Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Okula 400 Mhz Ve 533 Mhz Eski Ramlar Lazım

ozkanpasa
 Share

Recommended Posts

2 saat önce, eletomani yazdı:

Öğretmenim! Ben bir sürü yere e-mail attım. Hiç sana dönen oldu mu?

Henüz dönüş yapan yok. Forumdaki arkadaşlar mesaj atıyorlar. Zaman gerekli biraz beklemek gerek :) 

Arakadaşlar  RaZoRWounD arkadaşımızın kargosu bu gün öğleden sonra okula ulaşmıştır. Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz. Müdürüm sevinçle haber verdi . Bende şuan sevinçli ve çok mutluyum. Kutu yarın sabaha beni bekliyor :D öğlene ilk pcyi hazırlayacam inşallah :D 

• Like 1

29 dakika önce, bkrydn68 yazdı:

bir adet ddr2 533 mghz ram 1 adet 160 gb samsung sata hdd yollayabilirim ama bizim buralar kış kıyamet fırsatım olursa...seve seve...

Hocam ilgine çok teşekkür ederim. Uygun olan bir zamanda yollayabilirsen inan bizi çok mutlu edersin :) 

bu gün 2 koli daha ulaştı ve 1 pc yapıldı 533mhz ram ibm marka eski bilgisayarlarda çok işimizi görür onların sistemide sata çok mekbule geçer

RaZoRWounD arkadaşımızı gönderdikleriyle orta çıkan pc miz :D 

Please register to see this content.

Cafer ve Saim arkadaşlarımızın kargoları okulumuza ulaşmıştır. Kendilerine destekleri için çok ama çok teşekkür ediyoruz :wub:

• Like 1

Cafer ve Saim  arkadaşımızın yollamış olduğu pc parçaları ile 2 bilgisayar tamamlandı. Toplantılarım nedeniyle format atamadım :) Kısmet olursa 2 bilgisayarımıza salı günü xp ve win7 starter sistem yükleyeceğim. 

Şuan elimde Boş bir atx kasa mevcut, güç kaynagı ve diger parçaları var. Saim ve cafer arkadaşlarımızın gönderdiği ramler ve ekran kartları hazır :D Lakin üstünde işlemcisi olan bir ana kartımız yok :D Fazla anakartı olan varsa kullanacak bir yeri yoksa okulumuza bağış beklemeye devam ediyoruz.

12 saat önce, eletomani yazdı:

Öğretmenim! Kasanın özellikleri ne oldu? Xp atmışsın. :)

ilki RaZoRWounD un parçaları agp sistem 1gb ram ve 1.8 ghz o nedenle xp

Cafer ve Saim  arkadaşımızın parçaları ile

kincisi 256 vga 1 gb ram sanırım oda 2.4 ghz işlemciydi onada starter iyi gidecek

üçüncüsü yine agp sistem 1gb ram celeron işmeci o nedenle xp

1 kasa boş anakart işlemci bekliyor

1 kasada sürekli statik oluyor henüz sorunu anlayamadım format aşamasında yeniden başlayıp duruyor yada mavi ekrana dönüyor. ramları degiştim, pil değiştim, ekra kartını değiştirdim, hdd değiştim poweri degiştirdim sorunu bir türlü çözemedim ama bulacam inad ettim :D 

Edited by ozkanpasa
  • Like 1

İşlemci 2.4 GHz olsaydı Windows 7 yüklenirdi. ( Geçen yıl Windows 7 pro yükledim. Çoklu programlardan kaçındım. Setup'ı açıldığında fazla yer kaplayan programları kurmadım. ) Bazı ayarlarını kapatır. Antivirüs yüklemeden Deep Freeze ile sistemi tamamlardın. 1.8 Ghz. ile hiç denemedim. Ama denemek gerekir.

Statik genellikle anakartın Ram'e fazla güç vermesi veya Ram'in fazla güç çekmesi nedeni ile olur. Ram entegreleri kısa devre yapar ve kapatır veya restart yapar. Mhz. uyumsuzluğu da olabilir. Birde HDD Güç ve veri kabloları eskimiştir yada kırılma vardır. Aşırı yüklenmeyi kaldıramaz format sırasında veya aşırı program çalışması nedeniyle. Onları değiştirip, bir dene!

Not: Ramleri ayrı ayrı jelatine yada ince naylona sar! Bir süre bekle! Sonra kullan!

Öğretmenim! Birde Ram slotlarının tozunu iyice al! Slot ayaklarında leğim çatlaması var mı? En iyisi bir elektronikçiye leğimleri tazelet! Hatta tüm anakart leğimlerine baksın!

Edited by eletomani
  • Like 1

Adana bölgesinde ne kadar zengin, şirket, oda, parti varsa hepsine e-mail gönderdim. Bu devletten sıfır faiz ile kredi alıp, servetine servet katan o kodamanlardan ses çıkmadı. Paraları cukka yapmaya devam edin! Sakın bir bilgisayar alıp, kanını emdiğiniz insanların çocukları için vermeyin! Para istifiniz bozulur.

