Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Okula 400 Mhz Ve 533 Mhz Eski Ramlar Lazım

ozkanpasa
 Share

Recommended Posts

23 saat önce, windows9 yazdı:

hocam hanım arkadaş geldi fakat bu kez de ben remleri değiştirdiğim gömlek cebimde unutmuşun  yarın sabah (salı) için sözleştik 

Söyledi arkadaş hocam. Eğer sen olmazsan bir arkadaşa bırakırsın o gün içinde mutlaka alır. Okul çıkışı çocuk almaya başka okula vs geçiyor. Kafa sağlam kalmışsa aklında olur gelir alır :D:D:D Karne zamanı kağıt evrak işi çok, azda olsa öğrenci var onlarla uğraş,Not düzeltmeleri yap,  raporları doldur not fişlerini doldur karne bas bu hafta canımız çıkıyor :D 10 gündür pc lere bakamıyorum bile kargolar geliyor bilişim sınıfına dolaba kilitliyorum.  2. Dönem hayırlısıyla tüm bilgisayarları elden geçireceğim. Bayağı malzememiz oldu bir kaç arkadaşım daha kargo yollayacak tüm makineler gıcır gıcır olacak inşallah :D 2.dönem makinaların toplu bir resmini koyacam foruma durumumuz daha iyi anlaşılır :D:D Çıkan ve çıkacak pclerde tip yok ama canavar gibi iş yapacaklar kanımca :D:D:D 

Edited by ozkanpasa
  • Like 1

Berkant arkadaşımızın okulum Nilüfer Hatun Ortaokulu için göndermiş olduğu pc parçaları okulumuza ulaşmıştır. Kendisine okulum ve öğrencilerim adına çok ama çok teşekkür ediyorum  :) Şuan yollamış olduğu pc ye format atıyorum Ram takviyesi yaptım yeni xp kuruyorum :D 

Ufuk arkadaşımızın okulum Nilüfer Hatun Ortaokulu için yollamış olduğu pc parçaları okulumuza ulaşmıştır. Kendisine okulum ve öğrencilerim adına çok ama çok teşekkür ediyorum :) 

Okulumuzun bir iyi bir web kamerası oldu :D:D:D Hemide çok şık bir kamera :D 

Bu gün karne dağıttık. Birde TNCTR karnesine bakalım :D 

Forumdaki arkadaşlarımızın bu güne kadar yolladıkları parçalar ile neler yapmışız?

Bt sınıfında çalşır durumda 3 pc toplandı. (2xp __1 win7)

Bt sınıfında çalışmayan 1 pc takviyelerle çalışır duruma geldi (1 win7)

Gelen  remlerle 4pc yükseltildi (4 win7)

öğretmenler odasındaki pc ekran kartı ve ramlerle sağlamlaştırıldı.(Hala xp :) )

Beden eğitimi odasındaki eski kasaya power-dvd rom-hdd ve ram takviyesi yapıldı (1 win7)

Müzik sınıfındaki pcden artık ses çıkıyor :D Anakart değişti Ram ve ekran kartı ile yükseltildi (1 win7) (Arada bir statik yapıyor :) ama çalışıyor)

1 idareci bilgisayarına rem takviyesi yapıldı

10 adet xp cdmiz -4 adet win 7 aio cdmiz oldu

10 adet AGP - 4 adet vga ekran kartımız oldu

1 adet web kameramız oldu

3-4 adet ses kartımız oldu

Forumdaki üretken arkadaşlarımızdan ilerde ihtiyaç duyacağımız programlar alındı

1 adet çiftçekirdek işlemcimiz - 3 adet p4 işlemcimiz oldu

13 gb  400mhz -3 gb 533 mhz-10 gb 667mhz ram topladık.

Çevre okullardan 4 kasa alacağız onları gelen parçalarla modifiye edeceğiz.

Şuan 2 kargo bekliyoruz :D:D:D 

Okul tatile girdiği için ben okulda olmayacağım. O nedenle yardımcı olmak isteyen ama kargo ücreti sıkıntısı yaşayacak arkadaşlarımız olacaktır. Ara tatil dönüşüne yardımlarınızı beklemeye devam edeceğim. 

