otomatik tanır, tanımasa da en kötü ihtimal manuel tanıtırsın. Sitelerinde yazan şu sistemleri destekliyor vs çok takılma. Alacağın ürün çok çok eski olmayacak. 

Benim evde dark rangemax kablosuz ağ adaptörü var. Sitesinden win8 destekli diyor, windows 10'da sorunsun çalışıyor mesela.

Pahalı bir şey almana gerek yok yanı başında telefonla kullanacaksan. 

• Like 1

4 saat önce, abdulhey_ yazdı:

teşekkür ederim. yalnız alışveriş  sitelerinde de en son nadir olarak windowws 8 ve çok nadir win 8.1 i desteklediğini yazmış. ve windows 10 da wifi adaptör kullananamaya dair bir sürü başlık çıkıyor google yazdığında. veya çözümüne dair..

win10 otomatik tanır, tanımasa bıle, güncel driverini sitesinde vardır mutlka ındırıp kurarsın

• Like 1

2 saat önce, yasak_ask yazdı:

Sürücü sıkıntısı yaşamazsın otomatik tanır, tanımasa da en kötü ihtimal manuel tanıtırsın. Sitelerinde yazan şu sistemleri destekliyor vs çok takılma. Alacağın ürün çok çok eski olmayacak. 

Benim evde dark rangemax kablosuz ağ adaptörü var. Sitesinden win8 destekli diyor, windows 10'da sorunsun çalışıyor mesela.

Pahalı bir şey almana gerek yok yanı başında telefonla kullanacaksan. 

hızır naber konu vesilessi ile yine buluştuk :) bak şunu alacaktım teknosadan sırf üzerinde win 10 support yazıyor diye asusu aldım yine teknosadan. yalnız ürün farkı neysede en az bir 15-20 tl kazık yediğimi anladım şimdi :)  ilk önce tenknosa elemanına sordum. asusu 60 tl dedi ve TP-LINK'in 300Mbps Mini Kablosuz N USB Adaptör TL-WN823N olmaz dedi. o da 40 tl idi. o nda win 8.1 yazıyordu en son. ondan sonra teknosanın nerdeyse hemen 30 m çarpraz karşısında benim komşunun bilgisayar dükkanı var oraya gittim  o da 70 tl lik çift antenli gösterdi başkada yokmuş. abi bu sana fazla gelir yarın gel 30 -40 tl likler gelecek dedi. üzerinde yazan desdeklediği sistemlere takılma olur dedi. sonra tekrar teknosaya gittim. win 10 desteğine kafayı taktık ya. :)  bu sefer daha yeni işe başlamış bir elemana sordum ilk sorduğumda izliyor ordan )  tp link i o da olur dedi. öteki tecrübeli olan boşta idi yine onla konuştuk mecburen o yine olmaz sen win 10 suppport yazan asusu al dedi yani 60 tl liği.neyse ya kıl oldu yada tecrübeli-kazıklamanın niteliği ile ve benim win 10 desteğine kafayı takmam ile asusu 60 tl ye aldım. bimekss te aynı asus 37 tl. :)  neyse takar takmaz usb girişine ne olduğunu anlamadan kuruldu kendisi. karşılıklı şifre atadım tamam. ve şu anda masaüstünden yazıyorum. bu sefer kota sorunu ortaya çıkkacak tt avea alt tabanlı galiba ona numarayı taşısammı aavantajlı gibi.