Partilere ne demeli? Hadi! MHP Bahçeli'nin koltuğuna sarılmış, onu kurtarmaya çalışıyor. Ay dünyaya çarpsa, haberleri olmayacak! Akp'li yöneticiler! Bu ülkenin çivisini çıkardınız! Hepiniz menfaatiniz olmadan hiçbir yere çivi çakmadınız! Bu ülkeye yol yaptınız ama ilk önce kendi yolunuzu buldunuz! Üç-beş yeri arayıp, bu soruna el bile atamadınız! CHP, sen iktidar mı olacaksın? Nah olursun! Akp'nin makarna ile kömür ile oyunu alıp, unuttuğu insanlara bile sahip çıkamadınız! Siyaset şov işidir. Götür bu okula beş bilgisayar şovunu yap! Bayraklara, flamalara ve o hiç okunmayan kitapçıklara para harcıyacağınıza böyle yerlere para harcayın! Hiçbirinizin gözümde sinek kadar değeri yok! O yüce Allah'ım hepinizin belasını versin!

NOT : Bunu daha önce gönderdiğim her yere göndereceğim. Hangi kodaman hangi parti hakkımda dava açacaksa, açsın!  Fetöcü-totocu gibi ithamları yapabilirler. Bugünlerde moda. Savcılar talep ederse, adresimi ve telefonumu hemen veririm. Benim ayıdan maymundan korkma yaşım geçti. Karakterim size uymaya hiç müsait değil! Elinizden geleni ardınıza koymayın! Haksızlık ve zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır.

• Like 2

İçin yüreğin dolmuş paşam :) 

Ben adana merkeze ilk gelişimde acayip bir olayla karşılaştım. Tasarım atölyesi kurmak için kolları sıvadım. Sınıfı boyadım demir kapı taktım temizledim sildim süpürdüm. Ancak benim geniş masalara ihtiyacım vardı okuldan yazıyla ilçeden istedim. Bir ay ses seda çıkmadı. İlkbahar aylarıydı ve hava çok sıcaktı. İlçe Milli eğitim müdürüne çıktım. Hem tanışmak hemde masaları nereden bulabileceğimi danışmak için. Odasına geçtiğimde durumu izah ettim. İlçe bazında bu tür masalar yoksa okula yardım edebilecek dost ahbap varsa selamınızla gidip ricacı olayım dedim. Müdürüm beni ceketim olmadığı için odasından şutladı :D Ben masa için gittim bol laf yeyip geri döndüm. Kravatım vardı ama ceketim yokmuş :D O zaman anladım adana mebde iş yok. Birkaç yer dolaştım ticaret odalarına gittim sekreterlerle konuştum ama karşıma bir tane sağlam kişi çıkmadı. Şuan aradan 7 yıl geçti ve hala bir tasarım atölyem yok. Sanırım bu gidişle hiç bir zaman atölyem olmayacak :D:D:D Alıştım diyip geçiyorum. şimdiki okulumda atölyelik yer bile yok. Çocukların yaptıkları güzel şeyler yok olup gidiyor. Bu sene bilişim derslerine girdigim için bari bilişim sınıfını düzelteyim deyip bu bilgisayar parçalarını aramaya başladım. Bari bunda başarılı olayım :) 

• Like 2

Özkan Öğretmenim! Esas işim, klinikçiyim. İhtisasım insan. Üniversite Kliniğine, ( Bizim bölümde pek sigorta işlemez. Diş Kliniği gibi. Bakarlar ama kesin tedavi ücretlidir. ) parası yetmediği için gelemeyenleri incelemek için boş zamanlarımda varoşlara gittim. Kendi toprağından sökülüp, İstanbul toprağında solan insanlar gördüm. O, rezalet ve perişanlığı anlatamam! Okulları da o derece viran idi. O zaman İstanbul 4-5 milyon nüfuslu. Cehaletle asıl kavgama o zaman başladım. Dilenci gibi fabrika fabrika, zengin zengin gezdim. Okula yardım topladım. Hemde hatırı sayılır meblağlar. Ben, 5 yaşındaki çocukların geleceği için kavga ettim. Şimdi o çocuklar büyüdü. Onların da 5-10 yaşında çocukları var. Devran hiç değişmedi. Galiba senle ben Cervantes'in Don Kişot'larıyız.

• Like 1

Hocam selamlar, çok güzel bir iş yapıyorsunuz tebrik ederim. Elimde 1 adet: intel pentium d. 1.60, 1 adet amd athlon x2 6000+ işlemci; 2 adet ddr2 667, 1 adet ddr2 533 ram; 2 adet yanılmıyorsam 350 wattlık power var. Hepsi çalışır vaziyette. Şu ara kargo ücretini karşılayamam, karşılarım derseniz yarına yollayayım. 