TNCTR için karne görüşümüz : %100  TAKTİR :D:D:D 

Yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız :) 

Edited by ozkanpasa
  • Like 5

59 dakika önce, ozkanpasa yazdı:

xp çalıştırsın hocam bize yeter :) 

önemli olan hızlı yada yavaş çalışması değil  okulun bulunduğu semt ekonomik zorluk yaşayan hiç bilgisayarı olmamış öğrencilerle dolu. özkan hocam gerçekten çok ulvi bir görev yapıyorsunuz bence forumda takdir alması gereken üyemiz sizsiniz .elime parça geldikçe göndereceğim.iyi tatiller diliyorum

• Like 5

Özkan öğretmenim! Canım çekti valla! Burada gariban bir okul buldum. 15 Tatilden sonra bütün bilgisayarlarına bakacağım. Windows 7'ye uyumlu hale getireceğim. Gelmeyenler için kapı kapı gezeceğim. Sanırım en az 5 pc parası toplarım. Kapanmış internetcafe pcleri bulursam, süper olur. Geleceğimiz çocuklarımıza XP falan kurmam!

• Like 2

44 dakika önce, windows9 yazdı:

önemli olan hızlı yada yavaş çalışması değil  okulun bulunduğu semt ekonomik zorluk yaşayan hiç bilgisayarı olmamış öğrencilerle dolu. özkan hocam gerçekten çok ulvi bir görev yapıyorsunuz bence forumda takdir alması gereken üyemiz sizsiniz .elime parça geldikçe göndereceğim.iyi tatiller diliyorum

36 dakika önce, eletomani yazdı:

Özkan öğretmenim! Canım çekti valla! Burada gariban bir okul buldum. 15 Tatilden sonra bütün bilgisayarlarına bakacağım. Windows 7'ye uyumlu hale getireceğim. Gelmeyenler için kapı kapı gezeceğim. Sanırım en az 5 pc parası toplarım. Kapanmış internetcafe pcleri bulursam, süper olur. Geleceğimiz çocuklarımıza XP falan kurmam!

Elimizden bu kadarı geliyor :) Paramız yok çevremiz yok yinede iyi iş çıkardık. Ara tatilden sonra BT sınıfındaki tüm pcleri adam edeceğim. Kafadan 6 pcmiz oldu sayılır. 2 öğrenciye 1 bilgisayar diye yola çıktık işimiz bitince bu oran 1.5 öğrenciye 1 bilgisayara düşecek :D inşallah

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

Tail bitti ve okula yuvamıza döndük :)

Metin ve Hamdi arkadaşımızın okulum Nilüfer Hatun Ortaokulu için göndermiş olduğu bilgisayar parçaları ara tatilde okulumuza ulaşmış bulunmaktadır. Okulum adına kendilerine çok teşekkür ederim :)

Metin hocam anakart güzel görünüyor. Henüz denemedim hafta içinde deneme yapacam. Güzel netice alırız diye düşünüyorum :) 

14 saat önce, yamtar5835 yazdı:

inşallah atıl beklemesinden dolayı sıkıntı çıkarmaz

En kötü işlemci ram işimize yarar :D

Hamdi hocam 80gb hdd bu gün yeni gelen rehber hocamıza yar oldu :D Daha önce bir türü format atamadığım bilgisayarın bir kaç defa hdd sini değişmiştim çalışmamıştı. 2 hdd attım bu gün bozuk oldukları için.Senin sagete 80gb harika çalıştı. Yarına monitör klavye maus bulunca rehberlik servisine uçacak. Hocamız dün başladı bu gün bilgisayarı hazır :D Eline emeğine sağlık

Hamdi hocam metin hocamın ana kartı iş görmezse seninki iş başı yapacak. Metin hocamın işlemcisi üzerinde termal macun yok. sıkıntı olursa oradan olabilir sadece

On 08.02.2017 at 15:16, coni04 yazdı:

Gönderdiğim malzemeler çalışan parçalardır test ettim hepsini sadece quantum hdd de sıkıntıolabilir sadece 

Çalıştı win 7 starter yükledim :D 30gb hdd si var ama canavar gibi çalışıyor yaw :D 

quantum çalıştı sıkıntı sıfır :D:D:D zaten 30gb oydu

Bultar hocam kargon geldi vga ekran kartı çok iyi oldu. Anakartı haftaya denerim çok temiz ve sağlam görünüyor lehimlerde vs hiç oksitlenme yok çok iyi muhafaza etmişsiniz :) 

