ozkanpasa

Okula 400 Mhz Ve 533 Mhz Eski Ramlar Lazım

85 posts in this topic

23 saat önce, windows9 yazdı:

hocam hanım arkadaş geldi fakat bu kez de ben remleri değiştirdiğim gömlek cebimde unutmuşun  yarın sabah (salı) için sözleştik 

Söyledi arkadaş hocam. Eğer sen olmazsan bir arkadaşa bırakırsın o gün içinde mutlaka alır. Okul çıkışı çocuk almaya başka okula vs geçiyor. Kafa sağlam kalmışsa aklında olur gelir alır :D:D:D Karne zamanı kağıt evrak işi çok, azda olsa öğrenci var onlarla uğraş,Not düzeltmeleri yap,  raporları doldur not fişlerini doldur karne bas bu hafta canımız çıkıyor :D 10 gündür pc lere bakamıyorum bile kargolar geliyor bilişim sınıfına dolaba kilitliyorum.  2. Dönem hayırlısıyla tüm bilgisayarları elden geçireceğim. Bayağı malzememiz oldu bir kaç arkadaşım daha kargo yollayacak tüm makineler gıcır gıcır olacak inşallah :D 2.dönem makinaların toplu bir resmini koyacam foruma durumumuz daha iyi anlaşılır :D:D Çıkan ve çıkacak pclerde tip yok ama canavar gibi iş yapacaklar kanımca :D:D:D 

Edited by ozkanpasa
1 person likes this

Berkant arkadaşımızın okulum Nilüfer Hatun Ortaokulu için göndermiş olduğu pc parçaları okulumuza ulaşmıştır. Kendisine okulum ve öğrencilerim adına çok ama çok teşekkür ediyorum  :) Şuan yollamış olduğu pc ye format atıyorum Ram takviyesi yaptım yeni xp kuruyorum :D 

Ufuk arkadaşımızın okulum Nilüfer Hatun Ortaokulu için yollamış olduğu pc parçaları okulumuza ulaşmıştır. Kendisine okulum ve öğrencilerim adına çok ama çok teşekkür ediyorum :) 

Okulumuzun bir iyi bir web kamerası oldu :D:D:D Hemide çok şık bir kamera :D 

Bu gün karne dağıttık. Birde TNCTR karnesine bakalım :D 

Forumdaki arkadaşlarımızın bu güne kadar yolladıkları parçalar ile neler yapmışız?

Bt sınıfında çalşır durumda 3 pc toplandı. (2xp __1 win7)

Bt sınıfında çalışmayan 1 pc takviyelerle çalışır duruma geldi (1 win7)

Gelen  remlerle 4pc yükseltildi (4 win7)

öğretmenler odasındaki pc ekran kartı ve ramlerle sağlamlaştırıldı.(Hala xp :) )

Beden eğitimi odasındaki eski kasaya power-dvd rom-hdd ve ram takviyesi yapıldı (1 win7)

Müzik sınıfındaki pcden artık ses çıkıyor :D Anakart değişti Ram ve ekran kartı ile yükseltildi (1 win7) (Arada bir statik yapıyor :) ama çalışıyor)

1 idareci bilgisayarına rem takviyesi yapıldı

10 adet xp cdmiz -4 adet win 7 aio cdmiz oldu

10 adet AGP - 4 adet vga ekran kartımız oldu

1 adet web kameramız oldu

3-4 adet ses kartımız oldu

Forumdaki üretken arkadaşlarımızdan ilerde ihtiyaç duyacağımız programlar alındı

1 adet çiftçekirdek işlemcimiz - 3 adet p4 işlemcimiz oldu

13 gb  400mhz -3 gb 533 mhz-10 gb 667mhz ram topladık.

Çevre okullardan 4 kasa alacağız onları gelen parçalarla modifiye edeceğiz.

Şuan 2 kargo bekliyoruz :D:D:D 

Okul tatile girdiği için ben okulda olmayacağım. O nedenle yardımcı olmak isteyen ama kargo ücreti sıkıntısı yaşayacak arkadaşlarımız olacaktır. Ara tatil dönüşüne yardımlarınızı beklemeye devam edeceğim. 

TNCTR için karne görüşümüz : %100  TAKTİR :D:D:D 

Yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız :) 

Edited by ozkanpasa
4 people like this

Boşuna uğraşma o bilgisayarlar çok yavaş çalışır.

56 dakika önce, HalilYanar yazdı:

Boşuna uğraşma o bilgisayarlar çok yavaş çalışır.

xp çalıştırsın hocam bize yeter :) 

59 dakika önce, ozkanpasa yazdı:

xp çalıştırsın hocam bize yeter :) 

önemli olan hızlı yada yavaş çalışması değil  okulun bulunduğu semt ekonomik zorluk yaşayan hiç bilgisayarı olmamış öğrencilerle dolu. özkan hocam gerçekten çok ulvi bir görev yapıyorsunuz bence forumda takdir alması gereken üyemiz sizsiniz .elime parça geldikçe göndereceğim.iyi tatiller diliyorum

5 people like this

Özkan öğretmenim! Canım çekti valla! Burada gariban bir okul buldum. 15 Tatilden sonra bütün bilgisayarlarına bakacağım. Windows 7'ye uyumlu hale getireceğim. Gelmeyenler için kapı kapı gezeceğim. Sanırım en az 5 pc parası toplarım. Kapanmış internetcafe pcleri bulursam, süper olur. Geleceğimiz çocuklarımıza XP falan kurmam!

2 people like this

44 dakika önce, windows9 yazdı:

önemli olan hızlı yada yavaş çalışması değil  okulun bulunduğu semt ekonomik zorluk yaşayan hiç bilgisayarı olmamış öğrencilerle dolu. özkan hocam gerçekten çok ulvi bir görev yapıyorsunuz bence forumda takdir alması gereken üyemiz sizsiniz .elime parça geldikçe göndereceğim.iyi tatiller diliyorum

36 dakika önce, eletomani yazdı:

Özkan öğretmenim! Canım çekti valla! Burada gariban bir okul buldum. 15 Tatilden sonra bütün bilgisayarlarına bakacağım. Windows 7'ye uyumlu hale getireceğim. Gelmeyenler için kapı kapı gezeceğim. Sanırım en az 5 pc parası toplarım. Kapanmış internetcafe pcleri bulursam, süper olur. Geleceğimiz çocuklarımıza XP falan kurmam!

Elimizden bu kadarı geliyor :) Paramız yok çevremiz yok yinede iyi iş çıkardık. Ara tatilden sonra BT sınıfındaki tüm pcleri adam edeceğim. Kafadan 6 pcmiz oldu sayılır. 2 öğrenciye 1 bilgisayar diye yola çıktık işimiz bitince bu oran 1.5 öğrenciye 1 bilgisayara düşecek :D inşallah

1 person likes this

öğretmenim! Başarını iki parça ile kutlamak istiyorum. :) 

1 person likes this