• Like 1

Bir saat önce, remzinaz yazdı:

Hocam selamlar, çok güzel bir iş yapıyorsunuz tebrik ederim. Elimde 1 adet: intel pentium d. 1.60, 1 adet amd athlon x2 6000+ işlemci; 2 adet ddr2 667, 1 adet ddr2 533 ram; 2 adet yanılmıyorsam 350 wattlık power var. Hepsi çalışır vaziyette. Şu ara kargo ücretini karşılayamam, karşılarım derseniz yarına yollayayım. 

Kargo ücretini ben karşılarım demiş yazıyı iyi okuyun gönderin gitsin adres-isim-numara herşey var orda

• Like 1

1 saat önce, remzinaz yazdı:

Yolla paşam okul için de ucuza yollarlar. Ben buradan karşılarım senin ücret vermene gerek yok :D 

Yavaş bilgisayarları şahlandırırım ben onlarla :D Ömürleri 5 sene garanti uzar :) 

2 saat önce, eletomani yazdı:

Özkan Öğretmenim! Esas işim, klinikçiyim. İhtisasım insan. Üniversite Kliniğine, ( Bizim bölümde pek sigorta işlemez. Diş Kliniği gibi. Bakarlar ama kesin tedavi ücretlidir. ) parası yetmediği için gelemeyenleri incelemek için boş zamanlarımda varoşlara gittim. Kendi toprağından sökülüp, İstanbul toprağında solan insanlar gördüm. O, rezalet ve perişanlığı anlatamam! Okulları da o derece viran idi. O zaman İstanbul 4-5 milyon nüfuslu. Cehaletle asıl kavgama o zaman başladım. Dilenci gibi fabrika fabrika, zengin zengin gezdim. Okula yardım topladım. Hemde hatırı sayılır meblağlar. Ben, 5 yaşındaki çocukların geleceği için kavga ettim. Şimdi o çocuklar büyüdü. Onların da 5-10 yaşında çocukları var. Devran hiç değişmedi. Galiba senle ben Cervantes'in Don Kişot'larıyız.

Paso rüzgara karşı at sürüyoruz hocam. Duramıyoruz durduğumuz yerde. Sağımız solumuz kaşınıyor :D İlla bir şeyler yapacağız. 

• Like 2

Selamun Aleykum arkadaşlar. Konuya tesadüf eseri denk geldim. Eğer öğretmen arkadaş bu olaya devam ediyorsa benimde çalıştığım yerde " RaZoRWounD " nickli arkadaşın gönderdiği kasadan bir tane var. İşyeri sahibine rica edip gönderebileceğimi umuyorum. Eğer hocamız gönder derse söyleyeceğim patrona. Kolay gelsin.

• Like 1

19 dakika önce, bakuli84 yazdı:

Selamun Aleykum arkadaşlar. Konuya tesadüf eseri denk geldim. Eğer öğretmen arkadaş bu olaya devam ediyorsa benimde çalıştığım yerde " RaZoRWounD " nickli arkadaşın gönderdiği kasadan bir tane var. İşyeri sahibine rica edip gönderebileceğimi umuyorum. Eğer hocamız gönder derse söyleyeceğim patrona. Kolay gelsin.

Aleyküm selam yalnız ben kasa göndermedim parça gönderdim anakartında dahil olduğu bir çok parça kasa hocada var sadece :) kasa sağlam olsaydı power tuşu bozuk olmasaydı kasayla birlikte yollayabilirdim malesefki kasayı attım içindeki sağlam iş görür parçaları yolladım :)

• Like 2

19 saat önce, remzinaz yazdı:

Hocam kargo kısmını yazmışsınız kusura bakmayın dikkat etmemişim. Yarına yolluyorum parçaları. Kolay gelsin. 

Teşekkür hocam ederim çok sagol :)

Dün sendika işlri vardı okulla ilgilenemedim.

Toplanan kasalardan bir tanesinde sıkıntı yok, starter kurdum güzel çalışıyor ama bir tanesi beni hala uğraştırıyor.

Please register to see this content.

Xp cidisnde sorun yok. Emre hocanın yeni xp sini kurayım dedim. Her defasında farklı bir dosya kopyalanamadı deyip bu mavi ekranı verdi. Cd rom degiştim belki okumuyor diye yine benzer sorun verdi. İde kablolarını degiştim ana kartın tozunu aldım ..vs ama bir türlü format atamadım.

Bir bilen arkadaşa yazdım harddisk bozuktur dedi. Hdd değiştim ama formata vaktim kalmadı yarın birde öyle deneyecem

Son olarak cengizhan kardeşimin kargosu dün akşam üstü gelmiş. Sabah elime kargoyu verdiler çok mutlu oldum yaw :D:D:D 

Özkan Öğretmenim! Sana HDD sıfırlayıcı iso yükleyeceğim. İndir ve cd'ye yada flash'a yazdır! Bütün HDD'leri sıfırla!

Bu bence isonun düzgün yazılmamasından yada iso bütünsel hatadan kaynalanıyor. HDD ve RAM sorunuda olabilir. Onlar biraz düşük ihtimal.

Bir kasa daha güzelleşti. Hadi bunu kutlayalım. 

• Like 1