40 tl lik şu:

60 tl ye benim aldığım asus da bu:

12 dakika önce, bozart yazdı:

Kullanmassan daha iyi olur..çok iyi sömürüyor ...reklamlar videolar spamlar açılış süresi vsss çok abaniyor 

biliyorum. bakıcaz çaresine. 55+15=70 tl lik kazanç sağladım ama sınırısız 50  gb akk ttnet ve ev telefonunu kapatmakla. onu telefona kaydırıcaz sanırım artık. :)  memnunnum şimdilik benim mevki 4 g iyi çok  iyi çekmesede var olan limitsiz ttnet tarifesinden pek farklı değil kullanım olarak. hız testi falan yaptım gayet yeterli. hem 24 inç asus hopörlörlü ips monitörü ve üst düzey yine asus kasayı antikamı yapayım :)

• Like 1

1 saat önce, firtina_limani yazdı:

modemini arastir modemi wif alicisi olarak kullanabilirsin tam olarak bilmiyorum ama airties de ben wif leri görüp baglanabiliyordun

Ben de bunu diyecektim. Bazı modemler arayüzden bridge olarak ayarlanabiliyor. belki ekstra masraf yapmana da gerek kalmaz. eski modeminin klavuzuna bir göz at derim.

1 saat önce, mogokce yazdı:

Ben de bunu diyecektim. Bazı modemler arayüzden bridge olarak ayarlanabiliyor. belki ekstra masraf yapmana da gerek kalmaz. eski modeminin klavuzuna bir göz at derim.

HADİ BEEEEEEEEEE.. BEN BUNU soracaktım ilk nasılda unuttum! sizde en sona söylüyorsunuz. asus dsl n 10 e kablosuz 150 mbps modem var bende. belkide hiç para vermeden halledecektim işi. neyse olan oldu artık. saolun  modemide bir ara denerim.

telefonun android ise ayarlar kısmında usb'yle internete bağlanmanı sağlayan bi ayarı var. ayrıca bluetoothla da bağlanabiliyorsun internete ama usb kadar hızlı bi bağlantı olmaz.

37 dakika önce, haaci yazdı:

telefonun android ise ayarlar kısmında usb'yle internete bağlanmanı sağlayan bi ayarı var. ayrıca bluetoothla da bağlanabiliyorsun internete ama usb kadar hızlı bi bağlantı olmaz.

bende usb kısmında bağlantı yok usb yazıyor ama mtp veri aktarımı v.b. internete bağlanma değil yani. bu gün teknosada 1100 tl lik bir samsung vardı a3 mü müydü tam hatırlamıyorum. onda baktım hepsi var usb, bluetoot ve wi fi. benimki lenovo k5 plus usb internet bağlantısı yok. yalnız  KAFAMA TAKILAN USB DURUMUNUN THETHERİNG BÖLÜMÜNDE NE İŞİ VAR? bağlantı-lar kısmı olarak kullanmış herhalde..

bu arada kablosuz modemi adaptör olarak kullanmak sadece Airties modemler için geçerli galiba. wds ve mesh ayarlarını yapmak gerekiyormuş.benim asus  dsl n 10 e kablosuz 150 mbps modem de böyle bir şey yok inceledim. veya başka şekilde yapılabiliniyormu bilmiyorum. koca google ve youtu be de  zaten sadece airties modemi adaptöre çevirmeyi anlatmış. başka bir modem anlatımı görmedim yazılı veya video olarak.

usb bağlantısı olmasın ne farkeder nasılsa masaüstünde kullanmak değilmi amaç? zaten aldım işte adaptörü telefonuda usb ile bilgisayara bağlarım şarj da olur :)  tek fark 60 tl :)

8 saat önce, abdulhey_ yazdı:

bende usb kısmında bağlantı yok usb yazıyor ama mtp veri aktarımı v.b. internete bağlanma değil yani. bu gün teknosada 1100 tl lik bir samsung vardı a3 mü müydü tam hatırlamıyorum. onda baktım hepsi var usb, bluetoot ve wi fi. benimki lenovo k5 plus usb internet bağlantısı yok. yalnız  KAFAMA TAKILAN USB DURUMUNUN THETHERİNG BÖLÜMÜNDE NE İŞİ VAR? bağlantı-lar kısmı olarak kullanmış herhalde..

