Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Bölüm Oluşturma Hatası

hllesr
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarım uefi destekli uefi destekli sürüm indirip format atmaya çalışıyorum ancak şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

sshot-17.png

Normalde c d bölümleri bir de sitem bölümü olması lazım ama bölümleme 5 tane bölüm oluşturuyor otomatik bunu nasıl çözebiliriz ?

18 saat önce, hllesr yazdı:

Bilgisayarım uefi destekli uefi destekli sürüm indirip format atmaya çalışıyorum ancak şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Normalde c d bölümleri bir de sitem bölümü olması lazım ama bölümleme 5 tane bölüm oluşturuyor otomatik bunu nasıl çözebiliriz ?

uefi kurduğunuz için hdd gpt formatına dönüştürülüyor gpt de bu bölümler olmak zorunda herşey normal

• Like 2

Bir saat önce, hllesr yazdı:

diskim ssd arkadaşım kurulum yaparken 3 bölüm oluşuyor sorunsuz oluyor ama bana sorun olmayacağını söyledi ama bende hep bu sorun oluyor

bi sorununuz yok ki ssd hdd farketmez uefi kurulumu mbr yerine gpt ye yapılıyor ve gpt de bu bölümler oluşmak zorunda 

arkadaşınız muhtemelen uefi kurulum yapmıyor legacy kurulum ve mbr üzerine yapıyor mbr de tek bölüm bile yeterli gpt de malesef böyle

Edited by oguzhan43
  • Like 2

Evet bu bölümler oluşmak durumunda, isteseniz de istemesenizde. Bu bölümleri zaten Windows altında göremezsin. Günlük kullanımla alakasızdır. İlla bakıcam dersen Disk Management sana yardımcı olacaktır. Şöyle de göstereyim :

Please register to see this content.

Arkadaşım dedi ki bu bölümleri nasıl yaptın yanlış kurulum yapmşsın dedi ve kendisi tekrar format attı c-d bi de sistem bölümü vardı onda bu bölümler yoktu.Arkadaşımın yüklemesi

g261YZ.png

Şimdi yeniden windows kursam bölümleri silmeden sadece biçimlendirip c ye windowsu tekrar kursam format temiz ve sıkıntısız olur mu ?Bir de uefili sisteme uefisiz 64 bit sistem kurulur mu ?

• Like 1

• Editor

hata falan yok. sen kurmaya çalıştığında biosta uefi kurulum seçiliymiş ve uefi kurulum gerçekleşiyormuş, arkadaşın kurmadan önce biostan uefiyi kapatmış uefisiz kurmuş o kadar.

• Like 3

Adı üstünde uefi format kuruyorsunuz ...mrb bölümde  (uefi)siz de zaten çıkmaz...illam ben çıkmasını istemiyorum diyorsanız biostan uefi kapatın sonra hepsini tekrardan silin o zamn c ile d yi görürsünüz 

• Like 1