Eskiciden 2 adet kasa aldım psler sağlam anakartları ölü. haftaya onları ayağa kaldırırım bu anakartlarla :D 

Edited by ozkanpasa

İşlemcide var kutuda LGA775 anakart var ise iş görür. Aslında İstanbula geçince bakayım zamanında cumman dostumdan aldığım bileşenler duruyor mu diye. Konuştuğumuz diğer mevzu için ise yanıt bekliyorum hala müsbet olabilir sanırım :rolleyes: Duyumlar hiç değilse o yönde ;) 

• Like 1

3 saat önce, Bultar yazdı:

İşlemcide var kutuda LGA775 anakart var ise iş görür. Aslında İstanbula geçince bakayım zamanında cumman dostumdan aldığım bileşenler duruyor mu diye. Konuştuğumuz diğer mevzu için ise yanıt bekliyorum hala müsbet olabilir sanırım :rolleyes: Duyumlar hiç değilse o yönde ;) 

intel 5700 işlemciye biraz önce internette baktım 3.0 ghz. o anakart ve işlemciye win7 rahat kurulur. 

Pazartesi okuldan kareler ve pcleri forumda paylaşacağım. Nerden nereye geldik daha net ortaya çıkar. Tüm pcler formatlanacak temiz sistemler kurulacak. Bu haftanın en güzel haberi Adana meb den geldi. Akıllı tahtalar kurulmuştu 1 seneden beri ama net yoktu. Bu hafta interneti serbest bıraktılar. Bt sınıfının elektrik ve net kabloları boşluktaydı yapıldı ve kutular içine serildi. odaya bir çeki düzen verdik. Çok güzel oldu. Bt sınıfı en üst katta bulunmakta. odanın tavanında kocaman bir yosun tabakamız vardı. kışın yeşil açar yazın kurur kara leke gibi dururdu :D onu dahi temizledik. Ana bilgisayara 3gb 667mhz ram ekledik saat gibi çalışıyor.

Bt sınıfına her giridiğimde güzel bir eser bıraktık helal olsun diyorum  :D 3 pc mizin monitörü kötü. Bankalarda kullanılan eski küçük monitörler onlarıda hallettiğimiz zaman çiçek gibi bir sınıfımız olacak :wub:

• Like 1

Okulumdan birkaç fotoğraf

BT sınıfımız derlendi toplandı şuan ki hali

Yeni malzemelerimiz

Ram  ekran kartı ve kablo dolabımız

Arkadaşlarımızın yolladığı yeni ekipmanlarımız

Meşhur bt sınıfı yosunumuzun arta kalan son kısmı :D 

Hamdi hocanın zıpırı

Süper ana bilgisayar :D 

3gb 667 mhz ramli 512 ekran kartlı çift çekirdekli

Please register to see this content.

• Like 1

Yarın öğretmenler odası, spor odası, rehberlik odası, idareci odalarının ve bilgisayarlarının görüntülerini ekleyecem. Bu gün dersim azdı erken çıktım fotoları sadece bt den aldım :) 

Bt odasının bilgisayar sayısına dikkat edin ne kadar az olduğunu göreceksiniz bozuklar taşındı onları yavaş yavaş yapıyoruz. 20 bilgisayar tamamlanana kadar devam arkadaşlar :wub:

Arkadaşlar bir haftadır çok yoğundum çocuk rahatsızdı ayrıca eğitim koçluğuna başladım o nedenle forum sevdamız yarım kaldı.

Murat ve Birtan hocamızın mega kolisi cuma günü okulumuza ulaşmıştır. kendilerine okulum adına çok ama çok teşekkür ederim :) 

Rehberlik servisi bilgisayarımızın görüntüleri tnctr patentli :D 

Spor odamızın tek dişli bilgisayarı yine tnctr patentli :D:D:D 

Öğretmenler odası bilgisayarımız zıpır statikli tek dişli xp canavarı :D 

Hasta eleman bir türlü düzelmedi ne hdd ler bozdum ne anakartlar verdim yinede döşşekten kaldıramadım :( 

Please register to see this content.

2. rehberlik  odamız ve müzik odamızın görüntülerini koyamadım. Öğretmenlerimiz yerlerinde bir an olsun durmuyorlar :D:D:D 

Kısmetse yakında :D