Bağlantı yok yazmasının sebebi USB kablo bilgisayara takılı olmadığı için. Telefonu bilgisayara USB kablo ile bağlan sonra internet paylaşımı ayarlarına gir. bu deaktif olan USB bağlanma ayarının aktif olacağını göreceksin. Ona tıkla sonra işletim sistemin uygun driver'ı arayı yükleyecek tabi bunu yüklemek için internete de ihtiyacı olabilir. Kurulum tamamlandıktan sonra ağ erişimine izin vereyim mi diyor. Evet deyince de bilgisayar internete telefon aracılığıyla bağlanmış oluyor:

Ekran Alıntısı.JPG

• Like 1

4 saat önce, mogokce yazdı:

Bağlantı yok yazmasının sebebi USB kablo bilgisayara takılı olmadığı için. Telefonu bilgisayara USB kablo ile bağlan sonra internet paylaşımı ayarlarına gir. bu deaktif olan USB bağlanma ayarının aktif olacağını göreceksin. Ona tıkla sonra işletim sistemin uygun driver'ı arayı yükleyecek tabi bunu yüklemek için internete de ihtiyacı olabilir. Kurulum tamamlandıktan sonra ağ erişimine izin vereyim mi diyor. Evet deyince de bilgisayar internete telefon aracılığıyla bağlanmış oluyor:

Ekran Alıntısı.JPG

Vayyy bağlandı valla:)  YALNIZ NASIL BAĞLANDI ONU ANLAMADIM BİR SÜRÜ WİNDOWS 10 BAĞLANTI AYARLAR ÇIKTI. SİSTEM TEPSİSİNDEKİ VEYA İŞTE GÖREV ÇUBUĞUNDAKİ BAĞLANTI SİMGESİ KABLOLU OLARAK BAĞLANDI ŞEKLİNDE. YALNIZ ETHERNET 2 OLARAK GÖRÜNÜYOR  VE SON 5. AĞ .  YALNIZ AĞA SAĞTIKLADIĞIMDA VODAFONE FALAN YAZMIYOR SADECE USB BAĞLANTI ŞEKLİNDE GÖSTERİYOR. Remote NDIS based Internet Sharing Device YAZIYOR. YAPILANDIR KISMINDAKİ HİÇ BİR BİLGİDE YİNE VODAFONE ADI GEÇMİYOR.

usb den internete bağlanamamamın nedeni ise usb tabiki takılı. mtp kamera sadece şarj et çıkınca ben yok sandım meğerse o usb bağlantı, yı butonunu aktif hale getirmek gerekiyormuş. aktif halegetirince diğerleri duruyor ve telefonda bağlanmak için dokunun diye bir uyarı çıktı. ve işte kendiliğinden kuruldu.  şimdi speed test ten hız testi yaptım ancak orda vodafone tr yazıyor. neyse senin dürtmenle onunda olduğunu öğrenmiş oldum. saol varol. yalnız 60 tl boşa gitti neyse sağlık olsun :)

3 saat önce, PisiLinux yazdı:

@ abdulhey_

öncelikle pcde hiçbir program ve windowsun güncellemesi açık olmamalı ben bu şekilde 3 sene kullandım.

Güncelleme açık olursa 1 saatte bitiririsin neti  :)

evet aklımda. ) hizmetlerden güncellemeleri en başta devredışı yaptım zaten. uygun tarife paket aradımda tt da var ama avea alt yapısı olduğundan yeni geçenler bile çekim gücünüden şikayetci. benim 3gb fırsat vodafone tarifesi. dediğim gibi dün akşam hepsini inceledim. gb olarak tt avantajlı ama dediğim gibi çekmedikten sonra ne kıymeti var. türkcell zaten kazık. vodafone un başka paketlerine baktım o bile pahalı. bu fırsat tarifeleri sözde eski müşteriler içinmiş. 25 tl ödüyorum ben. 3gb 500 dk 1000 sms. neyse artık hesaplı kullanıcaz. yada paraya kıyıp 50 tl falan verecez. bu operatörler organize sanayi patronları gibi zaten. hangi operatörü tarifeyi incelersen incele hepsi durumuna göre aynı hesaba geliyor.yalnız tüekcell daha şımarık. benim tarifenin nerdeyse aynısı 45 tl arada 20 tl fark var. yanlışmı anlıyorum?;  Uçuran 3GB Plus: 3GB + 1000dk + 1000 SMS 45 tl. plus ne oluyorki burda? kazığımı :D o değilde ttnetin 4 gb lık kotalı zamanlarında nasıl 4gb la idare ediyormuşuz hayret. halbuki ben yeri geliyor gün boyunca borsa seansı takip ediyordum. birde borsa işlemi yapıyorsan çekim gücü hayati önem taşıyor. 10 -20 sn ye çekmesin hayati değişiklikler oluyor :) neyseki bıraktım borsayı uzun zaman oldu. tabi bu görsellik artınca çok kota gitmeye başladı.eskiden siteler bu kadar büyük değildi ve reklam içermiyordu. ve en çokta kota götüren uygulama facebook tabiki.

bu asgari ücretle çalışanlar ve onların çocukları ki genelde faceboobktalar nasıl para yetiştiriyorlar bilemiyorum :) imge , hayal çağı..ve ister istemez zaman bizi kendine uyduruyor. neyse konu dışına çıktık kapatalım. :)

bu arada bu konuları incelemek için normalden fazla takılınca internete dünden bu yana 450 mb gitmiş. neyseki bu ayki 2.4  gb hala duruyor. 8 gün kaldı yenilenmesine rahat yeter.

Edited by abdulhey_
  • Like 1

3 saat önce, abdulhey_ yazdı:

Vayyy bağlandı valla:)  YALNIZ NASIL BAĞLANDI ONU ANLAMADIM BİR SÜRÜ WİNDOWS 10 BAĞLANTI AYARLAR ÇIKTI. SİSTEM TEPSİSİNDEKİ VEYA İŞTE GÖREV ÇUBUĞUNDAKİ BAĞLANTI SİMGESİ KABLOLU OLARAK BAĞLANDI ŞEKLİNDE. YALNIZ ETHERNET 2 OLARAK GÖRÜNÜYOR  VE SON 5. AĞ .  YALNIZ AĞA SAĞTIKLADIĞIMDA VODAFONE FALAN YAZMIYOR SADECE USB BAĞLANTI ŞEKLİNDE GÖSTERİYOR. Remote NDIS based Internet Sharing Device YAZIYOR. YAPILANDIR KISMINDAKİ HİÇ BİR BİLGİDE YİNE VODAFONE ADI GEÇMİYOR.

usb den internete bağlanamamamın nedeni ise usb tabiki takılı. mtp kamera sadece şarj et çıkınca ben yok sandım meğerse o usb bağlantı, yı butonunu aktif hale getirmek gerekiyormuş. aktif halegetirince diğerleri duruyor ve telefonda bağlanmak için dokunun diye bir uyarı çıktı. ve işte kendiliğinden kuruldu.  şimdi speed test ten hız testi yaptım ancak orda vodafone tr yazıyor. neyse senin dürtmenle onunda olduğunu öğrenmiş oldum. saol varol. yalnız 60 tl boşa gitti neyse sağlık olsun :)

hepsiburada'dan almış görünüyorsun. ürün gelmediyse siparişini direk iptal edebilirsin. ürün geldiyse de kutuyu açmadıysan veya hasarlamadıysan koşulsuz iade garantisi var. hemen sipariş sayfanda iptal/iade kaydı aç sana verecekleri yurtiçi kargo gönderi kodu ile en yakın Yurtiçi Kargo'dan ücretsiz geri kargola. Ürünü teslim alınca paranı da iade ederler.